Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

6 instagramových účtov pre ženy, ktoré vás pobavia aj motivujú

Zdieľať

V dnešnej dobe si občas potrebujeme oddýchnuť od návalu zlých a nepriaznivých správ. Niekedy stačí slovo alebo myšlienka a hneď je krajší deň. Sociálne siete majú tu silu, že okrem na oko dokonalých účtov, ponúkajú aj také, ktoré majú pridanú hodnotu. Vybrali sme zopár z nich a ponúkame vám tipy na instagramové účty pre ženy, s ktorými sa nebudete nudiť ani cítiť menejcenne či frustrovane, práve naopak. Tieto účty vás pobavia aj motivujú. 

Keďže účtov s rôznymi citátmi a myšlienkami je niekoľko, zamerali sme sa predovšetkým na tie, ktoré sa venujú prevažne ženskej tematike alebo sú venované prevažne ženám a ich svetu.

Womanup, @womanupsk

Nájdete tu dávky inšpirácie a motivácie na každý deň, pre každú ženu. Oceňujeme aj rozdelenie stories do jednotlivých okruhov, akými sú každodenné inšpirácie a pripomenutia, tipy na knižky, motivačné citáty s veľmi milou grafikou a útržky z rozhovorov so známymi osobnosťami ako je napríklad herečka Mária Bartalos.

SLOVNÍK ŽIEN, @slovnik_zien

Vedeli by ste si predstaviť, že by existoval len vyslovene ženský slovník? Aké slová by obsahoval? Na účte Slovník žien nájdete vtipné vysvetlivky slov a termínov, ktoré používame radi a často, nielen my ženy. Možno vašim polovičkám pomôže pochopiť, čo si predstavíme my ženy, keď počujeme frázu „len nepanikár“. Vysvetlenie podľa Slovníka žien: „Veta, ktorá vo mne spustí tú najväčšiu paniku skôr, než sa dozviem, o čo ide.“

výkladový slovník

PRE ŽENY, @pre_zeny

Internetové meme zažíva svoj boom. Internetom sa šíria textové, obrázkové meme či meme s videom. Sú fenoménom v dnešnej dobe. Obľúbenými sa stali nielen ako reakcie na politickú či spoločenskú situáciu, ale tešia sa aj obľube na účtoch, akým sú napríklad @pre_zeny. Možno sa občas treba len pousmiať, nebrať sa tak vážne a urobiť si srandu aj zo seba. Humor je predsa korením života.

FEMALE BOSS, @femaleboss.sk

Keď vám nejde niečo podľa predstáv, potrebujete povzbudiť, alebo sa chcete posunúť ďalej v osobnom či pracovnom živote, sú tu pre vás motivačné myšlienky a inšpiratívne zamyslenia pre všetky ambiciózne žienky. Možno vás niektorá z nich nakopne a vy sa konečne pohnete z miesta. Nás zaujala táto myšlienka:

Sladká, ale psycho, @lalalask_

Milovníčky sarkazmu poteší tento účet. Plný vtipných a pravdivých okolností, ktoré sú nám ženám dobre známe. Ako napríklad tento zákon schválnosti: „Ak každý deň upratuješ a potom jeden deň neupraceš, hádaj kedy príde návšteva?“

Akčné mamy, @akcnemamy

Tento účet patrí online magazínu Akčné mamy, ktoré robia to, čo ich napĺňa a robia to s radosťou. V ich príspevkoch okrem zaujímavých tipov a rád, skvelých rozhovorov, receptov, nájdete aj pravidelne „veľké pravdy“ zo sveta mám.

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť