Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Viete koľko voľných dní nás čaká v roku 2023?

Zdieľať

V našom kalendári sa nachádza 15 štátnych sviatkov. Vďaka štátnym sviatkom prinesie rok 2023 až 13 voľných dní počas týždňa. Pripravili sme pre vás prehľad, ktorí sa vám zíde pri plánovaní voľna či dovolenky.

Prehľad voľných dní v roku 2023

Na január pripadajú dva štátne sviatky a to Deň vzniku Slovenskej republiky (1.1.) a Zjavenie Pána (6.1.). Aj keď prvý januárový deň vyjde na nedeľu, máme pre vás dobrú správu sviatok Traja králi budeme oslavovať v piatok.

Po januári nás čakajú najbližšie štátne sviatky až v apríli, kedy budeme sláviť Veľkú noc, konkrétne 7.4. Veľký piatok a 10.4 Veľkonočný pondelok.

S májom sa spájajú dva štátne sviatky – 1.5. a 8.5., ktoré v roku 2023 pripadnú na pondelok. Takto si v máji predĺžime víkend o jeden deň navyše a to hneď dvakrát.

Počas letných mesiacov budú štátne sviatky vychádzať počas týždňa. Júlový štátny sviatok – Sviatok sv. Cyrila a Metoda (5.7.) pripadne na stredu. V auguste sviatok Výročie SNP (29. august) budeme oslavovať v utorok.

V septembri nás čakajú dva štátne sviatky, a to Deň Ústavy Slovenskej republiky (1.9.) a Sedembolestná Panna Mária (15.9.). Oba tieto sviatky vychádzajú na piatok, vďaka čomu sa môžeme tešiť na dva predĺžené víkendy.

S novembrom sa spája Sviatok všetkých svätých (1.11.). Ten pripadne v roku 2023 na stredu. A druhý štátny sviatok Deň boja za slobodu a demokraciu (17.11.) vychádza na piatok.

Posledný mesiac v roku 2023 budú štátne sviatky a teda vianočné sviatky v kalendári vychádzať nasledovne. 24. december v nedeľu, 25. december v pondelok a 26. december v utorok. Pracovný týždeň sa tak skráti na tri dni.