Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Osem tipov na 8. marec – oslávte s nami sviatok žien

Zdieľať

Tlačová správa

08. marca 2021

Ženy si zaslúžia lásku, pozornosť a neustále hýčkanie. Oslava sviatku žien je ideálnym dňom na prejavenie vďaky za každodennú starostlivosť a zvládanie často mnohých aktivít naraz. Hold ženskosti sa dá vzdať kvetmi, niečím sladkým, maličkosťou, ale aj niečím špeciálnym. Tu je našich osem tipov na darček.

Vybrali sme pre vás osem tipov na darček, ktorým môžete potešiť partnerku, ale aj mamu či starú mamu. Prípadne prostredníctvom darčekovej poukážky necháte výber na nich, aj z pohodlia domova, a termín si vyberú podľa preferencií. Všetko sú to pritom ošetrenia, ktoré sa za prísnych hygienických opatrení robia aj počas pandemickej doby. „Keďže pacientov testujeme na COVID-19 a pravidelne testovaní sú aj naši lekári, sestričky a ostatný personál, ambulancie fungujú bez obmedzenia a podobne v zdravotne vysoko bezpečnom prostredí sa vykonávajú aj chirurgické operácie,“ podotýka riaditeľka Inštitútu zdravia a krásy Frais MUDr. Vanda Przewlocka, PhD.

#1 Rozžiarenie na počkanie

Nie je nič krajšie, ako žiarivý úsmev partnerky, mamy či starej mamy. Iskry v očiach, jemná hebká a svieža pleť. No faktom tiež je, že na pandemickú dobu, ktorá okliešťuje možnosti pobytu na čerstvom vzduchu a zatvára nás doma, dopláca najmä pokožka. Je mdlá, bez farby. Drobné vrásky pridajú na veku a stres je na pleti tiež vidieť. „Je niekoľko možností, ako pleť rozžiariť doslova na počkanie. Okamžitý efekt napríklad prináša mezoterapia Hydrial,“ hovorí doktorka Przewlocka. Ide o rýchly ambulantný zákrok vhodný pre každú ženu bez ohľadu na vek. Lekár malými vpichmi celoplošne a rovnomerne vpravuje do pokožky kyselinu hyalurónovú obohatenú o účinný antioxidant manitol.

mezoterapia

Zdroj: frais.sk

„Unikátna kombinácia pokožku nielen hydratuje, ale zlepší aj jej elasticitu, zjemnia sa vrásky a pleť sa krásne rozžiari a vypne,“ vysvetľuje. Vhodnými oblasťami na zhydratovanie sú jemné vrásky na čele, lícach a brade, periorálne a povrchové glabelárne vrásky, tzv. stračie nôžky okolo očí, kontúry pier, ale aj oblasť krku, dekoltu a rúk. „Kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou pokožky, no vekom ju strácame. Má úžasnú schopnosť viazať na seba vodu ako špongia,“ spresňuje doktorka Przewlocka. Manitol tiež viaže vodu, čím spomalí vstrebávanie kyseliny hyalurónovej, predĺži jej trvácnosť a efekt hydratovania pleti. Mezoterapiu však možno aplikovať aj s využitím vlastnej krvnej plazmy. Tá má neoceniteľné účinky na vyživenie a omladenie pleti a je telu vlastná.

#2 Výživa bez ihličiek

Veľmi účinnou je aj novinka na trhu spočívajúca v inovatívnom riešení omladenia pleti za použitia nízkomolekurárnej kyseliny hyalurónovej, ktorá je schopná preniknúť až hlboko do dermy, no bez použitia ihličiek. To je rozdiel v porovnaní s mezoterapiou. Ošetrenie si tak môže žena dovoliť aj na svoj sviatok bez toho, aby riskovala začervenanie pleti. „Ošetrenie Forlle´d prípravkami je skutočne jedinečné v tom, že využíva neinvazívnu bio výplň nízkomolekulárnej kyseliny hyalurónovej. Jej prednosťou je, že dokáže účinne preniknúť až hlboko do dermy, čo nateraz žiaden iný produkt na trhu s výnimkou mezoterapie nedokáže,“ vysvetľuje doktorka Przewlocka. Ošetrenie pomáha vypnúť pokožku, krásne zvýrazňuje kontúry tváre, zlepšuje jej elasticitu a pevnosť a poskytuje intenzívnu hydratáciu a regeneráciu pleti s vyplnením jemných vrások. Vhodné je pre ženu každého veku.

#3 Revolučný lifting zvnútra

Tak možno nazvať 4D lifting tváre, ktorý dokáže krásne napnúť a vyhladiť pokožku bez toho, aby ste miesto zásahu postrehli. Dôvod? Robí sa z vnútornej strany líc. Je neinvazívny a bezbolestný. „Ošetrenie spočíva v použití najnovšieho a najbezpečnejšieho certifikovaného lasera Fotona 4D z vnútornej strany líc a úst. Vďaka tomu zasiahneme najhlbšie kolagénové vrstvy, regenerujeme starý kolagén a naštartujeme tvorbu nového kolagénu,“ vysvetľuje riaditeľka kliniky Frais.

Zdroj: frais.sk

Je vhodný pre ženy po 35. roku, keď sú na tvári viditeľné prvé vrásky v okolí úst, poklesnuté kútiky či nazolabiálne ryhy. 4D omladenie pozostáva zo štyroch krokov. „Pri každom pôsobíme na inú vrstvu tkaniva, v dôsledku čoho dochádza k synergickému efektu a pokožka sa krásne vypne a obnoví,“ prezrádza doktorka Przewlocka. Keďže sa prvá časť ošetrenia robí z vnútornej strany líc, v porovnaní s inými rejuvenizačnými technikami sa skracuje rekonvalescencia len na jeden deň, no na tvári to nezanechá žiadne neželané efekty, ako začervenanie či fľaky.

#4 Opäť rozžiarené oči

Niekedy oči ženy vyzerajú unaveno nielen kvôli drobným vráskam či kruhom pod očami, ale aj ovisnutým viečkam. Tie však podľa doktorky Przewlockej zďaleka nepredstavujú len estetický problém, keď je už viditeľná laxita, teda uvoľnenie kože, no aj zdravotný. V nadväznosti na pokles viečok a s tým spojené slzenie totiž žena aj horšie vidí. Originálnym darčekom najmä zo strany detí pre mamy či staré mamy je napríklad plastická operácia horných a dolných viečok.

„Blefaroplastika umožňuje korigovať nadbytočnú kožu na viečku, teda odstrániť kožný previs, ale aj korigovať predočnicový tuk a svalovú nestabilitu viečok,“ vysvetľuje primár chirurgického oddelenia bratislavskej kliniky Frais MUDr. Martin Dziuban. Oko sa tak opäť krásne rozžiari. Ďalšou možnosťou, čoraz vyhľadávanejšou, je aj omladenie za pomoci liftingových biodermálnych nití. Tie sa pri lokálnej anestézii zavedú pod kožu z okraja oka. „Obočie sa tak jemne podvihne do hora a oko sa opäť krásne rozžiari,“ vysvetľuje doktorka Przewlocká. Efekt je okamžitý a hoci sa nite po čase vstrebú, medzitým nový kolagén vytvorí sieť, ktorá pokožku krásne vypína aj niekoľko mesiacov po ošetrení.

#5 Bozk zo srdca

A to doslova. Tento darček poteší nielen obdarovanú, ale aj darujúceho. Veď komu by sa už nepáčili krásne zmyslené pery. Samozrejme, reč nie je o zväčšení pier pripomínajúcich boxera po zápase. Na zvodné pery stačí polhodinka pod rukami odborníka. Ak sú pery úzke či vpadnuté, je viacero techník, ako ich krásne domodelovať. Napríklad s použitím nití, silikónových prúžkov, vlastného tuku, erbiovým laserom, či kyselinou hyalurónovou.

Pozornosť však chceme upriamiť na novinku v modelácii. Russian Lips – pery v tvare srdiečka, kde bozk je naozaj zo srdca. V súčasnosti ide o najžiadanejšiu techniku modelácie vo svete. „Hlavným cieľom je skôr zdvíhať červeň pery, ako pridávať nadmerný objem. Sústreďuje sa aj na vymodelovanie tzv. srdiečka, pričom zachová dojem prirodzených pier. Výsledkom sú elegantné, plné, no stále prirodzene vyzerajúce pery,“ vysvetľuje riaditeľka Frais.

Mohlo by vás zaujímať: Beauty rituály, ktoré by ste mali poznať.

#6 Lifting krku

Ak sa starostlivosť o krk zanedbáva, dokáže rýchlo prezradiť vek. Samozrejme, zachrániť to môže šatka na krku, ale vznešený jemný krk je lepšia voľba. „Lifting krku spočíva jednak v odstránení nadbytočnej kože a tuku, a jednak vo vytvarovaní svalov v oblasti krku,“ vysvetľuje doktor Dziuban. Výsledkom je okamžitá zmena celkového vzhľadu. Ide o jednodňovú chirurgiu, robí sa zväčša v celkovej anestézii. Lekár urobí malé rezy, natiahne a odstráni prebytočnú kožu. Zrenie tkaniva po liftingu krku trvá asi 2 mesiace. Práve teraz je čas aj na takéto zásahy a tento darček poteší nejednu mamu či starú mamu.

lifting krku

Zdroj: frais.sk

#7 Pevné prsia

Hoci sa traduje, že väčšina mužov sníva o partnerke s bujným poprsím, ako sa zhodujú odborníci, mali by to byť ženy, kto si povie, aké prsia chcú, a to najmä v prípade žiadosti o plastickú operáciu. „Zmenu by mala chcieť vždy pacientka, nikto iný,“ súhlasí aj plastický chirurg MUDr. Martin Dziuban. Základ je, aby boli prsia pevné, neovísali, boli symetrické a aby s nimi bola spokojná v prvom rade žena. Teda jej neuberali zo sebavedomia. Ak je opak pravdou, a žena po zmene túži, možnosťou je jemný plastický zákrok.

„Trendom sú prirodzené a zároveň sexi prsia, s veľkosťou primeranej postave a hmotnosti ženy,“ hovorí doktor Dziuban. Kvalitne urobené prsia by nemali budiť dojem umelých prsníkov. „Vďaka pokročilej technológii a 3D modelácii si žena môže vyskúšať veľkosť a tvar nových pŕs ešte pred operáciou,“ dodáva. Ľahšiu predstavu získa aj vďaka tzv. sizers. Špeciálne vypchávky sa dajú vložiť do podprsenky a skúsiť, ako budú nové prsia vyzerať napríklad v tričku.

Novinkou je aj miniinvazívna metóda zväčšenia pŕs cez miniatúrnu jazvu. „Implantáty sa pri tejto unikátnej metóde vkladajú cez rez v podprsnej ryhe, ktorý je až o polovicu menší, a to vďaka sterilnému vrecúšku v tvare lievika, tzv. Insertion Sleeve,“ spresňuje primár Dziuban. Plastická operácia sa robí v rámci jednodňovej chirurgie v celkovej anestézii. A pre koho je vhodná? Ako hovorí doktor Dziuban, jeho pacientkami sú dievčatá od 18 rokov, no svoj sen si takto splnila aj dáma vo veku 64. rokov.

#8 Sexi krivky

Hoci to ženy nehovoria nahlas, takmer všetky chcú mať pevný sexi zadok, ploché brucho a pevné paže či pekne vyformované stehná. Samozrejme, dôležitá je životospráva, no modernou medicínou sa dá k týmto snom výrazne prispieť. „Najväčší záujem je o liposukciu tuku na stehnách a zadku, prípadne ovisnutej koži na podbradku, pažiach a bruchu,“ hovorí doktor Martin Dziuban. Dôvod je jasný. Najmodernejšie technológie dokážu bez skalpela a takmer bezbolestne splniť túžby o krásnej postave. „V Inštitúte FRAIS používame prístroj LipoLife 3G, ktorý ako prvý dokáže vďaka 360-stupňovému vyžarovaniu laserového lúča účinnejšie rozpúšťať tukové bunky,“ vysvetľuje. Laser odsáva prebytočný tuk, čím sa odstraňuje aj celulitída, a podporením tvorby kolagénu sa krásne vypína pokožka. Robí sa ambulantne, v lokálnej anestézii a práve teraz je najvhodnejšie obdobie. Efekt je síce okamžitý, no pokožka po liposukcii potrebuje čas.

Zdroj: mediamedia.sk

O FRAIS

Inštitút Zdravia a Krásy FRAIS vznikol v roku 2008. Je unikátnym spojením komplexu služieb v jednom zariadení podľa úspešného modelu v USA, v ktorom sa spája starostlivosť o zdravie so starostlivosťou o krásu v súlade s trendmi anti-agingovej medicíny. V našom zariadení sa zameriavame na skrášľovanie, omladzovanie a liečbu bolesti. Sme vybavení najmodernejšími prístrojmi poskytujúcimi špičkovú starostlivosť  v oblasti laserovej dermatológie, estetickej medicíny, plastickej chirurgie,  liečby bolesti a starostlivosti o celé telo.