Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Stačí poslúchať svoje telo a riadiť sa tým, čo si žiada

Zdieľať

Tri generácie žien vytvorili krásny projekt – Bylinky spod Tatier. Silu prírody a čaro byliniek pretavili do unikátnych produktov, ktoré nájdu liek na každú chorobu. Kto za projektom stojí, ako vznikol, čomu sa jeho predstaviteľky venujú, ktorú bylinku majú najradšej, ale aj to, ktoré bylinky sú teraz na jar ideálne sa dočítate v tomto rozhovore. 

Kto stojí za projektom Bylinky spod Tatier? Predstavte sa nám bližšie.

Projekt Bylinky spod Tatier vznikol z rodinnej tradície, ktorá je u nás od nepamäti. Momentálne fungujeme v zložení troch jedinečných žien. Stará mama Edita Katarína – celoživotná bylinkárka so skúsenosťami, ktoré vložila už do troch kníh, ktoré napísala. Vyvinula jedinečné zloženia mastičiek, tinktúr a doteraz sa venuje poradenstvu a písaniu ďalšej knihy o bylinnej liečbe.

Dcéra Diana s mužom Ľubomírom – žena, ktorá vyrastala v prírode, vzdelávala sa v tejto oblasti a posunula celý projekt na inú úroveň. Väčšina ľudí pozná práve jej tvár ako tvár „Byliniek spod Tatier“. Je veľmi akčná, komunikatívna, elegantná a vytrvalá v tom, aby pomohla každému človeku, ktorý sa na ňu obráti s akýmkoľvek problémom. S mužom Ľubomírom našli svoje celoživotné zaľúbenie práve v pomoci ľuďom a pestovaní zdravých plodín ako je rakytník, arónia, drienky a mnohé iné. Tu značka Bylinky spod Tatier vznikla.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa bylinkyspodtatier (@bylinkyspodtatier)

Vnučka Sára – dievča vychované v bylinkovom sade. Od malička bola vedená k bylinkám a tomu sa rozhodla zasvätiť aj svoj ďalší život. Stále sa vzdeláva, ale určite nezaostáva a po radu k nej si môžete prísť kedykoľvek. Ako to u mladých býva, vytvorila e-shop pre ľahšie objednávanie produktov a pomáha hlavne s elektronickou komunikáciou, stará sa o fungovanie stránky a mailového poradenstva.

Ľudia sa akoby v poslednej dobe viac vracajú k prírodnej báze a dôverujú sile prírody. Vnímate to podobne?

Áno, v dobe, kde je všetkého dostatok alebo priam až prebytok, ľudia zisťujú, že prílišné kombinácie syntetických liečiv aj keď vytvorených s dobrým úmyslom, viac organizmu poškodia ako pomôžu. Keď si človek pripraví čaj na trávenie namiesto tabletky, ktorú by si bežne dal, pomôže mu s celým problémom, nie len s príznakmi ako tá tabletka a viac si tabletku dať nechce. Ľudskému telu sú bylinky prirodzenejšie ako syntetické liečivo a telo ich tým pádom lepšie prijíma. Aj od toho sme tu my, keď človek nevie, kde začať alebo čo konkrétne by mu pomohlo, robíme bezplatné poradenstvo.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa bylinkyspodtatier (@bylinkyspodtatier)

Na svojom webe uvádzate, že „na každú chorobu vyrástla bylinka“. S akými chorobami a zdravotnými ťažkosťami sa na vás najčastejšie ľudia obracajú?

Najčastejšie sa na nás obracajú ľudia s oslabeným organizmom, s problémami s tlakom, s trávením, s dýchacími cestami ale mnohokrát aj zložité diagnózy, pri ktorých vytvárame kombinácie priamo na mieru pre konkrétneho človeka. Príroda nám ponúka riešenie na každý problém, všetko záleží od výberu bylinky a nastavenia správneho dávkovania.

Čo všetko nájdeme vo vašom portfóliu?

Nájdete u nás šťavy zo zdravých plodín, tinktúry, sypané bylinné čaje, oleje lisované za studena, úžasné krémy z rakytníka alebo z nevädze, masti z bylín, ale aj niečo pre maškrtníkov, a to rakytníkové tyčinky a bonbóny. Vyberie si u nás každý. A už teraz sa môžete tešiť na sezónnu novinku – šťavu z mladej žihľavy.

Bylinky spod Tatier sú partnerom konferencie Pro zdraví ženy, ktorá sa koná 26. marca v Prahe. Prezraďte nám, ako sa o svoje zdravie staráte vy?

Nerobíme nič zložité, ani nič špeciálne. Niekedy nepotrebujeme mať rozpísaný plán na celý týždeň dopredu, ale stačí poslúchať svoje telo a riadiť sa tým, čo si žiada. Veľa času trávime v prírode na čerstvom vzduchu a posilňujeme imunitu prírodnými šťavami a tinktúrami.

Konference

Aká je Vaša najobľúbenejšia bylinka a prečo?

Najobľúbenejšia či u mňa, ale aj u našich zákazníkov je rakytník, z ktorého je možné spracovať úplne celú rastlinu.

  • Šťava z plodov je výborná na dopĺňanie vitamínu C, veľmi dobre rozpúšťa hlieny, obsahuje veľké množstvo omega 3, 6, 7 a 9 mastných kyselín a mnoho ďalších stopových prvkov, takže je to najlepšia vec na imunitu.
  • Rakytníkové listy sú výborné do čaju na prechladnutie.
  • Rakytníkový krém zase pomáha vyhladzovať vrásky, hydratuje pokožku, dodáva vitamíny, hojí, pôsobí antibakteriálne a okrem použitia ako denný krém na tvár, je možné ho použiť aj na rôzne rany alebo popáleniny.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa bylinkyspodtatier (@bylinkyspodtatier)

Začala jar. Veľkým „jarným zázrakom“ je medvedí cesnak a mnohí sa už tešia, kedy príde „jeho chvíľa“. Poradili by ste našim čitateľkám, ktoré (možno aj menej známe) bylinky sú typické pre toto ročné obdobie?

Áno, jar už je tu a s ňou aj prvé jarné byliny plné sily a prospešných látok. Príroda veľmi dobre vie, čo je prospešné pre človeka po zime, a pripravila nám cesnak medvedí na čistenie organizmu, posilnenie dýchacích ciest alebo znižovanie tlaku. Ale napríklad aj žihľavu, ktorej mladé výhonky majú extra veľkú silu. Odporúčame šťavu z nej na jarný detox, prečistenie organizmu a ako liečenie a prevenciu alergií.

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť