Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Majú spoločnú srdcovku – vyšívanie. Pod ich rukami vznikajú skvosty

Zdieľať

Pamätám si, že vyšívanie bolo kedysi súčasťou predmetu technické práce. Učili sme sa základné a praktické veci, ako prišiť gombík, zašiť dieru, ale aj vyšívať podľa predlohy rôznymi spôsobmi. Priznávam, medzi mnou a vyšívaním nevzniklo výrazné puto, ale zato sa mi páčia rôzne vyšívané diela. Zopár z nich vám predstavím v nasledujúcom článku.

@vysivky_od_ivky

Ivka je mamina dvoch chlapcov, ktorá ako sama píše, sa venuje ručnej výšivke v modernom šate. Medzi jej vyšikrásky patria brošne, kľúčenky, prívesky, ale aj krásne minimalistické bytové doplnky. V jej tvorbe prevládajú kvetinové motívy, ale aj nápad s vyšitím dominánt jednotlivých miest je zaujímavý.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Výšivky od Ivky (@vysivky_od_ivky)

Prečítajte si aj rozhovor so Slovenkou Mirkou o jej záľube – háčkovaní:

Slovenka Mirka vytvára nádherné dekorácie: Pri háčkovaní vypúšťam z hlavy prácu

@vysiju

Ďalšia šikovná dáma, ktorá sa tejto kreatívnej činnosti rada venuje, je Eliška Čechovská. Miluje folklór a rozhodla sa jeho krásu šíriť do sveta svojimi výšivkami. V jednom zo svojich príspevkov píše, že vyšívanie je relax a potešením pre dušu. Jej výšivky zdobia mikiny či kabelky. Eliška je zároveň autorkou vyšívacích sád.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa HolkaMoravská (@vysiju)

@hrncirikovaivana

Lúčne kvety sú hlavným motívom pri vyšívaní u Ivany. Výšivky zdobia úžitkové aj dekoračné doplnky. Kúsok obyčajnej látky sa pod jej ihlou mení na rozkvitnutú lúku. Obliečky na vankúše, obrusy, obaly na knihy, košíky, kapsičky, peňaženky, kabelky a tašky – pestrá škála, ktorou sa autorka môže pýšiť.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ivana Hrnčiříková (@hrncirikovaivana)

@needleandhope

Lenka Staňková vyšíva rôzne veci. Pridaná hodnota jej vyšívania spočíva v tom, že svojimi výšivkami dáva veciam druhú šancu, a tak ich zachraňuje pred zbytočným vyhodením. Stačí malý vyšitý detail a razom sa z obyčajnej košele, riflí či svetra stane výnimočný kúsok v šatníku. Pre tých, ktorí sa chcú naučiť rôzne druhy stehov, ponúka aj videá a reels s podrobným postupom v rámci svojho profilu.

@miriamdingova

Vyšívanie sa nemusí týkať len oblečenia, kúska látky. Výšivka dokáže nádherne vyniknúť aj na obuvi. Dôkazom toho sú obyčajné biele tenisky, ktoré dokáže Miriam premeniť na originálne kúsky. Veď posúďte sami.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Miriam Dingova (@miriamdingova)

@susedovie_mara

Ďalší krásny príklad toho, že výšivka dodá nádherný, romantický šmrnc aj na doplnkoch, akými sú napríklad sponky, mašle, stuhy, čelenky, či pokrývky hlavy – šiltovky. Tieto nádherné kúsky vznikajú zo zvyškov ľanu a zdobia tak malé, ako aj veľké parádnice.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @susedovie_mara

 

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť