Načítava sa

Type to search

Zdieľať

Vedeli ste že aj pokožka a koža majú svoju imunitu? A že je veľmi dôležité ju udržiavať a chrániť?

Naša koža a pokožka sa skladá z viacerých vrstiev. Pokožka má svoje pH. Tieto vrstvy tvoria imunitu kože, spolu s mikrobiálnym obalom pleti, kyslým a lipidovým plášťom. Tieto vrstvy chránia pokožku a našu pleť, pretože pleť na tvári je jediná časť tela, ktorú si nikdy nemáme ako celú skryť a ochrániť. Zamyslela si sa nad tým niekedy?

Kyslý plášť

Aj o kyslý obal sa treba starať a chrániť ho. Narušuje sa prehnanou starostlivosťou o pleť, alebo naopak aj žiadnou, zlými a nevhodnými produktami, zbytočným vysušovaním. Zle naň pôsobí aj smog, voľné radikály, vonkajšie činitele. Nezabúdaj, pokožku treba predovšetkým HYDRATOVAŤ!

Imunita kože a pokožky, pleti zodpovedá aj za to, ako rýchlo sa nám bude pokožka a pleť regenerovať, hojiť, ako rýchlo sa nám budú obnovovať bunky (štandardný cyklus je 28dní), ako nám bude pleť spolupracovať s kozmetikou, ktorú používame, ako sa bude hojiť, omladzovať a akou rýchlosťou bude starnúť.

 

 

Skin rutina ako rituál

Len správnou starostlivosťou si môžeš budovať imunitu kože a kurírovať si ju. Tak ako v našom tele, mysli a duši musí byť rovnováha, tak isto musí byť aj naša koža, pokožka a pleť v rovnováhe. Skin rutina by mala byť niečo, čo pre ženu znamená naozaj veľa.

Zachovanie rovnováhy pleti

Zachovať harmóniu a rovnováhu v používaní značiek (vždy len jednu), v počte produktov (menej je viac) a aj vo frekvencii starania sa o pleť (ráno a večer je tak akurát), rozumne mať nastavenú frekvenciu používania masiek a peelingov.

Krása ženy ide z jej vnútra, ale jasne, že každá žena chce byť krásna aj na pohľad. Ale treba si uvedomiť, že to, ako sa o seba starám celkovo, sa odrazí aj na pleti.

Krémy na imunitu pokožky

Rôzne firmy majú špeciálne patentované krémy na podporu imunity kože a na liečenie epitelov na pokožke. Pamätaj si, menej je viac!

Takže, na zdravie Tvojej pokožky!

Tags:

Mohlo by sa vám páčiť

3 komentáre

  1. 741181 376980Wow, superb weblog structure! How long have you been blogging for? you make blogging glance easy. The total look of your internet website is exceptional, neatly as the content material material! 27738

    Odpovedať

Zanechať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené*

9 + 1 =