Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Vytvorte si s nami jesenné dekorácie

Zdieľať

Pusťte trocha kreativity do svojho príbytku a vyrobte si spolu s nami jednoduché dekorácie s nádychom jesene. Inšpirujte sa klasickými, aj menej tradičnými nápadmi, ako si skrášliť domov počas jesenných dní. Máme pre vás zaujímavé tipy na jesenné dekorácie, ktoré si zvládnete vyrobiť aj sami doma. Materiál na ich tvorbu je ľahko dostupný. Jesenná príroda ponúka plnú škálu plodov, lístia, prírodnín.

#tip č.1 Netradičná kvetinová dekorácia

Pre každé ročné obdobie sú typické iné kvety. Jesennou klasikou sú chryzantémy. Ak by ste ich chceli využiť ako kvetinovú dekoráciu u vás doma, vyskúšajte použiť dekoračnú tekvicu, obyčajný pohár a zelený florex , ktorý je určený pre živé kvety. 

Pokojne použite akékoľvek iné kvety, ktoré máte k dispozícii a vytvorte si vlastnú kvetinovú dekoráciu podľa vašich predstáv.

Vytvorte si vlastné dekorácie – 8 tipov na pekné doplnky do bytu

#tip č.2 Jesenný svietnik

Stačí vám obyčajná klasická sviečka alebo sviečka v skle, ktorú obalíte do kúskov celej škorice alebo jednotlivých konárikov. Ak nemáte tavnú pištoľ, pomôžte si gumičkou a nakoniec upevnite škoricu či konáriky špagátom alebo stuhou.

Prečítajte si článok, ako si za pár minút vytvoriť útulný domov. 

#tip č.3 Látková tekvica 

Máte v skrini starý, nepoužívaný sveter alebo ponožku? Vyrobte si látkovú tekvičku! Postupov na internete je niekoľko. Ponúkame vám pre inšpiráciu obrázkový aj video návod. Takéto tekvičky sú aktuálne veľkým trendom v bytových doplnkoch. Môžete ich vyrobiť aj zo zvyškov flanelovej košele alebo zamatovej látky. Kreativite sa medze nekladú.

Ako si vytvoriť domácu galériu obrazov?

#tip č.4 Dekoračná miska z lístia

Na dekoračnú misku z lístia potrebujete misku, fóliu, lístie, štetec a PVA lepidlo. PVA lepidlo je napríklad Herkules alebo Duvilax. Sú netoxické, nehorľavé a po zaschnutí spriesvitnejú. Postup, ako si takúto misku vyrobiť, vám prinášame v nasledujúcom videu.

zdroje obrázkov: pinterest

Štítky
Predchádzajúci článok
Ďalší článok

Mohlo by sa vám páčiť