Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Komplexnosť a celostný pohľad na zdravie ako základ harmónie

Zdieľať

Imunitný systém je pre zdravie mimoriadne dôležitý. Nie len v boji  s bežnými ochoreniami, ako je prechladnutie či chrípka, ale aj pri infekciách, či rôznych civilizačných ochoreniach. 

Tento náš obranný mechanizmus dokáže rozpoznávať v tele nežiaduce procesy či rôzne druhy záťaží (ako sú baktérie, vírusy, plesne, parazity, ťažké kovy atď.). Keď imunitný systém dobre funguje, dokáže proti takýmto záťažiam vytvárať protilátky a urobí všetko pre to, aby sa ich zbavoval. 

Ak je však náš organizmus a naša imunita v nerovnováhe, tak naša prirodzená obranyschopnosť nemusí správne fungovať. Vtedy môže byť dobré jej napomôcť a pokúsiť sa ju opäť dostať do rovnováhy. Môžeme náš organizmus zharmonizovať, odľahčiť a opäť dať priestor našej prirodzenej obranyschopnosti a umožniť našemu telu zdravé fungovanie.  

Bylinkové zdravie na tanieri. Obnovia vaše sily, pomôžu v boji s chorobami a dodajú energiu.

Zodpovednosť za svoje zdravie si nesie každý sám – takisto ako aj zodpovedajúce následky

Každý z nás môže prevziať za svoje zdravie zodpovednosť do vlastných rúk tým, že zvýši svoju starostlivosť o to, ako sa stravujeme, čo do svojho života prijímame, ako sa cítime, správame či jednáme a takisto úpravou našich životných hodnôt a priorít. Všetci nesieme zodpovednosť za svoj život. Preto je na nás, či si dáme naše zdravie na prvé miesto, alebo či ho budeme zanedbávať – a následne samozrejme aj niesť následky. Rovnako je veľmi dôležité, či sme pre svoje zdravie ochotní niečo spraviť a prípadne aj obetovať. Pretože ak chceme mať dobré zdravie a dobrú imunitu, musíme pre to väčšinou niečo urobiť. Dobrá imunita nám väčšinou nepadne len tak sama do náručia. Je to však aj výhoda, pretože každý, kto sa doteraz trápil so slabou imunitou sa tým môže inšpirovať, vyskúšať si ju zlepšovať a postupne vybudovať silnú odolnosť a pevnú imunitu.

Denisa Lipovská: Človek musí poznať vlastnú stopku

Ako podporiť a naštartovať imunitu?

Podporiť a naštartovať imunitu a rovnováhu v tele, môžeme rôznymi spôsobmi. Napríklad môžeme dbať na harmonickú a zdravú životosprávu, stravovanie, pohyb a takisto aj na harmonické myslenie či vnímanie sveta, života a našich skúseností. Prekvapujúco tomu môžu pomáhať aj zdravé a harmonické vzťahy.

Konferencia: Pre zdravie zeny v Bratislave

Netradičný spôsob liečby či zvyšovania imunity – biorezonancia.

Takisto si môžeme pomôcť napríklad doplnením potrebných živín konzumáciou vitamínov, pitím bylinkových čajov, užívaním výživových doplnkov, alebo napríklad aj diagnostickou a terapeutickou metódou akou je biorezonancia. Táto metóda je súčasťou holistickej medicíny. Biorezonancia sa vykonáva pomocou špeciálneho prístroja od firmy BICOM OPTIMA. Tento nemecký terapeutický prístroj je využívaný v Nemecku, Švajčiarsku, Taliansku, Česku a na Slovensku. Spomínaný prístroj vyžaruje elektromagnetické vlny, ktoré by mali pôsobiť na elektromagnetickú a biochemickú rovnováhu ľudského tela. 

Týmto pôsobením by sa mal dať podporiť nástup samoliečenia a  postupne sa tak môže napomáhať sfunkčneniu prípadných porúch tela. Vďaka takémuto pôsobeniu elektromagnetických vĺn sa telo môže ľahšie detoxikovať a eliminovať z tela rôzne druhy už spomínaných záťaží (ako sú rôzne druhy mikroorganizmov). Prístroj Bicom Optima sa snaží o harmonizáciu organizmu odstránením zdravotných energetických blokád a spriechodnením meridiánov – síce ide o oblasť, ktorá sa pohybuje v dnešnej medicíne na veľmi tenkom ľade, avšak už veľa skúseností a výskumov poukazuje na veľký terapeutický prínos takéhoto prístupu. Biorezonančný prístroj pôsobí na organizmus s určitými frekvenčnými podnetmi – “vhodne” nastavenými frekvenciami a informáciami tak, aby  mu to mohlo pomáhať opäť správne fungovať. Tieto frekvencie je možné nahrať do takzvaného “čipu” – v podstate podobným spôsobom ako sme naučený prenášať informácie v počítačoch. 

Výživová poradkyňa radí: Vďaka týmto tipom si hravo posilníte imunitu

Tento čip sa dokáže prilepiť na telo, do kvapiek vody či do extra panenského olivového oleja. Prostredníctvom príjmania alebo iného užívania týchto spracovaných tekutín sa tak údajne môže pôsobiť na informačné biopole nášho tela. Biorezonancia nám tak môže dokázať poskytnúť komplexný pohľad na zdravotný stav organizmu.  Nerieši len dôsledok, ale predovšetkým hľadá príčiny problémov. Možností – ktorými sa tieto problémy dajú riešiť – je viac, ale nie je možné  ich všetky spomenúť v jednom článku. 

Najčastejšími problémami, ktoré by mohla biorezonancia pomôcť riešiť bývajú tieto:

  • znížená imunita, nespavosť, depresie, psychické úzkosti, ťažkosti v procese trávenia, stres, bolesti žalúdka, migrény, bolesti chrbtice a pohybového ústrojenstva, alergie, potravinové intolerancie, hormonálna nerovnováha či astma. 
  • Väčšina problémov navyše môže často medzi sebou úzko súvisieť – čo môže na jednej strane komplikovať liečbu, na strane druhej sa tak môže následne odstránením jedného problému vyriešiť viac vecí naraz.

Všetky spomínané ťažkosti by malo byť možné diagnostikovať s pomocou biorezonančnej terapie a môže sa následne vykonať príslušná terapia tak, aby sa napomohlo obnoveniu nášho “vnútorného lekára” a naštartovala sa samoliečba bez potreby užívania liekov.

Keď chceme dobre vyzerať,  byť zdraví a krásni zvnútra aj zvonka, mohli by sme naše telo navyše podporiť zdravým životným štýlom, pretože zdravie a krása veľmi úzko spolu súvisia.  

Dobre poznáme príslovie: “sme tým, čo jeme” alebo ,,v zdravom tele zdravý duch“. To, čo nám znižuje a skracuje kvalitu života býva často práve absencia zdravého životného štýlu.

Zásady zdravého životného štýlu

Nižšie je uvedených pár inšpirácií s tým, čo je v rámci zdravotného štýlu vhodné. Môžu nám pomôcť správne naprogramovať organizmus. Prípadne nám môžu poradiť, ako pridať správne vitamíny, minerálne látky či stopové prvky.  

Niekedy nám dobre padnú rôzne tipy, triky, osvedčené recepty a odporúčania, ako predísť a zamedziť vzniku civilizačných chorôb (obezita, vysoký krvný tlak, rakovina, cukrovka…) alebo ako si vylepšiť postavu. 

Nemali by sme však zabúdať, že je to náš organizmus a ako sa k nemu budeme správať, tak nám umožní v našom živote fungovať – buď v pohode, alebo s nejakými ťažkosťami.

Mali by sme teda myslieť tiež na to, že zdravý organizmus je úzko spojený nielen s fyzickou ale aj duševnou a psychickou pohodou. 

Príklady pre osvedčenú zmenu životného štýlu:

  • Príjem pestrej, rozmanitej a najmä kvalitnej stravy z overených zdrojov: vhodný môže byť celozrnný chlieb, pšeno, ovsené vločky, čerstvé ovocie, zelenina, čerstvé zeleninové a ovocné šťavy. Samozrejme môžu byť aj mäsové výrobky, ak niekomu viac vyhovujú, avšak pozor by sme si mali dať na umelé tuky, umelé sladidlá. Možno by sa dalo uplatniť pravidlo – čím je jedlo prirodzenejšie a menej priemyselne spracované, tým “lepšie”. 
  • Je ideálne každý deň vykonávať dostatočný pohyb na čerstvom vzduchu – aspoň prechádzka, rýchla chôdza a pod
  • Ak riešime napríklad nadváhu či obezitu, môžeme vyskúšať v podstate akúkoľvek pohybovú aktivitu, ktorá nám najviac vyhovuje (samozrejme väčšinou je potrebné prekonať nejakú komfortnú zónu) avšak pravidelne – a uvidíme sami, že aj takéto problémy dokáže pravidelný pohyb a zmena stravy zmierniť, či úplne odstrániť.
  • Stres, nervozita a strach sú faktory, ktorým by sme nemali podliehať a môžeme im úspešne čeliť konštruktívnym životným postojom, správne zvoleným oddychom, regeneráciou a pod.
  • Šport, prechádzka alebo ľubovoľná fyzická aktivita dokáže pomerne ľahko znížiť či odstrániť psychické napätie, zlepšíme si náladu, dobijeme energiu. Niekedy postačí prechádzka v parku či v prírode, alebo iná športová aktivita ako plávanie, jazda na koni, na bicykli, korčuľovanie atď. 
  • Je dobré dbať na pravidelný a dostatočný spánok, pretože od jeho kvality potom záleží celý náš nasledujúci deň. 
  • Alkohol, fajčenie a podobné zlozvyky zbytočne môžu zaťažovať náš organizmus škodlivými látkami a zbytočne môžu sabotovať naše úsilie o zvyšovanie imunity, vyčistenie a zharmonizovanie tela. Ak si nevieme bez týchto látok predstaviť naše bežné fungovanie, možno by mohlo byť dobré sa spýtať prečo tomu tak je a čo sa snažíme nahradiť si takýmto správaním – niekto prípadne môže hľadať spôsoby ako prestať fajčiť.

Dodržaním zásad zdravého životného štýlu môžeme byť oveľa pozitívnejšie naladení a takisto si upevníme aj naše drahocenné zdravie. 

Primeranú hmotnosť, dobrý krvný tlak, nízku hladinu cholesterolu si zas môžeme udržať vyváženou pestrou stravou a pravidelným pohybom. Môžeme sa tak cítiť dobre, mať viac energie a môžeme si skvalitniť a predĺžiť život, môžeme získať svieži vzhľad, ľahšie si udržiavať psychickú a fyzickú pohodu. 

A zároveň si týmto všetkým môžeme zlepšiť celkový zdravotný stav nášho organizmu. Vyhľadávajme preto všetko, čo zdraviu prospieva priatelia a vyhýbajme sa všetkému, čo zdraviu škodí. 

Umývanie rúk je základ. Ako si ich však vysušiť čo najefektívnejšie?

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť