Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Ako vyplniť prázdny roh v priestore? Pozrite si 6 tipov

Zdieľať

Pri zariaďovaní sa môže stať, že sa príliš sústredíme na hlavné prvky v interiéri a vzniknú akoby hluché miesta – prázdne rohy. Máte ich doma aj vy? Viete o nich, chodievate okolo nich a pri pohľade na ne vám mysľou prebehne, ako prázdny roh vyplniť a dekorovať? Už nemusíte vymýšľať, inšpirujte sa tipmi od nás. Pripravili sme slušnú zbierku nápadov. 

ako vyplniť prázdny roh

Pridajte zeleň

Zelene nikdy nie je dosť, s tým nikdy nič nepokazíte. Prázdny roh doslova ožije, ak do neho umiestnite vysokú rastlinu alebo závesnú izbovú rastlinu. Pri výbere sa však zamerajte na podmienky – či bude mať rastlina dostatok svetla, či sa nebude nachádzať v prievane a podobne. Podľa toho, v akých podmienkach sa nachádza roh, ktorý chcete rastlinou vyplniť, vyberajte tú správnu rastlinu. Vyhnete sa tak tomu, že o krátky čas bude roh opäť prázdny :).

Umiestnite rohové bytové doplnky

Vyskúšajte do prázdneho rohu pridať prvok – rohový regál, policu či skriňu podľa možností vášho priestoru. Vďaka takýmto bytovým doplnkom vyťažíte maximum z daného miesta. Nielenže získate úložný priestor, ale aj veľmi šikovne vyriešite nevyužitú časť v interiéri. Aj keď rohové komponenty vám neposkytnú to, čo klasické, aspoň sčasti sa však dokážete vyhrať s priestorom a využiť ho naplno.

Ak zvažujete niečo iné, ako rohové police, mohol by vás zaujať aj nápad s drevenými debničkami. Pozrite si aj ďalšie nápady, na čo všetko sa dá drevená debnička využiť.

Stačí jeden výrazný prvok

Drevený rebrík len tak opretý o stenu. To je nápad, ktorý sa dá využiť jednak dekoračne, ale aj prakticky ako úložný prvok. Viete si cez neho prehodiť prikrývky, uteráky, čokoľvek. To isté môžete skúsiť so zrkadlom. Veľké zrkadlo s rámom je skvelým spôsobom, ako vyplniť prázdny roh.

Tip: Máte radi útulný pocit vo vašej obývačke prostredníctvom vankúšov? Ale nechcete ich mať všetky vyložené na sedačke? Tak si ich uložte na dizajnovú stoličku alebo stojan a umiestnite do prázdneho rohu.

Pamätáte si ešte na náš článok, ako využiť vozík na kolieskach multifunkčne v domácnosti? To je takisto jedna z možností, ako vyplniť prázdny roh. Poslúži vám ako barový pult alebo len jednoducho priestor na odloženie vecí, ktoré potrebujete mať po ruke.

ako vyplniť prázdny roh

Vytvorte si svoj kútik

Prázdny roh je ideálne miesto na vytvorenie kútika na čítanie. Miesto, kde sa môžete pohodlne usadiť a príjemne oddýchnuť. Oživte prázdny roh dizajnovým kreslom, doplňte stojacou lampou a malým príručným stolíkom, kam si budete môcť pri relaxovaní odložiť knihu, šálku čaju alebo sviečku, ktorá vám vytvorí príjemnú atmosféru. Podobne takto môžete postupovať pri tvorbe pracovného kútika. Stačí si zaobstarať rohový stolík, kancelársku stoličku a potom už podľa potreby to, čo k práci ešte potrebujete.

Rohová knižnica

Využiť prázdny roh na vystavenie svojich kníh je takisto skvelý nápad. Knižnica bude prehľadná a vaše knihy budete mať stále po ruke. Tip: Usporiadajte svoje knihy podľa farieb obalov a doplňte zarážkami na knihy alebo jemnými detailmi. Rohová knižnica bude pôsobiť veľmi príjemne a zároveň zaujímavo.

Obrazová stena

Prázdny roh premeňte na galériu obľúbených grafických diel. Ste milovníkom klasického umenia? Tak roh vyplňte obľúbenými obrazmi. Preferujete skôr moderné umenie? Jednoducho a rýchlo si vďaka rámom rôznych veľkostí a plagátom s rôznou tematikou dokážete vytvoriť galériu toho, čo vás vystihuje a čo sa vám páči.

Tip: Prázdny roh sa dá využiť aj na zavesenie kalendára alebo nástenky. Pri rodinách s deťmi je tento nápad veľmi obľúbený. Nástenka je na očiach každému členovi domácnosti. Tak máte stále k dispozícii rozpis služieb v domácnosti, rozvrh detí alebo týždenný plán rodiny.

Foto: pinterest.com