Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Hľadáte bohatý zdroj antioxidantov? Doprajte si ten pravý matcha čaj

Zdieľať

Antioxidanty sú pre náš organizmus veľmi dôležité, pretože chránia bunky pred negatívnym vplyvom voľných radikálov a oxidačným stresom. Ak hľadáte bohatý zdroj antioxidantov, máme pre vás tip. Je ním matcha čaj. O tom, v čom spočíva jeho výnimočnosť, aké má benefity pre ľudský organizmus, ale aj to, ako si vybrať ten pravý matcha čaj, sa dozviete v článku. 

Antioxidanty v boji proti oxidačnému stresu

Ak v organizme prevyšuje hladina voľných radikálov hladinu antioxidantov, dochádza k oxidačnému stresu. Dlhodobý oxidačný stres môže poškodiť DNA a bunky, a to vedie následne k zvýšenému riziku vzniku chorôb, akými sú cukrovka, srdcové choroby alebo rakovina. Práve preto je dôležité, aby telo udržiavalo určitú rovnováhu medzi voľnými radikálmi a antioxidantmi.

Antioxidanty by sme mali hľadať a dopĺňať predovšetkým zo širokého spektra čerstvého ovocia, zeleniny, korenín a niektorých druhov čajov. Medzi bohaté zdroje antioxidantov patria predovšetkým bobule, goji, granátové jablká, čučoriedky, acai, brokolica, špenát, káva, horká čokoláda, kvalitný zelený čaj.

matcha

Zelený čaj matcha ako prírodný antioxidant

matcha teaZelený čaj obsahuje veľké množstvo antioxidantov a ďalších prospešných látok pre organizmus, obzvlášť špeciálny druh zeleného čaju – matcha. Väčšinu čajov len lúhujeme a potom následne vyhodíme, avšak pri matcha čaji je to inak.

Matcha čaj sa pestuje a vyrába iným spôsobom, a tým má aj jedinečný nutričný profil. Farmári, ktorí pestujú matchu, čajovníky zakrývajú 4 týždne pred zberom, aby sa vyhli priamemu slnečnému žiareniu. Takto sa zvýši produkcia chlorofylu v rastline a aj obsah aminokyselín. Keď sa čajové lístky pozbierajú, nasledujú rôzne procesy spracovania, aby výsledným produktom bola tá najjemnejšia a najčistejšia dužina z čajovej rastliny. Matcha obsahuje živiny z celého čajového listu, a teda má oveľa vyšší obsah antioxidantov ako sa bežne vyskytuje v zelenom čaji.

V čom spočíva výnimočnosť zeleného čaju Matcha Tea?

Pri kúpe čaju Matcha sa môže spotrebiteľ stretnúť s rôznou ponukou. Ako si vybrať ten pravý a kvalitný čaj matcha?

100% japonský zelený čaj

Čaj Matcha Tea je 100% zelený čaj z Japonska. Pri jeho výrobe nedochádza k fermentácii, nepridávajú sa žiadne farbivá, prísady ani konzervačné látky. Svedčí o tom žiarivo jasná zelená farba, jemná a hladká textúra, jemne sladká vôňa a chuť.

matcha tea

Bohatý zdroj antioxidantov a prírodných látok

Matcha Tea je nabitý prírodnými látkami, ktoré majú blahodarné účinky na ľudský organizmus:

  • Katechíny majú výraznú detoxikačnú funkciu a pomáhajú spaľovať tuky.
  • Aminokyseliny prirodzene zvyšujú duševnú bdelosť, ale zároveň podporujú stav relaxácie a pohody. Podieľajú sa aj na zlepšovaní pamäte.
  • Kofein – Tein dodáva energiu po dobu 3 – 6 hodín, čo sa nedá porovnať s kávou. Tein účinkuje menej nárazovo ako stimulant kofein, ale za to jeho účinok trvá dlhšie.
  • Chlorofyl má silné detoxikačné účinky a pomáha telu zbavovať sa ťažkých kovov a chemických toxínov.
  • Vláknina
  • Proteíny
  • Minerály – železo, vápnik, draslík, zinok
  • Vitamíny – A, E, C

Ľahká príprava a lahodná chuť

Matcha Tea chutí lahodne a je jednoduchý na prípravu. Stačí zaliať vodou a pretrepať v šejkri alebo v uzatvárateľnej nádobe. Výhoda balenia do sáčkov je nielen v použití, ale aj v zaručení neustálej čerstvosti čaju. Dá sa piť ako studený či teplý nápoj, podľa toho, čo preferujete. Zároveň Matcha Tea umožňuje aj využitie v rôznych chutných receptoch. Môžete ho pridať do latte, pudingu, smoothies, a rôznych dezertov, jogurtov, či pripraviť si z neho počas letnej sezóny domáce nanuky.

produkty Matcha Tea

Nie je všetko zlato, čo sa blyští

Spotrebiteľ sa pri kúpe kvalitného matcha čaju môže stretnúť s rôznymi napodobeninami. Okrem vyššie uvedených vlastností, ktoré má Matcha Tea, vám pri výbere, čo to napovie cena. Veľmi atraktívna cena neznačí nič dobré. Preto sa pri kúpe matcha čaju nerozhodujte nízkou cenou.

Dôležitým ukazovateľom pri výbere pravého matcha čaju sú aj certifikácie kvality. Značka Matcha Tea dováža originálne spracovaný matcha čaj priamo z japonských čajových plantáží. Zaručuje 100% BIO kvalitu, ktorá je doložená 9 rôznymi certifikátmi a čaj spĺňa najprísnejšie limity pre predaj v EÚ. Každá šarža je testovaná v špecializovanom laboratóriu na možný výskyt pesticídov, plesní, baktérií e.coli a ťažkých kovov.

Rozhodujte sa správne pri výbere, aby ste si dopriali to, čo správny a kvalitný matcha čaj obsahuje a využili jeho nutričnú hodnotu a zdravotné benefity a nepoškodili svoj organizmus inými nekvalitnými produktami.   

 

 Zdroje: healthline.com, matchaful.com, matchatea.sk 

 

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť