Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Vzrušujúca a dobrodružná historická romanca Tajomné dedičstvo

Zdieľať

„Wilsonovej Tajomné dedičstvo je očarujúci, nádherne atmosférický román plný nebezpečenstiev, intríg a záhad. Vrelo odporúčam!“ odkazuje úspešná a obľúbená autorka historických romancí Sarah E.Ladd.

Vlani v júni vyšla Manželská pretvárka od Abigail Wilson a bol z toho veľký hit. Kniha mesiaca a jedna z najpredávanejších kníh toho obdobia. Autorka perfektne prepojila romantiku s dobrodružstvom a akciou, čo sa nie každej spisovateľke podarí. Bolo to napínavé, svižné, tajomné a mnohé čitateľky si pochvaľovali.

Teraz vyšla druhá kniha, opäť veľmi pútavý romanticko-dobrodružný príbeh z regentského Anglicka Tajomné dedičstvo.

Kent 1819. Život mladej vdovy a pacientky Cluettovej nemocnice Amelie Pembrokovej sa obráti naruby, keď sa nečakane stane dedičkou panstva Moorington Cross. Ameliin lekár a otcovský priateľ doktor Cluett sa rozhodol zmeniť svoju poslednú vôľu a ustanovil ju za hlavnú dedičku. O podobnej príležitosti získať finančnú nezávislosť by sa žiadna žena v tých časoch neodvážila ani snívať, tobôž nie žena s ochorením, ktoré spôsobuje, že môže kedykoľvek, aj v tej najnevhodnejšej chvíli, upadnúť do hlbokého spánku.

Ukážka

„Máte sa stať hlavnou dedičkou rozsiahleho majetku pána Cluetta, ako aj značnej časti jeho pomerne slušnej finančnej hotovosti. Musíte však vedieť, že toto dedičstvo je spojené s jednou dôležitou podmienkou.“

Takmer som spadla z pohovky. Bola som v závete pána Cluetta? Ako? Prečo? „To nemôžete myslieť vážne. Ja…“
Pán Cluett zdvihol ruku. „Nechajte ho dokončiť, moja drahá. Potom sa môžete pýtať na všetko, čo vás zaujíma.“

Testament navyše obsahuje záhadnú podmienku: Amelia sa musí vydať za jedného z dvoch mužov, ktorých vôbec nepozná. Ibaže ako ju má splniť, keď cíti čoraz väčšiu náklonnosť k príťažlivému advokátovi Hawkinsovi? Situácia sa hrozivo vyostrí, keď doktora Cluetta nájdu mŕtveho v jeho spálni sotva niekoľko hodín po tom, čo zverejnil svoju novú poslednú vôľu.

Prečítajte si aj recenziu na knihu Alexandry Vrábelovej o tajomnom príbehu z Paríža

Amelia má tridsať dní na to, aby sa rozhodla, za ktorého muža sa vydá

Nebojácna mladá žena si však zaumieni, že s pomocou pána Hawkinsa odhalí pravdu o smrti svojho dobrodinca. Tento náhly zvrat udalostí predsa nemôže byť náhoda – alebo áno?

Tajomné dedičstvo veľmi šikovne prepája regentskú romantiku s gotickým tajomstvom. Je tam tajomné panstvo, záhadná choroba, nečakané dedičstvo, podozrivá smrť a k tomu pôvabná a milá hrdinka, ktorú si obľúbite. Mnohé čitateľky sa zhodujú – príbeh, ktorý prináša absolútnu radosť z čítania a doslova vás núti prehŕňať jednu stranu za druhou.

Milan Buno, knižný publicista

Tajomné dedičstvo: https://www.bux.sk/knihy/757383-tajomne-dedicstvo.html