Načítava sa

Type to search

Zdieľať

Krásne vlasy sú doménou hlavne nás žien a veľakrát nás vedia pekne potrápiť. Buď sú suché, alebo padajú, alebo sa príliš mastia, jednoducho “stále niečo”. V tomto článku Vám prinesiem zopár rád, ako na krásne a zdravé vlasy.

Kedysi som mala závideniahodnú hrivu. Prišiel však čas stresov, tehotenstvo, pôrod, dojčenie a moje vlasy veľakrát zmenili svoju hustotu, dĺžku a kvalitu. A asi ako každú ženu, veľmi ma to trápilo, pozerať sa na stále sa zväčšujúce lysiny. Po všetkých pokusoch z reklám, lekární a obchodu, som si našla tú svoju, pre mňa správnu cestu za krásnymi a zdravými vlasmi. Pár postrehov Vám tu spíšem.

Na čo si dať pozor

Ak chcete mať zdravé vlasy, treba sa o seba starať zvnútra i zvonka a vyživovať sa tou správnou “energiou”.  Zlá energia totiž veľmi vplýva na kvalitu vlasov, obzvlásť u žien. Treba mať pod kontrolou vitamíny, minerály, psychiku, vzťahy, hemoglobín a červené krvinky, štítnu žľazu, lupiny, nastaviť si dennú rutinu v starostlivosti o vlasy a používať tú správnu kozmetiku. V starostlivosti o vlasy platí, čím menej chémie, tým lepšie.

Šampóny, masky a kondicionéry plné sulfátov, silikonóv a parabénov veľmi škodia vlasom a vlasovej pokožke. Príčin vypadávania vlasov môže byť viacero. Stres, hormóny, kojenie, pôrod, podvýživa, zlé vzťahy, zlý vzťah samej k sebe, štítna žľaza, málo červených kvniek, nevyživená krv, genetika, zlá kozmetika, lupiny. Preto je veľmi dôležité dávať pozor na to, akú kozmetiku a farby používame.

Tipy na krásne a zdravé vlasy

Vo všeobecnosti môžem poradiť týchto pár rád:

 • Nechodiť spať s mokrou hlavou – nie je to dobré ani pre vlasy, ani vlasovú pokožku, ani krčnú chrbticu.
 • Vlasy si umývať podľa potreby – nie príliš často (každý deň), a treba ich zmývať na dvakrát. Prvé zmytie vlasy zbaví špiny, prachu a rôznych nečistôt, druhé zmytie vlasy naozaj umyje a osvieži. Zmývať vodou takou akurát, ani studenou, ani horúcou.
 • Nešúchať ich uterákom, vodu iba jemne odsať. Fénovať hlavne vlasovú pokožku jemným vzduchom, tiež nie veľmi horúcim, v dostatočnej vzdialenosti.
 • Vlasy si česať vhodnou kefou ráno, aj večer. Pri dlhých vlasoch je vhodné si ich na noc zapliesť do voľného vrkoča.
 • Pravidelne používať vhodnú masku na vlasy
 • Dbať na to, aby sa nám netvorili lupiny, pretože tie upchávajú vlasový folikul a následne vlas nedostáva výživu, vypadne, zoslabne, stenší sa. Ja milujem do vlasov tie prírodnejšie vlasové vodičky, tinktúry alebo rôzne ampule, či domáce bylinkové odvary zo žihľavy alebo šalvie.
 • Obohatiť stravu o vitamíny, minerály, vlákninu, ovsené vločky. Dbať na správne a pravidelné vyprázdňovanie čriev.
 • Radovať sa zo života ako každé malé nevinné dieťa.
 • Chlorofil, zelené funkčné potraviny, kolagén, keratín – to sú všetko zložky, látky, produkty, ktoré nám taktiež dopomôžu ku krásnej hrive.

Nastaviť si správnu rutinu pre Vaše vlasy Vám nezaberie veľa času, a môže Vám s ňou poradiť aj Vaša kaderníčka. Alebo si jednoducho odsledujte zloženia na vlasových produktoch, a následne si ich otestujte, ktoré produkty sa Vám najviac hodia. V dnešnej dobe sú veľmi dobré aj rôzne prírodné šampúchy, ale tiež ich treba vedieť používať.

Prečítajte si tiež

Tags:

Mohlo by sa vám páčiť

2 komentáre

 1. cvv fullz for sale 4. augusta 2021

  682958 800964I really like forgathering utile info, this post has got me even much more info! . 742047

  Odpovedať
 2. cheap cvv dumps 10. augusta 2021

  994410 439650You completed several excellent points there. I did specific searches on the problem and identified many people go in conjunction with along together with your weblog. 712669

  Odpovedať

Zanechať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené*

+ 21 = 29