Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Letné čítanie: Garance Doré, Love – Style – Life

Zdieľať

Kniha od Garance Doré, Láska – štýl – život (Love – Style – Life) sa ku mne dostala ešte dávnejšie, ale tieto dni mi prišla celkom vhod. Ide o ľahké zaujímavé čítanie na letné dni s pohárom chladeného nápoja alebo pri obľúbenej šálke dobrej kávy. Ak máte radi krátke úryvky zo života žien a chcete sa dozvedieť všetko o štýle, nielen módnom, ale celkovom životnom, určite zaujme aj vás.

Love style life

Prečo práve kniha Love – Style – Life

Autorkou knihy je Garance Doré, ktorá je fotografkou, ilustrátorkou, zakladateľkou módneho blogu. Prispieva ako spisovateľka a fotografka do britských, amerických a francúzskych periodík. Aj keď kniha je plná módnych tipov a rád, ako si užívať život tak ozaj žensky, hoci len maličkosťami, najviac ma oslovilo, že je rozmanitá. Pôsobí doslova ako taký sprievodca, ku ktorému sa v rámci ranného či večerného rituálu čítania môžete kedykoľvek vrátiť a inšpirovať sa.

Je to akoby ste čítali zaujímavý ženský blog, len tento je v podobe knihy. V knihe nájdete krátke rozhovory Garance so ženami, ktoré ju v živote inšpirovali. Autorka sa krásne zamýšľa a vyjadruje k témam, ktoré súvisia s láskou – rodina či priateľstvo, ale ako milovníčka módy sa samozrejme venuje aj témam týkajúcich sa štýlu, krásy a elegancie. Keďže je pôvodne Francúzkou žijúcou v New Yorku, často uvádza svoj pohľad na život v súvislosti New York versus Paríž – čo je takisto veľmi príjemné a zaujímavé čítanie, dozvedieť sa zo života žien v iných kultúrach.

Prečítajte si: Knižné tipy podľa Hany Zavřelovej 

Čo ma na tejto knihe oslovilo

Z každej knihy, ktorú si čítam si snažím zobrať nejaké ponaučenie, zaujímavú myšlienku, či už ide o knihu s napínavým dejom alebo motivačnú plnú rôznych rád. Táto kniha bola iná ako doteraz. Má z každého rožka troška.

Elegancia nie sú len krásne módne kúsky

Prišlo mi to veľmi sympatické, že aj keď je Garance Doré považovaná za módnu fotografku, ilustrátorku a autorku, poukazuje na to, že elegancia nesúvisí len s módou a pekným oblečením, jej tajomstvo tkvie v úplne niečom inom. Ako sama píše: „je to spôsob, ako sa správame k ostatným“. A zahŕňa to veľa, napríklad úprimný úsmev, pozornosť venovaná druhým, empatia, poďakovanie a je toho oveľa viac, čo autorka zhrnula do zoznamu pod názvom Elegancia je… Najlepšie to však vystihla citátom od Y. S. Laurenta, ktorý to povedal ako prvý a najlepšie: „Bez elegencie v srdci nie je elegancia.“

Love style life

Ako si nájsť svoj štýl

Áno, čo by to bol za sprievodca štýlom, keby sme si z neho nezobrali zopár rád? Nám ženám sa to niekedy stáva, že vplyvom veku, postavenia alebo rôznych životných udalostí sa nám upraví pohľad na vlastný štýl. Občas sa nám tie preferencie zmenia a zrazu sa rozhodneme nosiť niečo, v čom sa cítime dobre a doteraz sme to nenosili, lebo sme si mysleli, že nám to nepristane a podobne. Ja som si ten svoj štýl našla podľa tipov Garance a sú veľmi jednoduché, stačí si odpovedať na 4 otázky:

  1. Čo viete o sebe samej? (čo robíte, v akom prostredí sa cítite dobre a v čom sa najlepšie cítite)
  2. Čo viete o svojom tele? (poznať svoj typ postavy je veľmi dôležité, nezabúdajte že každý typ postavy môže vyzerať krásne)
  3. Čo chcete svojím oblečením vyjadriť a povedať?
  4. Kým chcete byť? 

Ako si nájsť svoj štýl

Prečítajte si: Stačí správna farba oblečenia a budete oveľa krajšia, mladšia a príťažlivejšia 

Myšlienky, ktoré sa mi najviac páčili

Mnoho ľudí si myslí, že sa musia obliekať podľa módy alebo konkrétnej značky. Ale štýl je o harmónii a sebavedomí. Je o poznaní samej seba. (z rozhovoru Garance Doré s Emmanuelle Alt)

Najdôležitejší vzťah, ktorý v živote máte, je vzťah sama so sebou. Pokiaľ ho máte, potom všetky ostatné vzťahy sú bonus a nie nutnosť. (z rozhovoru Garance Doré s Diane von Furstenberg)

Bez každučkej životnej skúsenosti by som nebola tým, kým som dnes. (z rozhovoru Garance Doré s Drew Barrymore)

Myslím, že úsmev je ten najlepší make-up, lepší ako rúž. A vrásky okolo očí sú oveľa krajšie ako očné linky. Ale taktiež neuškodí mať dobrý korektor. (z rozhovoru Garance Doré s Drew Barrymore)

A zakončím to dvoma myšlienkami Garance Doré z jej poslednej kapitoly 100 lekcií o láske:

Niektoré vecí sa nedajú naučiť, musíte ich prežiť.

V láske, rovnako ako v živote, nie je komfort dobrým dôvodom.

Čo ste už toto leto stihli prečítať? Napíšte nám do komentára.

Foto: Viera Horňáková

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť