Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

7 tipov, s ktorými si svoj domov určite zamilujete

Zdieľať

Domov je miesto, kde by sa každý z nás mal cítiť dobre. Príjemné útočisko, kde sa radi vraciame. Prinášame vám zopár tipov od interiérových dizajnérov, ako sa do svojho domova zamilovať a príjemne sa v ňom cítiť. 

Vytvorte si z domu útočisko

Naše domovy v poslednej dobe plnia funkciu pracovnej činnosti a povinností. Neexistuje lepší čas ako tento, aby sme si vytvorili z domova miesto, ktoré budeme milovať a s radosťou v ňom tráviť čas. Teraz je dôležité viac ako inokedy, aby domov bol pokojným a príjemným miestom, kde sa dá odreagovať a zároveň nabiť energiou. Nech je komfort na prvom mieste, či už ho vytvoríte pohodlnou pohovkou, obľúbeným kreslom alebo príjemnými textíliami. Harmonické usporiadanie dekorácií, kvety v interiéri pridajú na útulnej atmosfére.

Svetlý kúsok v interiéri

Svetlá farba na akomkoľvek kúsku nábytku môže pridať na zaujímavosti aj inak neutrálnej izbe. Najlepšie je vybrať si jednu dominantnú svetlú farbu, ktorá zostane v centre pozornosti a bude krásne ladiť a dopĺňať ostatné časti v interiéri a nie konkurovať im.

Nech vyniknú dominantné obľúbené kúsky

Nechajte priestor na polici či komode pre obľúbené kúsky, nech prehovoria samé svoj príbeh. Ukážte svoje taniere, šálky, poháre. Vystavte ich na policiach a regáloch. V rôznych výškach vytvoria zaujímavejší dojem a lepšie vyniknú.

Klasická krása

Interiéry v klasickom štýle sú krásne vyvážené, bohaté na doplnky, textúry, ale aj kvalitné povrchové materiály. Ak chcete vytvoriť klasický vzhľad interiéru u vás doma, siahnite po kvalitne vyrobenom nábytku so zaujímavými detailami ako sú napríklad vyrezávané okraje či nohy na drevenom stolíku alebo iné intarzie, ktoré vytvárajú z kusu nábytku dokonalé umelecké dielo. Pri farebnej palete sa inšpirujte prírodoumodré, zelené a ľahké neutrálne odtiene sú nadčasové a elegantné.

Stolček, prestri sa!

Určite venujte pozornosť príjemne prestretému stolu, ktorý pomôže vylepšiť kulinársky zážitok a doplniť servírované jedlá. Vyberte si tému a farebnú paletu pre stôl. Budete ohromený ako klasická príprava prestierania stola zvýrazní moment stolovania.

Tmavá krása

Vyskúšajte tmavú časť nábytku alebo doplnkov pre svoj interiér v hlbokých tónoch a teplých odtieňoch. Tmavšie farby na nábytku stabilizujú daný priestor a interiér tak pôsobí príjemne a luxusne.

Tmavé farby sú zaujímavé pre interiér spálne. Použite príjemnú sivú alebo odtiene čierneho uhlia v kombinácii s jemnými a teplými textúrami v zamatových a neutrálnych tónoch. V podobnom odtieni pokračujte pri výbere stolovej lampy. Svetlá farba nech je dominantou pri nočných stolíkoch alebo posteľnej bielizni.

Knižnica trochu inak

Knižnice nemusia byť len úložiskom na vašu zbierku kníh, ale aj skvelým miestom na vystavenie osobných spomienok, nádherných suvenírov alebo rodinných fotografií.

Zdroj : provincialhomeliving.com

Zdroj foto: pinterest.com

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť