Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Sladké potešenie, ktorým neohrozujete svoj zdravý životný štýl

Zdieľať

Súčasná doba nám ponúka nekonečné množstvo možností, ako si spríjemniť deň sladkými lahôdkami. Avšak často sú tieto pochutiny sprevádzané obavami o zdravie a nárast viacerých  zdravotných rizík. Možno ste ale nevedeli, že aj pre sladké chute existuje skvelá alternatíva, vďaka ktorej si môžete svoj život spríjemniť bez ohrozenia.

Ktoré alternatívy sú vhodné na osladenie bežného dňa?

Xylitol – prírodná sladká voľba

Xylitol, prírodný cukor obsiahnutý v ovocí a zelenine, sa stáva stále populárnejšou alternatívou k bežným sladidlám. Jeho sladkosť je takmer identická s cukrom, avšak s tým rozdielom, že má nižší glykemický index a obsahuje menej kalórií. Navyše, xylitol je známy svojimi schopnosťami bojovať proti zubnému kazu a podporuje zdravú ústnu hygienu. Jeho využitie v receptoch na sladké dobroty je široké a umožňuje nám vychutnávať si toto potešenie bez viny.

Arónia sirup – elixír na posilnenie tela

Zdravá Arónia, známa tiež ako čierna ríbezľa, je plná antioxidantov, vitamínov a minerálov. Sirup, ktorý sa z nej vyrába, je vhodný nielen ako bezpečné sladidlo, ale tiež produkt, pomocou ktorého môžete podporiť svoju imunitu.

Dôvodom je, že Arónia je bohatá na vitamín C a A, ktoré posilňujú obranyschopnosť tela a chránia organizmus pred chorobami. Je tiež spojená s podporou zdravia srdca a zlepšením trávenia. Vo forme spracovaného sirupu tiež získavate prírodnú alternatívu k bežným sladidlám, a to s pridanými zdravotnými výhodami, vďaka ktorým máte oveľa väčšiu šancu sa vyhnúť prípadnému objednaniu k odbornému lekárovi online.

Pokiaľ si teda neviete svoj život bez sladkého potešenia predstaviť, vyskúšajte to s týmito zdravými alternatívami, ktoré sa môžu pochváliť lahodnou chuťou bez negatívneho účinku bežného cukru.

 

Zdroj obrázkov:

1.morisfoto/Shutterstock.com

2.Melica/Shutterstock.com

Štítky