Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Zdieľať

Krásne vlasy sú doménou hlavne nás žien a veľakrát nás vedia pekne potrápiť. Buď sú suché, alebo padajú, alebo sa príliš mastia, jednoducho „stále niečo“. V tomto článku Vám prinesiem zopár rád, ako na krásne a zdravé vlasy.

Kedysi som mala závideniahodnú hrivu. Prišiel však čas stresov, tehotenstvo, pôrod, dojčenie a moje vlasy veľakrát zmenili svoju hustotu, dĺžku a kvalitu. A asi ako každú ženu, veľmi ma to trápilo, pozerať sa na stále sa zväčšujúce lysiny. Po všetkých pokusoch z reklám, lekární a obchodu, som si našla tú svoju, pre mňa správnu cestu za krásnymi a zdravými vlasmi. Pár postrehov Vám tu spíšem.

Na čo si dať pozor

Ak chcete mať zdravé vlasy, treba sa o seba starať zvnútra i zvonka a vyživovať sa tou správnou „energiou“.  Zlá energia totiž veľmi vplýva na kvalitu vlasov, obzvlásť u žien. Treba mať pod kontrolou vitamíny, minerály, psychiku, vzťahy, hemoglobín a červené krvinky, štítnu žľazu, lupiny, nastaviť si dennú rutinu v starostlivosti o vlasy a používať tú správnu kozmetiku. V starostlivosti o vlasy platí, čím menej chémie, tým lepšie.

Šampóny, masky a kondicionéry plné sulfátov, silikonóv a parabénov veľmi škodia vlasom a vlasovej pokožke. Príčin vypadávania vlasov môže byť viacero. Stres, hormóny, kojenie, pôrod, podvýživa, zlé vzťahy, zlý vzťah samej k sebe, štítna žľaza, málo červených kvniek, nevyživená krv, genetika, zlá kozmetika, lupiny. Preto je veľmi dôležité dávať pozor na to, akú kozmetiku a farby používame.

Tipy na krásne a zdravé vlasy

Vo všeobecnosti môžem poradiť týchto pár rád:

  • Nechodiť spať s mokrou hlavou – nie je to dobré ani pre vlasy, ani vlasovú pokožku, ani krčnú chrbticu.
  • Vlasy si umývať podľa potreby – nie príliš často (každý deň), a treba ich zmývať na dvakrát. Prvé zmytie vlasy zbaví špiny, prachu a rôznych nečistôt, druhé zmytie vlasy naozaj umyje a osvieži. Zmývať vodou takou akurát, ani studenou, ani horúcou.
  • Nešúchať ich uterákom, vodu iba jemne odsať. Fénovať hlavne vlasovú pokožku jemným vzduchom, tiež nie veľmi horúcim, v dostatočnej vzdialenosti.
  • Vlasy si česať vhodnou kefou ráno, aj večer. Pri dlhých vlasoch je vhodné si ich na noc zapliesť do voľného vrkoča.
  • Pravidelne používať vhodnú masku na vlasy
  • Dbať na to, aby sa nám netvorili lupiny, pretože tie upchávajú vlasový folikul a následne vlas nedostáva výživu, vypadne, zoslabne, stenší sa. Ja milujem do vlasov tie prírodnejšie vlasové vodičky, tinktúry alebo rôzne ampule, či domáce bylinkové odvary zo žihľavy alebo šalvie.
  • Obohatiť stravu o vitamíny, minerály, vlákninu, ovsené vločky. Dbať na správne a pravidelné vyprázdňovanie čriev.
  • Radovať sa zo života ako každé malé nevinné dieťa.
  • Chlorofil, zelené funkčné potraviny, kolagén, keratín – to sú všetko zložky, látky, produkty, ktoré nám taktiež dopomôžu ku krásnej hrive.

Nastaviť si správnu rutinu pre Vaše vlasy Vám nezaberie veľa času, a môže Vám s ňou poradiť aj Vaša kaderníčka. Alebo si jednoducho odsledujte zloženia na vlasových produktoch, a následne si ich otestujte, ktoré produkty sa Vám najviac hodia. V dnešnej dobe sú veľmi dobré aj rôzne prírodné šampúchy, ale tiež ich treba vedieť používať.

Prečítajte si tiež

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť