Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

15 tipov na letné dekorácie a doplnky v interiéri

Zdieľať

Radi si spríjemňujete svoj domov bytovými doplnkami a dekoráciami podľa sezóny? Ak áno, pripravili sme pre vás zopár skvelých tipov na leto. Letné dekorácie a bytové doplnky dokážu vytvoriť príjemnú letnú atmosféru, dokonca sa chvíľami budete cítiť ako pri mori.  

Leto v interiéri

Predstavte si leto. Čo sa vám s ním spája? Sú to dlhšie slnečné dni, more, piesková pláž, ovocie a dozrievajúca úroda,… Takto by sme mohli pokračovať donekonečna. Zrealizujte vašu predstavu leta vo vašom interiéri prostredníctvom bytových doplnkov a niekoľkých trikov.  Ako na to?

  • Interiér by mal byť čo najsvetlejší, biele a svetlé steny ho príjemne presvetlia.
  • Doplňte svetlé steny o doplnky v pieskových a krémových odtieňoch.
  • Kto má radšej farebnosť, môže staviť na bytové doplnky rôznych farieb (limetková, koralová, žltá). Treba si len dávať pozor pri kombinovaní viacerých farieb, vzorov a motívov (menej, je viac).
  • Použite posteľné obliečky, plachty a obliečky na vankúše z ľanu a ľahkých vzdušných materiálov.
  • Vytvorte dojem akoby ste boli na pláži prostredníctvom košíkov a košov z morskej trávy, alebo použite osušky ako prehozy.
  • Námornícka nálada sa prenesie do interiéru prúžkovaným vzorom alebo symbolom kotvy na obrúskoch, prestieraní či obliečkach.
  • Na okná zaveste splývavé jemné závesy, ktoré čiastočne chránia pred slnkom a bránia pred hmyzom.
  • Sadu obrazov alebo plagátov, ktoré vám zdobia interiér počas letného obdobia vymeňte za motívy mora, prímorských oblastí alebo morskej trávy. Vyskladajte si letnú kolekciu obrazov.
  • Nezabudnite na tropické vzory s plameniakmi či palmovými listami, prípadne si zaobstarajte zopár izbových palmovitých rastlín, z ktorých si v interiéri vytvoríte príjemnú oázu.

Jednoduché letné dekorácie

Všetci milovníci klobúkov, hlavne tých slamených sa v tomto nápade nájdu. Áno, slamený klobúk, letný módny doplnok, ktorý pekne poslúži aj ako letná dekorácia. Vyskúšať ho môžete len zavesiť namiesto akejkoľvek závesnej dekorácie na stenu (ideálne, ak ich máte viac).

Skvelým nápadom je použiť slamený klobúk ako základ pre závesnú dekoráciu na dvere namiesto klasického venca. Stačí zopár pšeničných kláskov, slnečnice, jutový špagát a máte hotovo.

Ozdobte misku citrusovým ovocím. Taká maličkosť a pritom dokáže tak veľa. Svojou farbou upúta pozornosť a vytvorí dojem leta v interiéri.

Nezabudnite na kvety

Sezóna kvetov je v plnom prúde. Každú chvíľu zažiaria iné kvety. Využite chvíle počas prechádzky prírodou a nazberajte si lúčne kvety, z ktorých stačia malé kytičky do malých sklenených váz. Môžete použiť staré použité žiarovky ako závesné vázy a vložiť lúčne kvety do nich. Či už máte radi ruže, hortenzie alebo slnečnice, najkrajšou kvetinovou dekoráciou sú čerstvé kvety vo váze.

V hlavnej úlohe suveníry

Letnú atmosféru v interiéri ľahko vytvoríte prostredníctvom dovolenkových suvenírov, ktoré doma nájdete. Vytiahnite zo zásuviek rôzne mušle, hviezdice, ulity a poďte tvoriť. Stačí sklenená nádoba alebo podnos, troška piesku a je to. Ak by ste to radi niečím ozvláštnili, poobzerajte sa po aktuálne predávaných dekoráciách. Široká paleta majákov, domčekov, plachetníc, lodičiek a člnov skvele doplnia vaše dovolenkové suveníry.

 

Štítky