Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Skôr než zazvonia svadobné zvony

Zdieľať

Veľa z nás už riešila, rieši, alebo bude riešiť svadbu a svadobné šaty. Každá z nás túži byť vo svoj „deň D“  tá najkrajšia, aj keď máme pár kíl viac. Ja sa vo svete svadieb a svadobných šiat nejakú dobu pohybujem, sledujem trendy a hlavne som zástanca, že každej žene sa má splniť sen. Dnes prídete do svadobného salónu a tam na vás číhajú šaty veľkosti 34, ako sa u nás vraví „ani rici, ani cici“. Keď nájdete veľkosť 38 môžete otvárať šampanské. O nejakej 42-44 môžeme snívať a na väčšie veľkosti už asi nemáme nárok.

Osobné postrehy pri výbere svadobných šiat

Stalo sa mi to aj osobne, na svadobnej výstave ja ako jedna z organizátorov, som komunikovala s niekoľkými zástupcami svadobných salónov. Ako nevesta „čakateľka“ som si samozrejme pozerala šaty. Som ten tzv. princezničkovský typ. Pani majiteľka jedného salóna mi povedala: „Aspoň máte dôvod a motiváciu do šiat schudnúť.“ Zachovala som sa diplomaticky a vysvetlila jej, že našťastie nie sú jediný svadobný salón, ale že aj napriek jej neprofesionálnemu správaniu jej prajem veľa chudých neviest a pre mňa bol rozhovor s ňou týmto skončený.

Samozrejme, všetci vedia, ako máme a nemáme vyzerať a že proste XL síce nemá mať svadobné šaty, ale nejakú primeranú náhradu. Úprimne ďakujem salónom, ktoré sa neboja a do svojej ponuky zaradia svadobné šaty do veľkosti 60. Je to v Čechách a na Slovensku malý krok, ale aj plazenie je pohyb vpred. Ja viem, šaty sa dajú ušiť u krajčírky na mieru, ale ja sa vývoju a trendu šiat veľmi teším. Predsa len tie látky (áno aj ceny, viem) sú trocha iná trieda. Dokonca aj strihov sa v našich krajinách ešte stále bojíme. A to je škoda.

Takže milé nevesty, nebojte sa ísť do romantických strihov, Á – čkových strihov alebo do strihu šiat morská panna. Ale aj tie, ktoré nemajú chuť na romantiku sa vedia už dnes krásne minimalisticky obliecť a cítiť sa pohodlne, krásne a výnimočne.

Čo sa týka farby svadobných šiat. Biela farba na svadobných šatách je mýtus. Veľmi ma teší, že na zahraničných stránkach sa čím ďalej, tým viac objavujú krásne šaty vo väčších veľkostiach. Že to naozaj už nie je o tom, že na silnejšej žene je jedno, čo bude mať na sebe oblečené.

Ďalšia kapitola na svadbe je svadobná mama. Tá plnších tvarov má úplne rovnako veľký problém. Je možno viac deprimovaná pri svadobných prípravách ako samotná nevesta. Vybrať si niečo reprezentatívne stojí veľakrát dobré nervy a veľa trpezlivosti. Svadobná mama je totiž jedna veľká rola na každej svadbe.

A keď nás na svadbu pozvú ako hosťa, je to úplná nočná mora. Veľa z nás siaha po čiernej a pri tom je toľko krásnych modelov v rôznych farbách. Samozrejme zasa nie v našich zemepisných šírkach, tu treba mať dobrú krajčírku, alebo veľa trpezlivosti pri hľadaní v obchodoch, ale internet a overené stránky poskytujú naozaj krásne XL kúsky.

Na záver môjho malého svadobného sprievodcu jedno zhrnutie. Nebojme sa snívať a ísť si za svojimi snami. Každá z nás je princezná.

Ilustračná foto v úvode: pexels.com