Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Zdieľať

Mirke alias foodblogerke Chudnemjedlom sa podarila chvályhodná vec – schudla vyše 20 kilogramov a to popri 2 malých deťoch. Nedržala pritom žiadne drastické diéty a doslova „schudla jedlom“. Dnes inšpiruje stovky ľudí na ceste za svojím štíhlejším, mladším a zdravším ja.

Mirka, zvykneš v lete nejako výraznejšie meniť stravu oproti zvyšku roka?

V lete je dostatok čerstvého ovocia a zeleniny, ktorá dozrieva v záhradke. Snažím sa ju zaradiť pravidelne do jedálnička a konzumovať tak často, ako sa dá. Doprajme telu čo najviac vitamínov zo slnkom dozretého ovocia či zeleniny. Popri tom nezabúdam na pitný režim, mám v obľube čistú vodu.

Ktorý si typ – ten čo v lete chudne alebo priberá?

Počas leta sú dlhšie dni a viac akcií počas ktorých sa zobká, či už grilovačky, opekačky, gulášiky alebo posedenie na terase. V lete skôr pribudnú kilečká, aj kvôli tomu, že nosím voľnejšie oblečenie a chýba mi varovný prst, stop, stačilo. 😉

Čo máš na letných jedlách najradšej a prečo? Ktoré najradšej pripravuješ?

Na letných jedlách mám rada farebnosť a pestrosť. Na raňajky bobuľové ovocie s jogurtom, granolou či kašou. Na obed cuketu na akýkoľvek spôsob. Leto mám spojené so šalátmi a grilovanou zeleninou. Uprednostňujem ľahšie stráviteľné jedlá a studenú kuchyňu.

Čo je tvoj najväčší letný hriech v strave, ktorého sa nedokážeš zriecť? Ako si v lete dopriať to, na čo máme chuť a pritom nepribrať? 😀

Milujem zmrzlinu slaný karamel takú echt s extra karamelom. Keď cítim, že sa mi nazbierali kilečká navyše nestresujem sa, zaradím viac pohybu a zeleniny do jedálnička.

Mohlo by vás zaujímať Recept podľa Muža v zástere: Nakladaný hermelín

FIT menu podľa foodblogerky @chudnemjedlom

RAŇAJKY

Pohánková kaša varená vo vode s bobuľovým ovocím pokvapkaná javorovým sirupom

Desiata

Melón

Obed

Špagety s brokolicou, špenátom a cherry paradajkami, smotanou a parmezánom

Olovrant

Tvarohový koláč bez múky

Večera

Omeleta so šunkou, syrom, špenátom, podávaná so šalátom

Prečítajte si tiež Ako vyzerá dokonalé letné menu? TAKTO!

Štítky