Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Dovolenka v Európe? 5 miest, kde vás neprekvapia davy ľudí

Zdieľať

European Best Destinations každoročne podľa preferencií ľudí zverejňuje rôzne rebríčky najkrajších miest a destinácií v Európe. Zaujal nás aktuálny zoznam najlepších destinácií v  Európe za rok 2022, ktoré odhaľujú skryté skvosty Európy. A aj keď sú možno menej známe, nečakajú tu na vás davy ľudí, ale za to ponúkajú svoje čaro neobjavenej a neprebádanej krásy. Toto je výber, ktorý zaujal nás. Nájdete tu z každého rožka troška – kultúra, pláže, hory, príroda, gastronómia. Plánujete dovolenku v Európe? Môžete sa inšpirovať. 

Trogir, Chorvátsko

trogir

Foto: unsplash.com/@ Archana Reddy

V blízkosti chorvátskeho mesta Split sa nachádza nádherný skvost Chorvátska – Trogir, kde si môžete vychutnať prímorskú atmosféru v tieni borovíc a olivovníkov. Symbolom mesta je hrad Trogir, ktorý je zaradený medzi najkrajšie hrady Chorvátska. Pekné prístavné mesto je svojím vzhľadom ukážkovou pohľadnicovou destináciou. Ak hľadáte miesto s krištáľovo čistou vodou, nádhernou architektúrou, kultúrou a gastronomickými zážitkami, tak Trogir je tým správnym miestom.

Pozrite si aj:

Objavujte s nami: Toto sú najfarebnejšie miesta Európy

 

Moustiers-Sainte-Marie, Francúzsko

Moustiers-Sainte-Marie

Foto: unsplash.com/ @ Simone Olckers

Dedinka Moustiers-Sainte-Marie v Provence na úpätí krásnych útesov získala titul najkrajšia dedina vo Francúzsku. Milovníci hôr aj roklín si prídu na svoje. Môžete si dokonca užiť dobrodružné chvíle na kajaku v roklinách du Verdon alebo jednoducho len objavovať krásnu scenériu dediny Moustiers Sainte-Marie, jej autentických uličiek, šikovnosť miestnych remeselníkov, ktorí sa venujú spracovaniu rôznych produktov vrátane hlineného riadu. Z mesta Marseille je to približne 1h30 autom.

Sant‘ Angelo, Taliansko

ischia

Foto: unsplash.com/@ Giovanni Di Meglio

Krásu miesta Sant Angelo ocenila už dávno Audrey Hepburnová. Toto miesto patrilo medzi obľúbené destinácie herečky. Ak hľadáte dovolenkovú destináciu na ničnerobenie a dokonalý relax, tak to je ono. Ochutnajte v miestnych reštauráciách špeciality z rýb od miestnych rybárov. Po dobrom jedle si prenajmite ležadlá a slnečník a strávte oddychové chvíle na pláži a kúpanie sa v krištáľovo čistej vode. Odporúča sa vziať si so sebou aj potápačské okuliare – môžete pod vodou pozorovať mnoho rýb. Ak vás relax pri vode omrzí, tak sa môžete vybrať na obhliadku hradu Aragonese Castle, ktorý je zaradený medzi najkrajšie hrady v Taliansku, ako aj medzi najkrajšie filmové miesta v Európe.

Bohinj, Slovinsko

bohinj slovinsko

Foto: unsplash.com/@ Žan Janžekovič

Bohinj sa nachádza v národnom parku Triglav, ktorý je je jedným z najkrajších národných parkov v Európe. Ak si chcete oddýchnuť v srdci prírody, tak Bohinj je na to ako stvorené. Bohinjské jazero patrí k jedným z najväčších v Slovinsku. Krásna scenéria, pešia turistika, vysokohorská turistika, ale aj cyklistika, vodné športy či jazda na koni – to všetko ponúka táto destinácia. K tomu wellness a ochutnávka domácich produktov a dokonalý relaxačný pobyt je zaručený. Približne hodina cesty autom a dostanete sa do hlavného mesta Ľubľany, ktorá patrí takisto k najkrajším mestám Európy.

Sintra, Portugalsko

Foto: unsplash.com/@ Renato Marzan

Medzi horami a morom sa nachádza portugalský klenot – Sintra. Ponúka majestátne historické dedičstvo, rozmanitú prírodu, kozmopolitnú kultúrnu ponuku aj bohatý výber gastronómie. Je to nádherné miesto plné romantizmu, ktoré hostilo mnohých spisovateľov už v osemnástom a devätnástom storočí. A tento duch výnimočnosti je tu stále, je to miesto, ktoré sa oplatí zažiť!

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť