Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Toto je 11 prísad do kúpeľa, ktoré nájdete aj doma

Zdieľať

Každý z nás relaxuje inak. Momentálne síce máme obmedzené možnosti, ale taký príjemný relaxačný kúpeľ si môžeme dopriať aj v pohodlí domova. Kúpeľ zbavuje telo toxínov, dopraje mu oddych aj regeneráciu. Na konci náročného dňa padne vhod príjemný relax vo vani. Vedeli ste, že kúpeľ si môžete doplniť prísadami, ktoré nájdete aj doma? Pozrite sa, ktoré to sú a aké sú ich účinky. 

Soľ do kúpeľa

Poznáte epsomskú soľ a jej účinky? Je to bezfarebná minerálna soľ obsahujúca vysoké množstvo horčíka a síranu, o ktorých je známe, že majú blahodarné účinky. Epsomská soľ pomáha zmierňovať bolesti svalov, zmierňuje napätie, vylučuje toxíny z tela. Je hlavnou prísadou kúpeľových solí. Robí pokožku jemnou a hladkou.

Zázvor

Ak bojujete s bolesťami hlavy alebo si len chcete dopriať dobrý detoxikačný kúpeľ, ingrediencia, ktorú budete potrebovať je čerstvo nastrúhaný alebo zomletý zázvor. Pomáha pri potení počas prechladnutia, zmierňuje upchatie nosa a prostredníctvom potu spôsobí vylúčenie toxínov z tela. Citlivá pokožka môže reagovať, preto je vhodné si ho najprv otestovať na pokožke rúk.

Doprajte si čas pre seba

Esenciálne oleje

Škála esenciálnych olejov je široká. Vďaka rôznym typom éterických olejov si viete prispôsobiť kúpeľ podľa svojich potrieb. Po dlhom a náročnom dni vás upokoja éterické oleje z ruže, levandule, harmančeka alebo santalového dreva.

Foto: pinterest.com

Ovsené vločky

Trápi vás podráždená pokožka a svrbenie? Veľmi upokojujúcou prísadou do kúpeľa sú ovsené vločky. Vyskúšajte, kúpeľ s nimi je vynikajúci. Stačí ich pomlieť a pridať do kúpeľa. Približne 400 gramov vločiek potrebujete na 3 litre vody.

Kokosový olej

Je to jedna z najobľúbenejších prísad do kúpeľa, ak chcete získať jemnú pokožku. Kokosový olej má antimikrobiálne, protizápalové, antiparazitárne a protiplesňové vlastnosti. Zmiešajte jednu polievkovú lyžicu kokosového oleja s tečúcou vodou do kúpeľa a získajte blahodarný kúpeľ, ktorý vám zvlhčí a zjemní pokožku.

Nemáte čas pre seba? Poradíme vám, ako na to

Levanduľa

Levanduľa sa považuje za jednu z najviac relaxačných rastlín. Ak sa potrebujete upokojiť, levanduľa je správnou voľbou. Takisto má priaznivý vplyv na dobrý spánok. Ak nemáte levanduľový éterický olej, môžete pokojne použiť sušenú levanduľu.

Mlieko

Kyselina mliečna nachádzajúca sa v mlieku pôsobí na pokožku tak, že ju jemne odlupuje a zjemňuje, čiže pôsobí ako jemný exfoliant. Viac o exfoliantoch sa dočítate tu. Odporúča sa aj pri kožných problémoch, akými je napríklad ekzém. Ak ste na mlieko citliví, môžete mliečny kúpeľ vytvoriť prostredníctvom rastlinného mlieka, napr. kokosového. Po kúpeli, nezabudnite  mlieko z pokožky opláchnuť.

Čaj

Pridajte niekoľko čajových vrecúšok do kúpeľa. Zelený čaj je dokonalou voľbou, pretože bojuje proti negatívnym vplyvom životného prostredia a starnutia. Harmanček je zase skvelý pred spaním.

Yharmony je jej alchýmiou

Med

Med je skvelou hydratačnou prísadou do kúpeľa, má skvelé anti-aging a antibakteriálne účinky. Takýto kúpeľ pokožku zvlhčuje a vyživuje zároveň.

Sóda bikarbóna

Sóda bikarbóna je upokojujúca a detoxikačná prísada do kúpeľa. Môžete si ju pridať do kúpeľa po náročnom tréningu. Funguje aj ako prírodný píling.

Buďte kreatívni a vyrobte si šumivú bombu do kúpeľa zo sódy bikarbóny.

Ruže

Okvetné lístky ruží a ružová voda majú antibakteriálne, protizápalové a zvlhčujúce účinky a sú bohaté na antioxidanty. Pridaním okvetných lístkov ruží do kúpeľa získate relaxačné a upokojujúce prostredie.