Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

6 tipov, ako si vyrobiť doma originálny svietnik

Zdieľať

Radi sa inšpirujeme zaujímavými tipmi, ako si vyrobiť peknú bytovú dekoráciu. Keďže sa blížia dlhé jesenné večery, hľadali sme tipy na výrobu a tvorbu svietnikov. Zaujal nás instagramový profil DIY by KreativniTechniky, kde nájdete hneď niekoľko skvelých nápadov. Tento profil sa oplatí sledovať kvôli rôznym zaujímavým tipom, návodom, ale aj receptom.

Ak radi tvoríte alebo vo voľnom čase takýmto spôsobom relaxujete, prinášame vám 6 tipov, ako si doma môžete vyrobiť sklenený svietnik podľa Kreativní Techniky.

1. Svietnik s levanduľou

Aj vy ste si počas leta odložili zopár stoniek levandule na vysušenie? Ak áno, je čas použiť ich na výrobu svietnika. Stačí vám fľaša s úzkym hrdlom, sviečka, zopár vysušených stoniek levandule, nožnice a krajková stužka. Jednoduchá dekorácia, ktorá spestrí váš príbytok a bude vám pripomínať letné chvíle. Samozrejme, ak nemáte levanduľu, môžete použiť niečo iné, napríklad sušené kvety z hortenzie.

2. Maľovaný svietnik

Na tento typ svietnika budete potrebovať sklenenú dózu, bielu kriedovú fixu a sviečku. Na zdobenie hrdla dózy sa vám zídu drevené korálky, nožnice, šnúrka a drôtik. Romantický svietnik si vytvoríte tak, že kriedovou fixou dookola nádoby nakreslíte rastlinné motívy. Drevené korálky pomocou drôtika navlečiete na šnúrku a ozdobíte ňou hrdlo nádoby.

Tip redakcie: Ak viete pekne písať, môžete si namiesto kresieb na dózu napísať napr. „Domov“ alebo známe „Home sweet home“, prípadne nejaké venovanie a sviečku darovať ako malú pozornosť.

3. Svietnik z okrasnej trávy

Keď sa vyberiete na prechádzku prírodou, všimnite si rôzne okrasné trávy. Nazbierajte si ich, aby ste si z nich mohli doma pripraviť krásny svietnik. Tento typ svietnika sa hodí do interiérov v štýle boho. Najprv si trávy ostrihajte podľa výšky nádoby. Na nádobu zhora aj zdola upevníte tenkú tzv. klobúkovú gumičku. Poza tieto dve gumičky umiestňujte pripravenú trávu. Keď tráva zakryje obvod celej nádoby v strede previažte špagátom a gumičky môžete odstrihnúť.

4. Svietnik s kamienkami

Na ďalší typ svietnika budete potrebovať jednu väčšiu a jednu menšiu sklenenú nádobu, sviečku, kamienky a šnúru alebo špagát. Postup je úplne jednoduchý. Menšiu nádobu vložte do väčšej. Obsypte ju drobnými kamienkami. Nakoniec vložte do nej sviečku. Hrdlo väčšej sklenenej nádoby obviažte špagátom alebo šnúrou, prípadne stuhou a máte hotový svietnik.

5. Trblietavý svietnik

Zavárali ste toto leto? Zvýšila sa vám nejaká menšia fľaška? Pomocou hubky naneste tekuté lepidlo na celú alebo polovicu fľaše zvonka a posypte trblietkami. Aké jednoduché, že?

6. Koreninový svietnik

S príchodom chladnejších dní zvykneme do jedál pridávať aj rôzne druhy korenín. Ak máte doma škoricu alebo badián, odložte si z nich zopár kúskov. Na sklenenú nádobku ich pripevníte pomocou tavnej pištole. Do vnútra svietnika položte čajovú sviečku a nechajte takýmto svietnikom prevoňať svoj dom alebo byt.

Aj vy radi tvoríte? Napíšte nám na email redakcia@svetženy.sk.

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť