Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Ako nájsť rovnováhu každý deň? Takto to robí Jessica Alba

Zdieľať

Práca, voľný čas, záľuby, domácnosť a neustály kolotoč povinností. Každá z nás to pozná. Niekedy je však ťažké nájsť rovnováhu medzi osobným a pracovným časom. Nie vždy to ide podľa našich plánov a ako by sme si to predstavovali. Aj známa herečka Jessica Alba hovorí: „Každý deň pracujem na hľadaní rovnováhy vo svojom živote. Niektoré dni sú lepšie, niektoré horšie.“ Aká je jej stratégia? Čítajte ďalej a dozviete sa 9 krokov k nájdeniu rovnováhy v každodennom živote podľa Jessicy Alby.

V práci

Už na ceste do práce počúva hudbu, ktorá ju dostane do dobrej nálady hneď zrána, a tak naladí svoju myseľ pozitívne hneď zo začiatku dňa. Počas dňa myslí na hydratáciu. Stále má po ruke fľašu s vodou a citrónom alebo zelený čaj.

rovnováha vďaka hydratácii

Foto: pexels.com

Pracuje na svojom tele aj preto, aby lepšie pracovala jej myseľ. Pri tréningu či cvičení má najproduktívnejšie myslenie. Cvičenie má tendenciu „prečistiť hlavu, myšlienky“ a uvoľniť tak myseľ pre nové nápady. Po cvičení pokračuje Jessica vo vybavovaní e-mailov a pracovnej náplni, ktorú počas dňa má.

Známa herečka sa riadi trikom svojej priateľky Katherine Power, zakladateľky portálu WhoWhatWear.com, ktorá ju naučila trik známy ako 4-7-8. Znamená to: 4 sekundy vdychujte, 7 sekúnd držte dych, 8 sekúnd vydychujte. Ak má známa tvár stres, nejaké dôležité stretnutie alebo sa jednoducho potrebuje po náročnom dni upokojiť, tak aplikuje práve tento trik.

V dnešnej dobe, či už ste podnikateľom, pracujete v hybridnej forme alebo formou home office, je častokrát problém len tak vypnúť, ale pre ľudský organizmus je to potrebné. Ak to len tak jednoducho nedokážete, tak si vedome všetky aa telefón vypnite, stíšte, resp. zmeňte na režim „nerušiť“ a odtrhnite sa tak od povinností.

Doma

V živote sú dôležité rituály a aj na malých veciach záleží. Môže to byť čokoľvek. Večerné kúpanie a uspávanie detí alebo hocičo iné, čo sa v rodine pravidelne opakuje a na čom záleží. Spoločná chvíľa a zdieľanie vzájomnej prítomnosti nás uistí, že tento čas je rovnako vzácny a dôležitý pre nás ako celodenné povinnosti.

Každý to máme inak. U niekoho sú práve rána, kedy sa stretáva celá rodina za stolom, u iných je to napríklad po celom dni, práve večer. Vyhraďte si tento čas len na rodinu. Jessica Alba si práve raňajky so svojimi deťmi užíva, bez rušivých elementov a rôznych rozptýlení, nakoľko nikdy nevie, ako sa deň vyvinie. Ráno a raňajky sú v jej prípade venované len rodine.

spoločné raňajky

Foto: pexels.com

Z času na čas je dôležité spraviť z obyčajného dňa špeciálny. Ak má Jessica so svojím manželom rande, tak z toho večera spravia jednoducho výnimočný večer. Pripravia si špeciálnu večeru.

Posledným pravidlom, ktoré pomáha Jessice udržiavať rovnováhu v každodennom živote je občasné porušovanie pravidiel. Počas víkendu si doprajú s deťmi napríklad deň v pyžame. U vás to môže byť hocičo iné. Pointa je v tom, trocha vyjsť zo zabehnutých koľají a skúsiť možno niečo inak, ako sme zvyknutí.

Viac o work-life balance nájdete aj v tomto článku:

Ako sa dá zlepšiť rovnováha medzi pracovným a osobným životom?

Zdroj: self.com

Foto Jessicy Alby: Justin Coit