Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Dodajte svojmu obočiu akcent

Zdieľať

Obočie je nepatrná časť tváre, ktorá dokáže zázraky s celkovým vzhľadom a výrazom tváre. Pekne upravené obočie je snom nie jednej ženy. Ako ho však dosiahnuť, keď to nie je ideálne? Existujú šikovné triky, vďaka ktorým môžete docieliť želanú predstavu. Pozrime sa spolu na to.

farbenie obočia

Starostlivosť o obočie 

Keď sa o obočie dostatočne staráme, odmení sa nám pekným tvarom a následne aj príjemným vzhľadom. S úpravou obočia sa môžeme zveriť do rúk odborníkovi, ktorý ponúka širokú škálu rôznych odborných procedúr. Ak si však vaše obočie nevyžaduje špeciálne zákroky, jeho úpravu zvládnete aj doma.  Ako teda postupovať? Pekne krok za krokom.  

Tvar obočia 

Každému svedčí niečo iné a každý to má inak. Niekto má hustejšie obočie, niekto zasa redšie. Niekomu stačí len sem tam vytrhnúť nejaký vyčnievajúci chĺpok, iný sa musí potrápiť s vypĺňaním prázdnych miest, aby obočie pôsobilo, čo najprirodzenejšie. V prvom rade je dôležité poznať tvar obočia pre váš typ tváre. Existuje množstvo typov a odporúčaní pre konkrétne typy tváre, ale ideálne je, ak budete rešpektovať svoj prirodzený tvar, ktorý máte a riadiť sa ním. Aký tvar by vaše obočie malo mať? Pomôže vám trik, ktorý používa väčšina vizážistov a profesionálov.  

Platí pravidlo 3 bodov. Zoberte si do ruky ceruzku alebo štetec a priložte k nosným nozdrám. Vztýčte kolmo nahor a získate prvý bod A – kde by malo obočie začínať. Potom ceruzku alebo štetec nakloňte od nozdier smerom k vonkajšiemu kútiku a získate druhy bod B – na tomto mieste by malo obočie končiť. Tretím bodom C je najvyšší bod obočia, ktorý nájdete tak, že od nozdier bude viesť štetec alebo ceruzka k vašej zrenici.

tvar obočia

Úprava obočia

Ak už viete, aký tvar je ten správny pre vás, pusťte sa do úpravy obočia. Opatrne však pri vytrhávaní, platí staré známe – menej je viac. Vytrhávajte radšej za denného svetla a pokojne aj s použitím zväčšovacieho zrkadla, aby vám neunikol žiaden chĺpok. Chĺpky vytrhávajte od korienkov, zo spodnej časti obočia a len tie, ktoré vyčnievajú. Po úprave obočia sa môžete pustiť do kroku, a tým je farbenie obočia.  

Farbenie obočia 

Aby farbenie prinieslo aj očakávaný výsledok, je dobré postupovať podľa jednotlivých krokov.

Správne zvolený odtieň

Správne zvolený odtieň k tónu pleti je veľmi dôležitý. Všeobecne platí, že pri výbere odtieňa farby si vyberáme tú najprirodzenejšiu, podľa toho, aké máme vlasy a chĺpky. Blondínky, plavovlásky by mali mať maximálne o dva odtiene tmavšie obočie a brunetky by mali zvoliť o dva odtiene svetlejšie, ako je ich prirodzená farba.  

Výber vhodného produktu

V prípade farbenia obočia je potrebné sa vyhnúť akýmkoľvek experimentom a používať len produkty na to určené. Škála produktov na farbenie obočia je pestrá. Líšia sa textúrou – niektoré sú gélové, iné púdrové. Líšia sa trvácnosťou. Je len na vás a vašej preferencii, akú trvácnosť od farbenia očakávate, koľko času na neho máte a ktorý spôsob vám najviac vyhovuje. Najčastejšími produktmi sú: ceruzky, fixky, gély, tiene, špirála, púder na obočie, korektor, pomáda. 

Chcete len rýchlo a jednoducho doladiť tvar vášho obočia? Tak zvoľte púdrové tiene, ceruzku alebo púder na obočie. Samozrejme, čítajte pozorne pri ich výbere. Ak sa napríklad počas leta obávate vplyvu vody alebo potu na tvar vášho obočia, tak zvoľte vodoodolný produkt. 

Ak nechcete stáť každé ráno pred zrkadlom, tak potom zvoľte alternatívu s dlhotrvajúcim efektom. RefectoCil, farba na obočie nielenže vydrží pár týždňov, ale rýchlo a jednoducho sa nanáša, takže sa vôbec nemusíte obávať aplikácie. Dodá vášmu obočiu primeranú hustotu a jedna tuba vám vydrží aj 30 použití.

Nezabudnite na pomôcky

K farbeniu obočia budete ešte potrebovať zopár špeciálnych pomôcok – špeciálny aplikátor alebo štetec. Zídu sa vám pri tvarovaní vášho dokonalého obočia. Mnohé ženy oceňujú pri farbení obočia ešte jednu pomôcku, a tou je šablóna na obočie. Ak si nie ste istá, použijete len šablónu, podľa ktorej dokreslíte obočie tak, ako má byť. 

pomôcky pri farbení obočia

Príprava a správny postup sú dôležité

Pred farbením sa uistite, že pokožka je odmastená a odlíčená – dosiahnete tak lepšiu aplikáciu. Ako sa hovorí, netreba podceniť prípravu, aby konečný výsledok bol taký, aký si želáme.  

Pri farbení sa riaďte uvedeným návodom, ktorý je priložený pri konkrétnom produkte. Niektoré farby na obočie si vyžadujú miešanie s aktivačnou emulziou, ktorá stabilizuje farebný odtieň a dodá farbe na obočie potrebnú hustotu na nanášanie. Stačí len pozorne čítať a postupovať podľa jednotlivých krokov. 

Foto: canva.com

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť