Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Rastliny a kvety v kancelárii vám zdvihnú náladu 

Zdieľať

Asi veľmi dobre viete, že už dávnejšie vykonané viaceré štúdie potvrdili, že kancelárske priestory s rastlinami majú lepšiu kvalitu vzduchu, pretože zeleň uvoľňuje kyslík do prostredia. Dokonca môžu zvýšiť váš pracovný výkon až o 15 %, pretože „zelená atmosféra“ dodáva človeku lepšiu náladu.  

Orchidey a bonsaje na pracovisku podporujú nielen duševnú, ale aj fyzickú pohodu. V priestore je vďaka nim zvýšený obsah kyslíka vo vzduchu, čo zabezpečuje dobrú schopnosť koncentrácie a tým aj lepší výkon, ak nemáte možnosť a čas miestnosti pravidelne vetrať. Takže čerstvé kvety v pracovnom prostredí sú veľmi dobré riešenie.  

Rastliny vám urobia radosť 

Rovnako ako krásne Coeur de Lion šperky, aj kvety v kancelárii vám zdvihnú náladu. Kancelária s množstvom rastlín je nielen krásna na pohľad, ale umožňuje vám pristupovať ku každodenným pracovným úlohám s väčším optimizmom a spokojnosťou. Zistili to britskí vedci, keď v priebehu niekoľkých mesiacov pozorovali pracovnú atmosféru a výkony zamestnancov dvoch veľkých reklamných agentúr.  

Rastlina v kyticiach a črepníkoch podporila náladu zamestnancov, čo následne zvýšilo produktivitu až o 15 %. A pokiaľ sa o tom chcete presvedčiť, využite na to najrýchlejšiu donášku kvetov a uvidíte, že efekt sa dostaví aj u vás. 

Dobrý vzduch na pracovisku 

Kancelárske priestory, v ktorých sú rastliny, majú tiež lepšiu kvalitu vzduchu, pretože zeleň uvoľňuje kyslík do prostredia. To zvyšuje schopnosť koncentrácie, pretože ľudský mozog potrebuje dostatok kyslíka, aby mohol optimálne fungovať. Miestnosti so zlou kvalitou vzduchu, kde oxid uhličitý prevyšuje kyslík, môžu dokonca vyvolať bolesti hlavy, vďaka čomu sú ľudia menej šťastní a menej produktívni. 

Využite teda najnovšie poznatky výskumu pre seba a vybavte svoje pracovisko prospešnými a krásnymi kvetmi. 

Zdroj obrázka: New Africa/Shutterstock.com