Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Novinky na knižných pultoch potešia milovníkov románov aj detektívok

Zdieľať

S dobrou knihou v ruke, či už počas voľných letných dní alebo večerov, sa nikdy nebudete nudiť. Predstavujeme vám pestrú škálu aktuálnych aj pripravovaných knižných noviniek. Ktorá bude tá vaša? Román, komiks, detektívka či motivačná literatúra?

V júni sa pripravuje

V prvej polovici júna pripravuje vydavateľstvo Grada dve novinky. Prvou z nich je román Malé vinárstvo v Provensalsku zo série Za láskou. Hlavnou postavou je Ava, ktorá popri starostlivosti o druhých stráca samú seba. Ale aj z bezútešnej situácie je cesta von a ak sa spoja francúzsky vidiek s francúzskymi vinicami, chrumkavými croissantami a novými životnými šancami, tak je tu veľký predpoklad, že zažijete spolu s hlavnou hrdinkou jeden skvelý príbeh.

Ak je vám prirodzené pomáhať druhým, ľahko sa môžete stať terčom narcistov a sebavedomých jednotlivcov, ktorí sa snažia využívať ľudí pre svoj vlastný prospech. Ako sa však chrániť pred takýmito nezdravými vzťahmi? Dá sa to. S pomocou knihy Ako sa chrániť pred toxickými ľuďmi získate cielené tipy, ako si poradiť s piatimi druhmi toxických ľudí.

Od mája na pultoch

Minulý mesiac priniesol štyri zaujímavé tituly, o ktorých by ste mali vedieť. Kniha Pláž v Chorvátsku od Julie Caplinovej je už piata v poradí z úspešnej série Romantických útekov. Príchuť iskrivej lásky sa tentokrát odohráva na Jadrane. Talentovaná umelkyňa Maddie sa vydá na plavbu po Jadranskom mori, počas ktorej zisťuje, že partner, ktorého si vysnívala, môže byť nakoniec na míle vzdialený od toho, ktorý sa k nej skutočne hodí…Príjemné čítanie, ktoré sa hodí na pohodové letné dni.

Z úplne iného súdka je kniha Psychológia masových vrahov s podtitulom Príbehy temnej duše a nezdravej spoločnosti. Jedná sa o v poradí druhú knihu od psychopatológa Dr. Andreja Drbohlava, ktorý čitateľom predstavuje rôzne podoby mnohonásobných vrahov, skúma fenomény vývoja masového vraha, príčiny a následky takéhoto správania, ale aj konkrétne príklady káuz masových vrážd. Ľudstvo počas svojho vývoja už prežilo mnoho zla, a práve preto je potrebné o týchto činoch hovoriť, aby ľudia neboli ľahostajní a neprehliadali zlo ako také. Mnohé prípady, ktoré v knihe autor popisuje, poukazujú na to, že veľa útokov nebolo skratovým stavom alebo náhlym zlyhaním. Boli to veľmi detailne pripravované strašné činy.

Pre milovníkov kriminálok stojí za povšimnutie II. diel strhujúcej kriminálnej série s vyšetrovateľkou Josie Quinnovou s názvom Dievča bez mena. Detektívka Josie Quinnová dorazí na miesto činu na okraji Dentonu, kde je zdesená brutalitou útoku. Obeť bojuje o život a novorodené dieťa sa nenašlo na mieste činu. Na úplne inom mieste sa snaží ukryť krásna
mladá žena, ktorá sa zdá byť stopou k prípadu uneseného dieťaťa, ale záhadná žena nevie, kto je ani kde sa vzala. Isté je, že je na smrť vydesená… Je dievča bez mena svedkyňou, podozrivou či budúcou obeťou? Josie postupne nachádza indície, ktoré ju utvrdzujú v presvedčení, že nezvestné novorodeniatko a neznáma žena majú čosi spoločné. Má Josie riskovať život dieťaťa, aby zachránila mnoho ďalších? Alebo dokáže nájsť iný spôsob, ako zastaviť neľútostného vraha?

A keďže v júni sa oslavuje aj Medzinárodný deň detí, nebude chýbať knižný titul pre detského čitateľa. Morgana a Morgavsa je zábavný komiks o dvoch čarodejkách od oceňovaného českého ilustrátora Petra Kopla. Nechýba napätie, dobrodružstvo, tak ako to v detskej literatúre býva. Príbeh je o dvoch čarodejkách, v ktorom Morgana sa čarodejníckemu remeslu zatiaľ len učí a ešte jej to čarovanie nejde až tak dobre. To sa však zmení, keď sa týmto dvom hrdinkám dostane do ruky dračie vajce, ktoré musia čo najrýchlejšie vrátiť majiteľovi. Behom dlhej cesty na Island, kde draci žijú, prežijú nejedno dobrodružstvo, a Morganka sa dozvie jedno veľké tajomstvo.

Zdroj: GRADA Slovakia s.r.o.

Štítky