Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Zdieľať

Ak sa vás spýtame, čím si najradšej robíte radosť, na ktorom mieste budú šperky? Ozdoby jednoducho patria k ženám a tohto sa chytila aj šikovná Slovenka Veronika, ktorá stojí za značkou JeweResin. Vlastnými rukami vytvára jedinečné skvosty zo živice – v jej ponuke môžete nájsť náušnice, náhrdelníky, náramky a dokonca aj vlasové doplnky. Sú originálne, jedinečné a výnimočné – presne ako my ženy.

Veronika, ako sa celý Váš príbeh s doplnkami začal?

Raz som si objednala od jednej pani šujtášové náušnice a povedala som si, že to vyskúšam. Nakúpila som si materiál podľa odporúčaní na rôznych portáloch a začala som. Nerada sa učím z videí, tie používam len ak si neviem rady. Takže som bola úplný samouk. Vtedy sa celý môj príbeh začal.

Šujtášové šperky

Kto vás k tomu doviedol? A prečo práve šperky?

My sme veľmi kreatívna rodina, myslím, že som to zdedila najmä po mame a babke. Keď som bola malá, pracovali najmä na obrazoch, ktoré sa volali štyri ročné obdobia. Ručne lepili lístok po lístku na konáre, ktoré sme spolu chodili zbierať, tak využívali všetko prírodné a dostupné okolo nás. Myslím, že by sa to zákazníkom  páčilo aj dnes. Babka dnes vyrába najmä dekoračné poháre, fľaše a dekoračné krabičky na šperky. Mamina sa vo voľnom čase venuje šitiu. Šije krásne veci pre detičky, takže verím, že časom sa jej podarí tomu venovať naplno. Ja som počas VŠ vyrábala vence na dvere, ale nebolo to niečo, čo by som chcela robiť stále, aj keď aranžovanie zbožňujem. Inklinovala som k móde, chcela som vyrábať doplnky pre ženy, a preto som sa rozhodla vytvárať šperky. Povedala by som, že v našej rodine sú všetky ženy akčné.

Ako vznikol váš názov JeweResin?

Vznikol spojením slov jewellery (šperky) a resin (živica).

Máte nejaké výtvarnícke/umelecké zázemie?

Ako som spomínala, ženy u nás sú kreatívne. Ako malá som chodila na spev a gitaru. Spev milujem dodnes, ale obrovská tréma mi nedovolila využiť svoj potenciál. Nakoniec moja posledná skúsenosť v súťaži spojená s trémou nedopadla najlepšie a ja som zabudla text. Takže som sa k tomu už nevracala.

Krabičky prvej pomoci od JeweResin

Kedy ste vytvorili svoj prvý šperk?

Vytvorila som ho presne pred piatimi rokmi. Ešte som pracovala ako asistentka v jednej firme v Galante a keď som nemala práve nič na práci, študovala som rôzne články o šujtášovej technike a potom následne skúšala. Takže môj prvý šperk bol vytvorený v práci.

Čím sa pri svojej práci inšpirujete?

Momentálne je mojou najväčšou inšpiráciu dcérka Sofia, aj kvôli nej som vytvorila šperky s iniciálami, ktoré sa tešia veľkej obľube. Zákazníčka si môže vybrať písmená, ktoré chce nosiť na šperku, či už na náušniciach, náramku alebo náhrdelníku.  Inšpiráciou sú mi ženy, zákazníčky, ktoré poznám, s ktorými som sa skamarátila počas tvorby a poznám ich potreby, každodenný život a  taktiež ma inšpiruje príroda. Snažím sa aby, aj v tejto dobe robili šperky radosť a víziu krajšej budúcnosti.

Veronika pri práci so svojou dcérkou Sofiou

V čom sú vaše šperky výnimočné?

Živica je naozaj flexibilný a kreatívny materiál, no všimla som si, že jej potenciál nie je dostatočne využitý. Tak prišiel nápad vytvoriť niečo, čo tu ešte nebolo, niečo výnimočné, jedinečné a krásne. Do svojej tvorby dávam srdce, tvorím s láskou a snažím sa vytvoriť originálne šperky. Používam najmä pozlátené komponenty, aby šperk vydržal majiteľke čo najdlhšie. Každý jeden šperk je výnimočný a tvorí ho príbeh, ktorý potom svojim followerom popisujem pri predstavení výrobku.

Kolekcia Charms Initials

Robíte veci aj na zákazku?

Samozrejme. Najmä šperky z kolekcie Charms Initials si to vyžadujú. Sú to šperky, ktoré si sama zákazníčka vyskladá. Od iniciálov, farby, príveskov, ale aj materiálu použitého na dotvorenie šperkov. Ak má ale zákazníčka špeciálnu požiadavku, rada jej vyhoviem. Veď najväčšou inšpiráciou sú oni, ich nápady a požiadavky, s ktorými za mnou prídu. Z niektorých sa časom stal bestseller, ešte aj v pôvodnej šujtášovej tvorbe.

Originálne vlasové doplnky

Po akých výrobkoch je najväčší dopyt?

Momentálne sú to šperky na každodenné nosenie alebo šperky personalizované . Okrem náušníc sú to aj vlasové doplnky, ktoré sa mi hneď po uvedení vypredali.

Aké rôzne typy výrobkov ponúkate? Plánujete do budúcna nejaké novinky?

V ponuke u mňa nájdete náušnice, náramky, náhrdelníky a vlasové doplnky rôznych tvarov, s použitím dostupných materiálov, ako aj napríklad sušené kvety, metalické kúsky, pigmenty. Do budúcna mám určite veľa nápadov a verím, že sa mi aj podarí uskutočniť ich. Momentálne pracujem aj na niečom, čo by mohli využiť v prípade záujmu aj iní výrobcovia živicových šperkov. Taktiež mám v pláne výrobu diárov, nakoľko ja zbožňujem diáre a myslím, že je to povinná výbava každej akčnej ženy.

Šperky JeweResin

Aká je orientačná cena vašich výrobkov?

Ceny sa začínajú napr. pri vlasových doplnkoch už od 2,50, náušniciach od 9,90 a sety od 25,90. eur. Sú  samozrejme priamoúmerné s použitým materiálom, technikou sa cena zvyšuje, stále je však prijateľná a najmä je skutočným odrazom vynaloženej práce a kvality.

Aká je orientačná doba výroby /dodania?

Doba výroby je  približne dva plné dni, šperk musí poriadne vytvrdnúť. Následne ho opracujem, ak je potreba brúsením a lakovaním. Doba dodania je potom tiež dva dni, záleží od slovenskej pošty. V momentálnej situácii zvažujem zasielanie zásielkovňou.  Sama tento spôsob preferujem.

Veronika z JeweResin

Čo máte na svojej práci najradšej?

Na svojej práci zbožňujem to, že majú ľudia radosť z výrobku, ktorý si u mňa zakúpia. Taktiež mi moja tvorba pomohla spoznať veľké množstvo skvelých žien, s ktorými som sa ani nemala možnosť osobne stretnúť, ale podporujeme sa, radíme si, zdieľame svoje skúsenosti a to všetko nezištne. A tak si myslím, že o tom by tvorba mala byť. O radosti. Samozrejme sa teším, ak môžem osobne spoznať aj svoje zákazníčky, porozprávame sa, povedia mi svoje radosti a starosti, s niektorými sme sa dokonca aj skamarátili, začo som veľmi vďačná. Okrem samotnej výroby mám najradšej balenie balíčkov. Dávam si záležať, aby zákazníčka mala potešenie už len z rozbaľovania zásielky. Myslím si, že žiadny e-shop z fast fashion si nedáva záležať aj na balení ako lokálny predajca – ten si vašu objednávku váži a neberie ju ako číslo v poradovníku.

 

 

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť