Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

8 tipov podľa Feng shui, ako vniesť viac lásky do vašej spálne počas Valentína

Zdieľať

Pripravte sa na tohtoročný Valentín a prežite ho so svojou polovičkou romanticky a príjemne. Máme pre vás tipy od interiérových expertov z Essential Living, ktorí spracovali 8 tipov podľa feng shui, ako privítať viac lásky v interiéri. 

1. Umiestnite posteľ do stredu miestnosti

posteľ

Posteľ je srdcom spálne, a preto je dôležité zabezpečiť, aby bola umiestnená v tej správnej polohe. Ktorá je ideálna? Poloha postele by mala byť v priestore tak, aby ste sa vy aj váš partner necítili byť uväznení, to znamená, že určite nie v rohu, ale čo najviac v strede miestnosti. Je dôležité vytvoriť k nej rovnaký prístup pre oboch.

2. Upracte si priestor

poriadok

Nikto nechce skončiť svoj deň v miestnosti, ktorá je neuprataná a vládne v nej chaos. Neporiadok zvyšuje stres, preto z vašej spálne odstráňte veci, ktoré tam nepatria, uložte ich na svoje miesto. Ak chcete stráviť krásneho Valentína, z vašej spálne by ste mali odstrániť prvky, ktoré sú rušivým elementom. Nepotrebný nábytok, predmety (notebook, televízor), ktoré majú potenciál rozptýliť vás, zo spálne umiestnite do inej miestnosti.

3. Červené akcenty

Sila farieb je známa už dlhodobo. Keďže charakteristickou farbou Valentína je červená farba, pokúste sa ju začleniť všade tam, kde je to možné. Môžete si pomôcť posteľnou bielizňou v tejto farbe alebo použiť lupene kvetov ruže, vymeniť tienidlo na lampe v odtieni červenej. Pozor však pri dopĺňaní červeného akcentu v priestore, aby ste to s ním neprehnali a nevytvorili príliš intenzívnu atmosféru.

4. Spoločné fotografie

fotografie

V deň oslavy lásky – na sv. Valentína si pripomeňte vašu spoločnú lásku tým, že umiestnite roztomilé spoločné fotografie na nočnom stolíku či poličke. Z hľadiska feng shui je vhodné, aby fotografie, na ktorých sú priatelia a rodina, neboli súčasťou priestoru spálne. Tieto fotografie môžu vytvárať dojem, že zasahujú do vášho súkromia s partnerom. Spálňa je priestorom len pre vás dvoch.

5. Zatiahnutie závesov

intimita

Závesy v miestnosti, akou je spálňa, majú okrem funkcie tienenia hlbší význam z hľadiska feng shui. Práve zatienenie miestnosti závesmi umožňuje páru dosiahnuť tú pravú atmosféru. Vďaka závesom sa môžu odstrihnúť od vonkajšieho sveta a prežívať spoločné chvíle vzájomnej intimity.

6. Uistite sa pozíciou zrkadla

zrkadlo

V nadväznosti na predchádzajúci bod a dosiahnutie súkromia v spálni by ste mali zvážiť umiestnenie zrkadla. Ak je zrkadlo otočené smerom k posteli, vidieť odraz vás a vášho partnera a podľa feng shui to znamená, akoby bola prítomná tretia strana, ktorá tam nepatrí. Preto, ak už máte zrkadlo v spálni, umiestnite ho správne, určite by zrkadlo nemalo byť otočené k posteli. Dôležité je, aby zrkadlo nebolo ústredným bodom tejto miestnosti.

7. Umiestnite izbové rastliny

izbové rastliny

Okrem toho, že čistia vzduch, vytvárajú pokoj a harmóniu v miestnosti a poskytujú veľkú energiu pre obytné miestnosti. Vedeli ste? Niektoré rastliny dokonca vysielajú aj vibrácie lásky. Zakomponujte do spálne rastlinu tzv. reťazec sŕdc (z angl. string of hearts) alebo antúriu. Ich umiestnenie napríklad na nočnom stolíku alebo v rohu miestnosti sa bude podieľať na tvorbe romantickej atmosféry.

8. Nezabudnite na Yin energiu

yin energia_valentín

V neposlednom rade nezabudnite do priestoru začleniť všetko zmyselné a relaxačné, čo si Valentín vyžaduje. Pomôžte si atmosférou sviečok, vankúšov, príjemnej hudby, prípadne zmyselnej vône, ktorá vás oboch navnadí. Ak sa vy aj partner budete cítiť uvoľnene, určite je pred vami príjemne strávený čas intímnosti.

Foto: Shutterstock.com