Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Jesenný šatník: Toto je kúsok, ktorý vám v ňom nesmie chýbať

Zdieľať

Aj keď vonku nás ešte tešia príjemné slnečné lúče, rána už bývajú chladné. Toto obdobie si vyžaduje mať vždy po ruke prechodný kúsok, ktorý zrána zahreje a cez deň ho vieme odložiť. V týchto dňoch pomaly, ale isto tvoríme jesenný šatník z viacerých druhov prechodného oblečenia. 

Základným módnym kúskom, ktorý sa hodí do tohto prechodného obdobia je určite sveter. Čo sa nosí túto jeseň? Pozrite sa s nami.

Nech to hrá farbami

Farebnosť v jesennom šatníku V septembri začína astrologická jeseň, ktorá je známa tým, že všade to hrá farbami. Preto nezabudnite ani na farby vo vašom šatníku. Ideálnymi farbami, ktoré by sa mali objaviť vo vašom jesennom šatníku na svetroch sú horčicová, bordová, ale pokojne môžete dať šancu aj sýtemu odtieňu ružovej. To, aká farba sa vám hodí sa dozviete v rozhovore s módnou expertkou, ktorá tvrdí, že čierna nie je pre každého.

Mini aj maxi

Mini aj maxi Dĺžky svetrovDĺžky svetrov a kardigánov sú v ponuke od mini až po maxi dĺžku. Zvážte ich pre váš outfit a prispôsobte svojej postave. Nízka postava bude v maxi dlhom kardigáne vyzerať ešte menšie a mini dĺžky svetrov sa môžu hodiť skôr k nohaviciam či džínsom s vysokým pásom. Pozrite si viaceré zaujímavé tipy od štylistky Sašky.

Jemný aj hrubý úplet

Úplet Zloženie materiálov pri jednotlivých svetroch a kardigánoch je rôzne. Od prírodných až po umelé vlákna. Kým jemný úplet je viac priedušný, hrubý pocitovo viac zahreje. Svetre z jemného úpletu častokrát obsahujú viskózu, kým pri svetroch z hrubého úpletu nájdete skôr vlnu alebo syntetický materiál – akryl.

Vedeli ste že? Akryl bol vyvinutý materiál ako náhrada drahej, málo dostupnej vlny? So svojimi vlastnosťami – ľahký materiál, príjemný na dotyk, odolný voči viacerým praniam, hypoalergénny získal na popularite.

Nevynechajte ani tento článok o módnych doplnkoch, ktoré vás zahrejú:

Módne doplnky, ktoré vás zahrejú

Športový či elegantný štýl

Športový či elegantný štýl Pokiaľ máte viac športový, či športovo-elegantný outfit, pokojne ho môžete doplniť voľným kardigánom s kapucňou. Pri zmene počasia, nepriaznivom vetre či prehánkach vás dokonca kapucňa ochráni.

Tradičný vrkočový vzor

Vrkočový vzorVrkočový vzor je stálica už niekoľko sezón a určite ním ešte dlho bude. Pre toho, kto nerád nosí hladké, jednoduché, bez vzorov kúsky, je tento vzor ako stvorený. Dokonca je trendom nielen na svetroch, ale aj na vestách, ktoré sú takisto vďačným kúskom počas prechodného obdobia.

Čo si na seba zvyknete prehodiť počas tohto prechodného obdobia? Ktorý je váš obľúbený kúsok? Nechajte nám komentár.

Zdroje foto: reserved.com