Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Zistite, aké štylizácie pasujú k dlhým a aké ku krátkym dámskym čižmám

Zdieľať

Dámske čižmy sú veľmi obľúbeným prvkom ženského šatníka. Stojí za to naučiť sa trochu viac o komponovaní štylizácií s krátkymi aj dlhšími modelmi.

Šaty

Dlhé čižmy je možné úspešne skomponovať do mnohých rôznych štylizácií. Medzi nimi možno určite spomenúť outfity so šatami rôznych charakterov. Dlhé čižmy s nimi budú vyzerať naozaj skvele. V tomto prípade budú najlepšie vyzerať rozšírené šaty, ktoré dosiahnu do polovice lýtok. Môžu byť kombinované s kolennými čižmami na stĺpiku. Takáto štylizácia je jednoznačným hitom posledných sezón, preto sa oplatí rozhodnúť sa práve pre ňu.

Sukne a svetre

Ďalšou štylizáciou, v ktorej budú dlhé dámske čižmy dokonalé, bude outfit so sukňou a svetrom. Tento vzhľad je zárukou dobrého štýlu a vyzerá skvele v mnohých rôznych situáciách. Bude preto perfektný do práce aj na popoludňajšie výlety do mesta. Štylizácia so sukňou a svetrom takisto poskytne primeraný tepelný komfort, dokonca aj v chladných dňoch. Preto bude perfektná počas jesene a zimy.

Nohavice

Dámske čižmy cez kolená je možné kombinovať aj s vhodnými nohavicami. V tomto prípade budú najlepšie fungovať úzke nohavice, ako aj legíny. Najlepšou voľbou budú v tomto prípade úzke nohavice. Úspešne ich zladíte s čiernymi topánkami na ľahkom stĺpiku. V dôsledku toho sa nohy opticky predĺžia, čo ovplyvní celkovú prezentáciu postavy každej ženy. Dlhé dámske čižmy je možné úspešne kombinovať aj s klasickými modrými džínsami.

Dámske obleky

Pre mnohé ženy sú perfektné aj krátke dámske čižmy, ktoré je možné skomponovať do celkom odlišných štylizácií. To platí aj pre elegantný štýl, vrátane dámskych oblekov, ako aj pre klasický overal. Dajú sa nosiť pri zvláštnych príležitostiach, ako sú rodinné oslavy alebo výročia. Bude to vynikajúca voľba. V tomto prípade budú najlepšie fungovať topánky v univerzálnych farbách, ako je čierna alebo tmavomodrá.

Svetre a tuniky

Krátke dámske čižmy sa dajú podobne ako dlhé modely úspešne kombinovať aj s rôznymi druhmi svetrov a tuník. Krátke dámske čižmy správne zvýraznia siluetu každej ženy, bez ohľadu na prvky oblečenia, ktoré bude nosiť so svetrom alebo tunikou. Sveter navyše poskytne adekvátny tepelný komfort, ktorý je počas chladných jesenných a zimných dní taký dôležitý.

Elegantné blúzky

Medzi najlepšie nápady na štylizácie s krátkymi dámskymi čižmami môžete spomenúť všetky klasické blúzky, ktoré budú vyzerať mimoriadne elegantne a subtílne. Môžete ich nosiť k nohaviciam aj k sukni a celé to bude určite pôsobiť veľmi atraktívne. Stojí za to zamerať sa na takéto kombinácie do práce a počas formálnych stretnutí, na ktorých sa zúčastňujete.