Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

TOP 10 seriálov so silnými ženami v hlavnej úlohe (časť 1)

Zdieľať

Sú silné, sú ambiciózne, sú to ženy s veľkým Ž! Prinášame vám zoznam tých najlepších seriálov so ženami v hlavnej úlohe. Garantujeme vám, že sa od nich nebudete vedieť odtrhnúť.

1. Milenky (Mistresses – 4 série)

Páčil sa vám slovenský seriál Milenky? Tak potom si jednoznačne musíte pozrieť „Mistresses“, ktorý bol jeho nepriamou predlohou. Ponorte sa do životov 4 žien, dobrých priateliek, s ktorými sa osud nemaznal a prihral im do cesty prekážky, o ktorých by sa vám ani nesnívalo.

 

2. Prefíkané slúžky (Devious Maids – 4 série)

Seriál sleduje osudy štyroch hispánskych slúžok z Beverly Hills, ktoré zažívajú krušné chvíle so svojimi „zazobanými“ zamemstnávateľmi. Osudy týchto žien sa stretnú v momente, keď ich priateľku a kolegyňu Floru niekto brutálne zavraždí počas plnenia jej pracovných povinností v dome tajuplnej dvojice. Stane sa to krátko po tom, keď Floru podľa všetkého Adrian znásilní, hoci Evelyn si myslí, že domovníčka jej manžela zvádzala a mala s ním aféru. Čoskoro sa nájde čašníčka s vražednou zbraňou, je však málo pravdepodobné, že to bola naozaj ona a nie niekto z vysokej spoločnosti…

3. Panna Jane (Jane the Virgin – 5 sérií)

Komediálna dráma sleduje počestnú mladú ženu, ktorá je omylom oplodnená. Pýtate sa, ako je to možné? Určite si to pozrite, samy by ste neverili!

4. Dámsky gambit (The Queen’s Gambit – 1 séria)

Dámsky Gambit sleduje život mladej siroty, Elizabeth Harmonovej, s neuveriteľným talentom. Napriek tomu, že dievčina zápasí s emocionálnymi traumami, alkoholom a drogami, na šachových turnajoch podáva napriemerné výkony a poráža najväčšie svetové hviezdy. Celý príbeh sa odohráva v 50-tych a 60-tych rokoch minulého storočia.

Prečítajte si tiež Najedzte sa do krásy: 10 potravín, ktoré vás spravia príťažlivejšou

5. „Trúfalky“ (Bold Type – 5 sérií)

Mohli by sme to neoficiálne prirovnať k akejsi modernej verzii Sexu v meste z 21. storočia, venovanej publiku do 30 rokov. Seriál inšpirovaný životom bývalej šéfredaktorky Cosmopolitanu prináša životy 3 mladých, ambicióznych a ctižiadostivých „mileniálok“, pracujúcich v poprednom ženskom magazíne Scarlet v New Yorku. Seriál prináša ich prirodzené vzostupy a pády a situácie, ktoré si v milostných či pracovných vzťahoch už zažila asi každá z  nás.

6. Ginny a Georgia (Ginny and Georgia – 1 séria)

V seriáli sa stretnete s Ginny – 15 ročnou študentkou, ktorá je oveľa vyspelejšia ako jej mama – 30 ročná Georgia. Napriek tomu, že Georgia sa stala mladou slobodnou matkou bez zázemia, neustále sa snažila dať svojej dcére a malému synovi Austinovi to najlepšie. Avšak jej pohľad na to, čo je dobré a čo zlé, sa od pohľadu jej dcéry či spoločnosti diametrálne líšil.

7. Sladké Magnólie (Sweet Magnolias – 1 séria)

Sladké magnólie je americký romantický seriál, sledujúci osudy 3 žien z Južnej Karolíny – najlepších kamarátiek už od detstva – ktoré sa spoločne rozhodnú založiť kúpele pre ženy Sladké magnólie. Napriek tomu, že nie sú pokrvnými sestrami, vždy stoja bok po boku jedna druhej a pomáhajú si prejsť turbulentnými chvíľami v osobnom, kariérnom či spoločenskom živote.

8. Virgin River (3 série)

Zdravotná sestra sa rozhodne presťahovať do malebného kalifornského mestečka dúfajúc, že ujde všetkým traumám veľkomesta. Opak sa však stáva skutočnosťou a onedlho zisťuje, že ani tamojší život nie je taký pokojný, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

9. Pracujúce matky (Workin‘ moms – 5 sérií)

Kanadský sitkom prezentujúci skupinu matiek, ktoré sa napriek materstvu nechcú vzdať sľubnej kariéry. Dá sa skĺbiť pohodový rodinný život s úspešnou prácou?

10. Orange is the new black (7 sérií)

Piper je mladá, pôvabná, vzdelaná snúbenica Larryho, ktorá nečakane tvrdo zaplatí za dávny „hriech“. Pred desiatimi rokmi sa pokúsila ilegálne prepašovať „špinavé peniaze, za čo dostala 15 mesiacov väzby. Celý príbeh sa odohráva v ženskej base, kde Piper čoskoro zistí, že prežijú len tí najsilnejší.

Mohlo by vás zaujímať Mária Špilárová: Viem, že dnešné ženy chcú mať šatník flexibilný, s ohľadom na rozumný rozpočet, zloženie či farby

 

Štítky