Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Vedeli ste, že aj pokožka má svoju imunitu?

Zdieľať

Vedeli ste že aj pokožka a koža majú svoju imunitu? A že je veľmi dôležité ju udržiavať a chrániť?

Naša koža a pokožka sa skladá z viacerých vrstiev. Pokožka má svoje pH. Tieto vrstvy tvoria imunitu kože, spolu s mikrobiálnym obalom pleti, kyslým a lipidovým plášťom. Tieto vrstvy chránia pokožku a našu pleť, pretože pleť na tvári je jediná časť tela, ktorú si nikdy nemáme ako celú skryť a ochrániť. Zamyslela si sa nad tým niekedy?

Kyslý plášť

Aj o kyslý obal sa treba starať a chrániť ho. Narušuje sa prehnanou starostlivosťou o pleť, alebo naopak aj žiadnou, zlými a nevhodnými produktami, zbytočným vysušovaním. Zle naň pôsobí aj smog, voľné radikály, vonkajšie činitele. Nezabúdaj, pokožku treba predovšetkým HYDRATOVAŤ!

Imunita kože a pokožky, pleti zodpovedá aj za to, ako rýchlo sa nám bude pokožka a pleť regenerovať, hojiť, ako rýchlo sa nám budú obnovovať bunky (štandardný cyklus je 28dní), ako nám bude pleť spolupracovať s kozmetikou, ktorú používame, ako sa bude hojiť, omladzovať a akou rýchlosťou bude starnúť.

 

 

Skin rutina ako rituál

Len správnou starostlivosťou si môžeš budovať imunitu kože a kurírovať si ju. Tak ako v našom tele, mysli a duši musí byť rovnováha, tak isto musí byť aj naša koža, pokožka a pleť v rovnováhe. Skin rutina by mala byť niečo, čo pre ženu znamená naozaj veľa.

Zachovanie rovnováhy pleti

Zachovať harmóniu a rovnováhu v používaní značiek (vždy len jednu), v počte produktov (menej je viac) a aj vo frekvencii starania sa o pleť (ráno a večer je tak akurát), rozumne mať nastavenú frekvenciu používania masiek a peelingov.

Krása ženy ide z jej vnútra, ale jasne, že každá žena chce byť krásna aj na pohľad. Ale treba si uvedomiť, že to, ako sa o seba starám celkovo, sa odrazí aj na pleti.

Krémy na imunitu pokožky

Rôzne firmy majú špeciálne patentované krémy na podporu imunity kože a na liečenie epitelov na pokožke. Pamätaj si, menej je viac!

Takže, na zdravie Tvojej pokožky!

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť