Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Zdieľať

Vianočná ruža hrá jednu z hlavných úloh pri dizajnovaní každého interiéru s blížiacimi sa vianočnými sviatkami. Jej farebná rozmanitosť sa hodí do rôznej výzdoby. Je jedno, v akom štýle máte zariadený byt, akú farbu zvolíte pre tohtoročné Vianoce. Vianočná ruža si nájde miesto v každom interiéri. 

V súlade s prírodou

Milujete prvky lesa a prírody u vás doma? Moderný green-living trend používa prírodné materiály ako hlavné bytové doplnky. Rustikálny nádych získate v priestore s jemnými odtieňmi na stenách, masívnym dreveným stolom a jedľou bez výrazných ozdôb. Vianočná ruža sa bude v tomto prostredí vynímať v kombinácii s doplnkami v zlatej, striebornej či čiernej farby.

Green-living s nádychom vintage štýlu dosiahnete, ak sa mäkké zelené tóny v interiéri spoja s krémovou farbou vianočnej ruže. Zelená má upokojujúce účinky a v kombinácii s jemným kontrastom krémovej farby vytvoria u vás doma príjemnú atmosféru.

Samostatné vetvičky vás prenesú do prírody. Zaveste ich a ozdobte drobnými vianočnými ozdobami a vianočnou ružou alebo z jednotlivých vetvičiek vytvorte základ pre veniec, v ktorom bude dominovať práve  vianočná ruža.

Teplé tóny interiéru

Keď vonku prevláda sychravé počasie, skoro sa stmieva, žiada sa vytvoriť si harmonické bývanie v jemných a svetlých tónoch. V interiéri, kde prevládajú teplé zemité tóny sa bude krásne vynímať kvetinová misa alebo veniec z vianočných ruží v krémovej farbe so sušenými kvetmi. Krémová vianočná ruža príjemne vynikne aj samostatne v minimalistickom kvetináči. Tento jemný odtieň vianočnej ruže vnáša do domova pokoj, teplo a útulno.

Podobne sú obľúbené odtiene ako marhuľová, ružová alebo lososová. Marhuľový odtieň vianočnej ruže dokonale ladí s doplnkami z bambusu, ratanu, či prútia. Ružové vianočné hviezdy sa skvele vynímajú na striebornej tácke.

Páči sa vám shabby-chic štýl? Odborníci zo Stars of Europe odporúčajú umiestniť vianočné ruže do zimného okna, kde budú priťahovať pozornosť ako vianočný maják. Na drevenom podnose sa v opotrebovaných hlinených kvetináčoch v tvare kužeľa budú vianočné ruže vynímať pomedzi vetvičky.

Prečítajte si Čomu ma naučilo vianočné fotenie?

Vo vidieckom štýle

Láskyplne vyzdobený vianočný stromček, rozprávkové svetielka a klasické červené vianočné ruže. Nostalgický nádych vykúzlite veľmi jednoducho. Na drevenú misu poukladajte orechy, jablká, či mandarínky a už len doplňte červenou vianočnou ružou. Vianočná ruža je dostupná v rôznych veľkostiach od najväčších po miniatúry. Takto ju môžete zakomponovať do akejkoľvek dekorácie alebo použiť ako samostatnú výzdobu.

Vedeli ste, že vianočné ruže sa dajú použiť ako rezané kvety vo váze? Vo vode veľmi dlho vydržia, doplnené rákosím, vŕbou a rôznymi sušenými kvetmi budú neprehliadnuteľné.

Vintage štýl zvýraznite kombináciou vianočnej ruže so slamou, v spojení s materiálom, akým je napríklad starožitná liatina, bude mať vianočná ruža výnimočné postavenie.

Zdroj: starsuniteurope.eu 

Foto: starsuniteurope.eu 

 

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť