Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Zdieľať

Neboj sa, to bude dobré…Táto veta niekomu úplne stačí na upokojenie, utíšenie, povzbudenie, niekto po nej čaká doslova zázraky a na niekoho až tak neúčinkuje, ako by sa možno čakalo. Ja som ten tretí prípad. Viem, že ten, kto mi túto vetu hovorí, to myslí dobre a snaží sa ma, čo najlepšie povzbudiť. V tej chvíli si však pomyslím, prosím ťa, radšej ma len vypočuj alebo poraď niečo reálne. A nehovor mi tú klišé vetu len tak, do vetra. 

to bude dobré

S dobre mienenými radami je to tak, zvyknú sa minúť účinku, ak nie sú myslené vážne alebo sú povedané len tak. Ak v danej situácii chceme povzbudiť, potešiť, najlepšie, čo môžeme urobiť je vypočuť, počúvať, ale tak naozaj. Byť prítomný „tu a teraz“, keď nám niekto niečo hovorí o svojom probléme, trápení či nešťastí.

Mohlo by vás zaujímať: Poznáte tajomstvo spokojného a zdravého života?

Čo ma život naučil

Veľakrát som vo svojom živote prežívala pády, či už to bol neúspech, zdravotný problém alebo nedorozumenie s niekým, na kom mi záležalo. Dlho to v sebe riešim a analyzujem, čo by bolo keby… Áno, nie som typ, ktorý ráno vstane a povie si, tak idem ďalej alebo ako sa hovorí „prehodím z pleca na plece“ a nič sa nedeje.

Samu seba

Deje, nezakrývam si pred tým oči. Prijímam fakt, že v živote nám treba prejsť aj tým zlým, aj tým smutným a nepríjemným. Aby sme sa mohli posunúť ďalej, posilniť a možno poučiť sa. A aj keď vtedy, keď riešim nejakú nepríjemnosť, mám výraznú podporu rodiny a blízkych, už neraz som pochopila jedno. Na to, že „to bude dobré“ musím prísť ja sama, vo svojom vnútri. Inak táto veta ostane prázdna a nič nevypovedajúca. Musím tomu uveriť sama, až tak sa budú diať veci, až tak sa v živote môžem pohnúť ďalej alebo odraziť od dna. Nikto to za mňa neurobí.

Mohlo by vás zaujímať: 7 krokov ako dosiahnuť pozitívne myslenie 

Čo z toho vyplýva

Každá životná situácia a skúsenosť si vyžaduje individuálny čas na spracovanie. Preto, milá žena, ak čímkoľvek teraz prechádzaš, netlač na seba, nebuď na seba prísna, dopraj si smútok, slzy aj plač, lebo aj tie patria k životu. Potom uver najprv sama sebe, že to „bude dobré“, a tak na tom začni pracovať, či už sama alebo s pomocou druhých. Ale prvý krok je na tebe.

Zdroje obrázkov: pexels.com

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť