Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Už ste skúšali morský kolagén pri starostlivosti o ruky?

Zdieľať

Výnimočnosť morského kolagénu je pre pokožku už dlhšie známa. Pleti dodáva vypnutie, elasticitu aj vitalitu. Starostlivosť o ruky je rovnako dôležitá ako starostlivosť o pleť. Doprajte svojim rukám to najlepšie. 

Foto: pexels.com

Starostlivosť o ruky na báze morského kolagénu

Starostlivosť o ruky na báze morského kolagénu má svoje špecifiká. Tento rok sme naše ruky potrápili častejším umývaním a častým používaním dezinfekčných prostriedkov. Aj keď je to z hľadiska hygieny veľmi dôležité, na druhej strane s pokožkou rúk sa deje to, že časté umývanie a používanie dezinfekcie ničí lipidovú vrstvu a prirodzenú kyslosť pokožky.

Foto: pexels.com

Obzvlášť citlivá pokožka rúk je zraniteľná a citlivo vystavená vonkajším vplyvom. Najviac známymi problémami citlivej pokožky rúk sú popraskanie, suchosť, dehydratácia, začervenanie, podráždenie a následné svrbenie a menšie či väčšie odreniny.

Sila prvého dojmu – ako ho ovplyvní reč tela?

Častým umývaním rúk sa naruší lipidová vrstva, čím sa odstraňuje povrchová vrstva mazu z pokožky. To vedie k fyziologickej degradácii prírodného kolagénu v pokožke. Popraskaná pokožka na rukách a výskyt ďalších problémov citlivej pokožky rúk umožňuje baktériám a vírusom dostať sa ľahšie do kožného tkaniva, čím sa zvyšuje riziko infekcie. 

Výnimočnosť morského kolagénu

Kolagén je známy prvok ľudskej kožnej bunky. Morský kolagén má podobnú molekulárnu štruktúru ako ten, ktorý je súčasťou našich kožných buniek. Prípravky na starostlivosť o pleť a ruky na báze morského kolagénu dodávajú hydratáciu, ochranu a zjemňujú pokožku. Venujte náležitú pozornosť starostlivosti o ruky nielen pravidelnou hygienou, ale aj dodatočnou starostlivosťou, ktorá je veľmi dôležitá.

Foto: pexels.com

Morský kolagén má silné upokojujúce účinky, regeneruje pokožku a podporuje aj prirodzené zotavenie. Pravidelné používanie morského kolagénu zabraňuje vysušovaniu a dehydratácii rúk. Zároveň zlepšuje prirodzenú ochranu pokožky.  

Na našej FB stránke Svet ženy aktuálne beží súťaž o produkt zameraný na starostlivosť o ruky na báze morského kolagénu. Zapojte sa aj vy a môžete vyhrať skvelý balíček od spoločnosti Vital Plus Active.

Zdroj textu: vitalplusactive.com

Štítky