Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Vianoce sa pomaly blížia: Aké vonkajšie osvetlenie bude zdobiť váš dom?

Zdieľať

Žiadna panika! Do Vianoc zostáva ešte kopec času, v niektorých obchodoch sa však pomaly ale isto zapĺňajú regály s vianočným sortimentom. Ako to už obvykle býva, tento sviatok príde rýchlejšie, než sa nazdáme. A kým niekto preferuje nákupný ošiaľ na poslednú chvíľu, iný už teraz zvažuje, čo možno v predstihu zaobstarať. Patríte aj vy do druhej skupiny, ktorá prežíva Vianoce pokojne a bez stresu, pretože už má všetko nachystané?

Samozrejme, na kúpu vianočného stromčeka je ešte čas. Čo teda môžete riešiť už teraz? Napríklad také vianočné osvetlenie, pretože sú to práve svetielka, ktoré zasvietime už na začiatku adventného obdobia, približne mesiac pred samotnými Vianocami. Sú teda niečím, čo by ste mali mať doma zaobstarané v predstihu.

Aké osvetlenie viete použiť ešte pred sviatkami?

  • Multifunkčné vianočné reťaze

Tieto reťaze zdobia predovšetkým vianočný stromček, použiť ich však môžete aj na výzdobu okien. Ich výhodou je, že máte k dispozícii niekoľko farebných variácií a môžete ich použiť naozaj kdekoľvek. Na druhej strane môže niekomu reťaz na okne prekážať a sťažovať samotné otváranie.

  • Vonkajšie projektorové osvetlenie

Čoraz častejšie sa na Slovensku stretávame s malými projektormi, ktoré počas vianočného obdobia osvetľujú domy a vytvárajú na nich rôzne bodky alebo hviezdy. Výhodou je, že jeden projektor pokryje svojím svetlom celý dom, nevýhodou môže byť menší výber.

  • Dekoračné osvetlenie

Poznáme ho všetci. Väčšinou ide o svetlá zabudované do rôznych podôb. Medzi obľúbené vianočné tvary patria soby, hviezdy a betlehemy. Výhodou je, že si okno môžete vyzdobiť naozaj originálne. Pri jednom však málokto zostane. Určitou nevýhodou tak môže byť to, že kúskov dekoračného osvetlenia potrebujete niekoľko.

  • Moderné osvetlenie

V dnešnej dobe je nám k dispozícii aj osvetlenie, ktoré vieme ovládať na diaľku, prostredníctvom aplikácie v mobile. Rovnako vieme zohnať vonkajšie osvetlenie s časovačom alebo s časovými režimami, ktoré ešte povýšia výzdobu na ďalší level.

Možností výberu vianočného osvetlenia je naozaj veľa, stačí si len vybrať!

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť