Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Šišky zo stromov ako originálne dekorácie

Zdieľať

Šišky zo stromov nájdete v rôznych veľkostiach a tvaroch. Jedľa či smrek majú podlhovastejšie šišky, borovica skôr menšie a širšie. Vďaka šiškám zo stromov dokážete vyrobiť dokonalé dekorácie, ktoré skrášlia váš príbytok nielen počas adventu, ale celej zimy. Inšpirujte sa nápadmi, ktoré sme pre vás našli na instagrame.

Nechajte vyniknúť

Lucka, s ktorou sme mali počas tejto jesene príjemný rozhovor, má svoj profil plný skvelých a užitočných nápadov. Čím nás oslovil tento nápad so šiškou? Nepotrebujete nič viac len šišku alebo viac menších šišiek a sklenenú časť svietnika, v ktorej šišky vyniknú. Ak ju nemáte, použite pokojne väčšiu prázdnu sklenenú fľašu. Umiestnite na podnos spolu so sviečkou alebo svietnikom. Pri dekorovaní nezabúdajte na to, že platí pravidlo nepárneho počtu, takže na podnos umiestnite predmety v nepárnom počte.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa L u c i e (@luci.florian)

Veniec zo šišiek

Ak premýšľate nad tým, čo zavesiť na stenu alebo na dvere, aký veniec túto zimu bude dominovať vo vašom príbytku, vyskúšajte veniec zo šišiek. Pozor, pri jeho tvorbe nezabúdajte na to, aby šišky boli dostatočne vyschnuté a nie vlhké. Inak sa vám s nimi bude ťažko robiť a postupne môžu začať opadávať (a to asi nechcete). Keď je veniec hotový, stačí pridať mašľu vo farebnom tóne s ďalšou výzdobou.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa L u c i e (@luci.florian)

Svietnik zo šišiek

Podlhovasté šišky môžete použiť ako základ pre prírodný svietnik. Postačí aranžovacia hmota, šišky, špagát, mach, pár vetvičiek a sviečka. Aranžovaciu hmotu akoby obaľte šiškami, ktoré previažete špagátom. Do hmoty zapichnite sviečku alebo viacero sviečok a vyplňte prázdne miesta vetvičkami a machom.  Ak namiesto jednej veľkej sviečky použijete štyri tenké sviečky, máte hotový adventný svietnik.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ivana.Babinska (@ivana.babinska)

Hviezdička zo šišiek

Ak máte rovnako veľké šišky, stačí ich spojiť vrchnou časťou tavnou pištoľou do tvaru hviezdičky. Do stredu môžete umiestniť gombík alebo jednu menšiu šišku (ideálne sú zo smrekovca opadavého). Takéto prírodné hviezdičky zo šišiek využijete napríklad ako dekoráciu pri stolovaní.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa COOLNIČKA (@coolnicka)

Šišku, ktorú si vyrobíte sami

Nechce sa vám do lesa? Tak si šišku vyrobte. Budete na to potrebovať drevené lyžičky, tavnú pištoľ a sklenený pohár. A výsledok? Krásna drevená dekorácia, ktorú môžete využiť rôzne, ako svietnik, vázu na vetvičku alebo jednoducho len ako dizajnovú dekoráciu, ktorá skrášli poličku či parapet.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lea (@mamahoch.fuenf)

Nápad na tvorbu s deťmi

Ak chcete zapojiť do výroby originálnych dekorácií zo šišiek aj svoje ratolesti, tak tento nápad ich isto poteší. Vianočných škriatkov zo šišiek si môžu zavesiť na stromček alebo vyzdobiť nimi svoju detskú izbu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sandra (@stilundherz)