Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Priniesli ste si z dovolenky pri mori mušle? Vytvorte si z nich dekorácie!

Zdieľať

Ako pamiatku na to, že sme pár dní strávili pri mori, si mnohí z nás prinášajú domov mušle. Zvykneme ich len tak vystaviť na poličke, aby nám pripomínali to skvelé dovolenkové obdobie. Tentokrát ich nenechajte len tak ležať, ale vyrobte si z nich originálne dekorácie. Vyskúšajte naše tri tipy, ktoré sme vyskúšali v redakcii alebo sa inšpirujte výberom, ktorý sme pripravili z pinterestu.

Svietnik

Budete potrebovať:

 • mušle
 • sklenený pohár
 • tavnú pištoľ

Postup: Postupne pomocou tavnej pištole pripevnite mušle na sklenený pohár. Môžete si ich vyskladať ľubovoľne, ako sa vám páči. Buď po celej ploche alebo len do polovice. Môžete ukladať pekne jednu vedľa druhej alebo robiť medzery.

Tip: Ak máte k dispozícii farebné sklo, ideálne modré, tak táto kombinácia doslova vyčarí prímorskú atmosféru.

svietnik_mušle

Obraz

Budete potrebovať:

 • mušle
 • drevená podložka
 • tavná pištoľ

Postup: Ak máte kúsky, ktoré chcete, aby sa pekne vynímali na vašej polici alebo komode, tak si ich jednoducho zarámujte. Mne poslúžila bambusová podložka, pôvodne určená do kúpeľne ako doplnok pod mydlo a kefky. Tavnou pištoľou pripevníme tie mušle, ktoré by sme si radi takýmto spôsobom zarámovali. Potom už len stačí postaviť a obraz umiestniť na dobre viditeľné miesto.

mušle_obraz

Veniec

Budete potrebovať:

 • mušle
 • veniec
 • mašľa, stuha modrej farby
 • tavná pištoľ

Postup: Základný veniec obmotáme modrou stuhou. Prepletieme ju pomedzi jednotlivé vrstvy venca, aby v nás evokovala vodu a more. Potom si pripevníme pomocou tavnej pištole rôzne druhy mušlí. Môžete ich otočiť a z dvoch mušlí vytvoriť akoby motýlie krídla. Ak nemáte hviezdicu, tak si ju vytvorte pospájaním podlhovastých ulít.

mušle_veniec

Inšpirujte sa:

15 tipov na letné dekorácie a doplnky v interiéri

Tipy a nápady z pinterestu

Na pinterest nás zaujali tieto nápady:

 1. Fotorámik. Fotku z dovolenky si zarámujte do fotorámika, ktorý doplníte mušľami po celom obvode alebo len vo vybranom rohu. Použite špagáty na vytvorenie rybárskej siete alebo pomocou jutovej stuhy viete takisto vytvoriť efekt rybárskej siete, na ktorú stačí zopár mušlí a máte to.
 2. Obraz troška inak. Na vylepšenie nášho nápadu, ponúkame tento z pinterestu. Namaľujte modrou farbou vnútro rámu, môžete aj tieňovať, a tak rozmiestnite jednotlivé mušle.
 3. Závesná dekorácia. Špagátom obmotajte kruh a v rôznych dĺžkach po jeho celom obvode spustíte jednotlivé špagáty smerom nadol, na ktoré pripevníte mušle. Takáto závesná dekorácia poslúži aj ako zvonkohra.
 4. Lotosové kvety z mušlí. Na okrúhlu podložku (pokojne to môže byť kartón) postupne pripevňujte od vonkajšieho okraja po celom obvode mušle tou kratšou a vnútornou stranou. Kým dôjdete do stredu podložky, vznikne vám nádherný mušľový lotos.

mušle

Ktorý nápad sa vám páči?