Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Prečo je zimná starostlivosť o pokožku dôležitá

Zdieľať

Zima je obdobím, kedy chlad a mráz dávajú zabrať našej pokožke. Vytvorte si tú najlepšiu zimnú starostlivosť o pokožku. Doprajte svojej pleti pohodu aj počas chladných dní s týmito tipmi a trikmi.

Jedzte zdravo a udržujte telo hydratované

Zdravá pleť vychádza zvnútra. Ak chcete, aby vaša pleť vyzerala a cítila sa čo najlepšie, dodržujte zdravú a vyváženú stravu. Keď sa ochladí, mnohí z nás sa vzdávajú jednoduchej veci, ktorá naše telo najlepšie hydratuje – vody. Nezabúdajte piť dostatok vody aj počas chladnejších mesiacov. Nahraďte prebytok kofeínových a sladených nápojov práve pohárom vody. Doprajete tak svojmu telu aj pleti hydratáciu.

Zmeňte svoje kozmetické produkty a rutinu

Aj vy ste si všimli, že s príchodom chladnejších dní vaša pleť reaguje inak na bežne používaný krém či inú špeciálnu starostlivosť? Nahraďte gély na báze vody alebo ľahké hydratačné krémy za hutnejšie krémy, prípadne za oleje. Suché a chladné počasie je príležitosťou pridať rôzne olejčeky do každodennej starostlivosti o pleť. Ak ste ešte nikdy neskúšali pleťový olej, skúste začať s použitím argánového oleja. Argánový olej je ľahký, účinný, nedráždi a jeho používaním sa premeníte na užívateľa oleja pri starostlivosti o pleť.

Ak milujete dlhé večery strávené pohodovým kúpeľom, je čas zahrnúť do svojej rutiny kúpeľové oleje. Po sprche či kúpeli nastriekajte na telo prípravok na báze oleja alebo aplikujte bambucké maslo a vmasírujte do pokožky, aby sa voda udržala v tele. Teplý kúpeľ a masáž pomôžu produktu dostať sa lepšie do pokožky, ktorý ju nechá pekne hydratovanú a vyživenú.

Zamerajte sa na konkrétne časti tela a ich špecifické ošetrenie

TVÁR

V zime je takisto dôležité používať pleťové masky ako špeciálnu starostlivosť o pleť. Ak má vaša pleť upchaté póry a vyzerá šedo, vyskúšajte použiť masku s obsahom aktívneho uhlia. Ak cítite, že vaša pleť je dehydrovaná, skúste gél alebo krém masku na noc. Počas spánku necháte pôsobiť a ráno vstanete s hydratovanou pleťou. Ak máte skôr citlivú pleť, použite plátenú tzv. sheet masku na báze vody.

PERY

Čím viac olizujete boľavé a popraskané pery, tým viac sa zhoršuje ich stav a suchosť. O pery sa treba počas chladných mrazivých dní špeciálne starať. Ideálne použitím produktov bez parfumácie, príchute, farbiva pri každodennej starostlivosti.Večer môžete skúsiť tzv. peeling na pery, ktorým sa zbavíte suchej šupinatej kože. Nezabudnite však po peelingu natrieť pery balzamom na pery. Týmto rituálom si zabezpečíte, že vaše pery budú hydratované a šťavnaté počas celej zimy.

RUKY

Suché nechty, roztrhané kutikuly, drsné časti na rukách sú znaky dehydratácie a nedostatku výživy. Použite olejček na kutikuly a nechajte pôsobiť počas noci a následne natrite ruky ľahkým krémom. Počas dňa používajte krém na ruky kedykoľvek po umytí rúk alebo pri pocite suchých rúk.

NOHY

Pravidelná exfoliácia chodidiel počas sprchy či kúpeľa dodá vašim chodidlám to, čo potrebujú. Ak trpíte popraskanou kožou na chodidlách, peeling na nohy môže vášmu problému výrazne pomôcť, lebo zbaví chodidlá nepotrebnej kože. Po peelingu je dôležité chodidlá ešte dodatočne natrieť telovým krémom alebo olejom.

Upravte si svoje prostredie doma

Nie, nemôžete zmeniť počasie, či klímu vo vašom meste, v ktorom bývate, môžete však ovplyvniť zdravé a priateľské prostredie k pokožke u vás doma. Vo vykurovacom období zvykne byť v príbytkoch dosť suchý vzduch, ktorý škodí pleti a znižuje jej hydratáciu. Rôzne zvlhčovače či čističe vzduchu zabezpečia zdravú klímu u vás doma. Samozrejme nezabúdame na pravidelné prevetranie miestností, ktoré je takisto veľmi dôležité aj teraz v zime.

Používate tieto rituály počas zimy? Ak nie, začnite už dnes. Nikdy nie je neskoro začať robiť niečo dobré pre seba, lebo vždy máme možnosť vybrať si, ako sa chceme cítiť.

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť