Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Potrebujú vaše vlasy osvieženie a zmenu? Vyskúšajte triky hairstylistov

Zdieľať

Potrebujú vaše vlasy osvieženie a zmenu? Jemné či husté, kučeravé či rovné. Každá hriva môže zažiariť a vyniknúť. Inšpirujte sa tipmi hairstylistov, ako si poradiť so spľasnutými vlasmi, vypadávaním vlasov, krepovitosťou a dodať svojim vlasom požadovaný vzhľad.  

#1 Prestrihnite končeky

Na trhu sú rôzne keratínové kúry, ktoré oživia vaše vlasy. Z času na čas sa však treba zveriť do rúk kaderníkovi a dať si podstrihnúť svoje vlasy. Skrátenie končekov môže vyriešiť problém tzv. spľasnutých vlasov alebo rozštiepených končekov. Pár centimetrov dole spôsobí, že vaše vlasy budú vyzerať zdravšie a živšie.

prestrihnutie končekov

Foto: pexels.com/@Engin Akyurt

#2 Používajte kvalitný olej

Vlasových prípravkov a doplnkov je veľké množstvo. Niekedy to dá zabrať vyznať sa v tom. Mali by ste však vedieť, že často obávaný produkt – olej na vlasy môže byť veľkým pomocníkom. Kvalitný olej je suchý olej, takže nemastí, ale vyživuje. Jeho vlastnosťami sú hydratácia, výživa a vlasom dodáva lesk. Aplikujte ho tak, že si ho najprv rozotrite v dlaniach, v ktorých sa trením zahreje a potom jemne vmasírujte do dĺžky a končekov vlasov.

#3 Aplikujte tú správnu kozmetiku

Stalo sa vám, že po použití kondicionéra ste cítili, že niečo nie je v poriadku? Akoby boli vlasy ešte viac zaťažené? Problém môže byť v aplikácii. Pri kondicionéroch by ste si vlasy mali dokonale presušiť uterákom, aplikovať kondicionér a vlasy opäť zabaliť do uteráka. Teplo zvyšuje jeho účinok. Ak aj napriek tomu vyzerajú vaše vlasy ako spľasnuté, tak je problém v danom produkte – jednoducho nie je určený pre váš typ vlasov. Keď sme už pri výbere správnych produktov, ak vás trápia mastné vlasy, siahnite po šampóne s obsahom kyseliny salicylovej, ktorá odstraňuje nežiaduci maz.

#4 Doplňujúca starostlivosť zvnútra

Staré dobré „Béčko“ asi všetci dobre poznáme. Netreba na to zabúdať pri problémoch, ktoré sa vám objavia v súvislosti so starostlivosťou o vlasy. Vypadávanie vlasov, ale aj vznik väčšieho množstva lupín, či naopak nadmerné mastenie vlasov, krepovitosť vlasov – za tým všetkým môže stáť jednoducho nedostatok vitamínu B. Preto pri spomínaných prejavoch je potrebné aj vnútorne zabojovať a nasadiť si niekoľko týždňovú kúru.

Prečítajte si aj:

Vplyv moderného života na zdravie vlasov

#5 Doprajte si špeciálnu starostlivosť

Hýčkajte svoje vlasy tým, že im doprajete špeciálnu starostlivosť. Použite vlasovú masku alebo sérum. Pozor však na ich aplikáciu. Keďže tieto produkty obsahujú väčšiu koncentráciu látok ako bežné produkty, stačí ich používať napríklad len raz týždenne.

Vedeli ste, že?

Doma nájdeme zopár ingrediencií, ktoré ocenia aj naše vlasy. Extra panenský olivový olej hydratuje vlasy, je vynikajúcim kondicionérom pre suché vlasy a rozštiepené končeky. Kokosový olej podporí lesk a dodá vlasom hodvábnu jemnosť. Med dodáva vlasom vlhkosť a lesk.

#6  Dodajte svojim vlasom hustotu

Neustále bojujete s hustotou vašich vlasov? Sušenie vlasov v predklone a rôzne prípravky na objem vám doteraz nepriniesli žiadne zázraky? Venujte špeciálnu pozornosť látke minoxidil. Táto látka aktivuje rast nových vlasov a zabraňuje ich vypadávaniu. Pre objem vlasov sú vhodné šampóny s označením pre jemné vlasy. Sú pripravované tak, aby vlasy nezaťažovali.

 

umývanie vlasov

Foto: pexels.com/@Armin Rimoldi

#7 Vlasový styling 3-2-1 štart

Ak plánujete svoje vlasy nejako špeciálne upraviť, nepremeškajte tú správnu chvíľu. Keď sú vlasy umyté, hneď po umytí je pokožka hlavy pripravená na vstrebávanie výživných látok. Preto pre váš typ a kvalitu vlasov si vyberte penu, sprej alebo tonikum a aplikujte hneď po tom, ako ste si vlasy umyli a usušili uterákom. To je tá najvhodnejšia chvíľa, ak chcete formovať vaše vlasy do špeciálneho účesu. Občas pri stylingu pomôže len zmena cestičky vo vlasoch, inokedy to chce väčší zásah a úpravy.

Ak si spomínané rady osvojíte, vašim vlasom dodáte kompletnú starostlivosť. Čo je však najdôležitejšie a kde vôbec začať? Podstatné je odraziť sa od správneho strihu. Dobrý strih vlasov je viac ako polovica úspechu. Zverte sa do rúk odborníkovi, ktorý si už isto poradí s tým, čo sa hodí k vašej tvári. 

Ilustračná foto v úvode: pexels.com/@element-digital

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť