Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Papierové vianočné ozdoby hotové za pár minút

Zdieľať

Ak radi tvoríte a chcete, aby váš vianočný stromček zdobili aj vlastnoručne vyrobené ozdoby, máme pre vás tip. Našli sme zopár nápadov na tvorbu vianočných ozdôb z papiera. Dokonca niektoré z nich sme si vyskúšali aj my v redakcii.

Papierové vianočné ozdoby v tvare kruhu

  1. Vezmite si pásik bieleho papiera, hrubý 2 cm. Papierový pásik na oboch koncoch predierkujte a konce spojte. Vznikne vám kruh. Prevlečte dierkami nitku, na ktorú môžete prilepiť hviezdičky zo starých novín.
  2. Z obyčajného alebo vzorovaného papiera si vystrihnite 4 obdĺžniky, ktoré poskladajte do tvaru harmoniky. Preložte na polovicu a krajnými stranami zlepte do tvaru kruhu (viď. druhý obrázok).
  3. Vystrihnite si z papiera pásiky s hrúbkou 2 cm. Môžete použiť farebný alebo vzorovaný papier. Pásiky spojte zhora aj zdola tak, aby vám vytvorili tvar gule. Vrch môžete doplniť ešte papierovou mašličkou.
  4. Vystrihnite si z papiera 5 – 6 pásikov v rovnakej hrúbke, ale v rozdielnej dĺžke. Spojte najkratší pásik do tvaru kruhu. Na neho prilepte ďalší pásik, ktorý je o niečo dlhší, a tak pokračujte až kým prilepíte všetky pásiky. Vrch predierkujte, prevlečte šnúrku a môžete zavesiť.
  5. Ak máte viacero vzorovaných alebo farebných papierov, vystrihnite si z nich 8 – 9 rovnakých kruhov. Priemer si určte podľa toho, akú veľkú ozdobu chcete. Hotové kruhy preložte na polovicu. Z vonkajšej strany prilepte jeden kruh o druhý, kým sa vám podarí všetky zlepiť do tvaru vianočnej gule z papiera.

Vianočné ozdoby v tvare anjela či srdiečka

V niektorých prianiach majú Vianoce prívlastok – nech sú anjelsky krásne. Anjelov z papiera sme tvorili už ako malé deti a práve takéto jednoduché papierové ozdoby nám môžu pripomenúť, keď sme Vianoce prežívali ako deti. Okrem papierových vianočných ozdôb v tvare kruhu či vianočnej gule si môžete vyrobiť aj papierové srdiečka, ktoré dodajú vášmu vianočnému stromčeku romantickú atmosféru.

Takto tvorila papierových anjelikov aj známa česká blogerka Lucka alias @lucie_thehubs

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucie (@lucie_thehubs)

A tento video nápad od Ani alias @p.o.o.t.v.o.r.i.m sa nám páčil tiež. Čo poviete?

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Aňa (@p.o.o.t.v.o.r.i.m)

Populárne papierové ozdoby sme zvládli aj my v redakcii

Už minulý rok boli tieto papierové ozdoby veľmi populárne v rôznych obchodných reťazcoch. Nepotrebujete veľa a šikovne si ich vyrobíte doma aj vy. My sme ich vyskúšali zo vzorovaného papiera a takto sa podarili. Stačilo nám 5 papierových pásikov s hrúbkou 1 cm. 1 najkratší s dĺžkou 9 cm, 2 s dĺžkou 12 cm a 2 s dĺžkou 15 cm. Spojili sme ich hore aj dole tak, aby sa vonkajšie a stredné pásiky troška ohli.

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť