Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Recenzia na knihu Tajomstvo opery od Alexandry Vrábelovej

Zdieľať

Na knižný trh sa dostáva novinka od slovenskej autorky Alexandry Vrábelovej – Tajomstvo opery. Príbeh lásky dvoch ľudí v nádhernom prostredí Paríža s tajomnou zápletkou. Ponúkame vám recenziu na túto knihu, ktorá vás možno osloví ako ideálny darček pod stromček. 

tajomstvo opery

Ak by som mala prostredníctvom kľúčových slov opísať knihu Tajomstvo opery, priradila by som jej isto tieto slová: cit, láska, emócie, krehkosť, spriaznenosť, tajomstvo a záhada, priateľstvo, súhra, náklonnosť, zápletka,…to všetko vás v knihe čaká.

Prečítajte si aj recenziu na knihu z francúzskeho prostredia s názvom Lekcie Madam Chic

V hlavnej úlohe Emma a Raphael

Tajomstvo opery je príjemný román, ktorý by som zaradila do kategórie „oddychovky“ s dávkou napätia. Keď ju budete mať v ruke, na všetko okolo zabudnete a môžete sa nechať unášať romantickým a napínavým príbehom dvoch ľudí.

Študentka Emma stretáva tajomného muža Raphaela v Opere Garnier. Spočiatku má z neho strach, dokonca cíti voči nemu určitú odmeranosť a je opatrná. Postupne ho však spoznáva bližšie. A aj keď Raphael tají svoju minulosť a o svojom živote veľa prezradiť nechce, napriek tomu si Emma k nemu nájde cestu za krátky čas. Ich šťastie však netrvá dlho, lebo osud ich rozdelí…

Prečo sa začítať do knihy Tajomstvo opery?

Táto kniha je skvelým spoločníkom, ak si potrebujete oddýchnuť pri knihe so zaujímavým a napínavým príbehom. Dialógy medzi hlavnými postavami vás rýchlo vtiahnu do deja a stránku po stránke sa pýtate len samých seba „Stretnú sa ešte?“, „Budú ešte spolu?“, „Nájdu k sebe cestu?“.

Okrem príbehu, ktorý sa vyvíja v krásnom prostredí a v čase za rôznych okolností, sa mi veľmi páčili prejavy náklonnosti. Neha, láska a cit vyjadrené vybranými a trefnými textami z operných predstavení dodávajú knihe Tajomstvo opery to správne čaro.

Zároveň oceňujem autorkin detailný opis priestorov Opery Garnier a takisto ďalších miest, v ktorých sa dej odohráva. Čitateľovi tak umožňuje lepšiu predstavivosť a vytvára tak nádherný priestor pre fantáziu. Chvíľami sa môže stať, že na tých miestach sa chcete ocitnúť tiež.

Záverečné stránky formou denníka z pohľadu muža sú pre mňa vhodným doplnením toho, čo nemohlo byť prezradené počas vývoja deja. Všetko tajomno, čo vytváralo priepasť medzi Emmou a Raphaelom bolo čitateľovi v závere vysvetlené formou Raphaelovho denníka.

Na záver

Láska má mnoho podôb. Táto v príbehu Tajomstvo opery medzi dvoma ľuďmi existuje a je silná, ale kvôli rôznym okolnostiam nemôžu byť spolu. Ako s tým žijú a podarí sa im to vôbec vyriešiť? Odpoveď nájdete v knihe autorky Alexandry Vrábelovej – Tajomstvo opery.

Foto: Viera Horňáková