Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Zdieľať

Žijeme v dobe virtuálnej. Mnohé naše aktivity sa presunuli do virtuálneho sveta. Pracujeme home office, nakupujeme a komunikujeme online. V rôznych oblastiach sa momentálne naplno využívajú online možnosti komunikácie a prezentácie. V oblasti bývania sa stali veľmi populárnym trendom tzv. virtuálne prehliadky interiérov (z angl. home tour). Tieto živé prehliadky interiérov rôznych štýlov sú zaujímavou inšpiráciou, pokiaľ uvažujete o menšej či väčšej premene svojho bývania. 

Foto: Jessica Rose Williams/A Minimalist Cottage Home Tour

Čo je to „home tour“?

Home tour, teda prehliadka domu sa môže považovať za nástroj, ktorý bol výlučne používaný v realitnom svete na podporu predaja nehnuteľností. V súčasnosti sa v prispôsobenej forme dostal na sociálne siete (YouTube kanál, blogy) ako online prostriedok komunikácie, prezentácie a zdieľania rôznych štýlov bývania. Autormi týchto virtuálnych prehliadok sú rôzni blogeri a milovníci bývania a zariaďovania interiérov. Prezentujú svoje obydlia a svoj štýl zariaďovania tým, že vo svojich videách ukazujú vlastné bývanie, jeho zákutia, detaily, dekorácie, tipy, rady a zaujímavosti, ktoré môžu poslúžiť ako skvelé inšpirácie. Niektoré prehliadky sú spojené aj s diy nápadmi, čiže vlastnoručne vyrobenými, ktoré si môžete potom v pohodlí domova vyrobiť sami. Takéto „home tour“ jednoducho slúžia na inšpiráciu, ak premýšľate o nejakej premene vo svojom príbytku, či už jednoduchej alebo rozsiahlejšej.

Výhody virtuálnej prehliadky

Živá prehliadka interiéru má svoje výhody. Umožňuje tému bývania zachytiť inak, ako je to v odborných a lifestylových magazínoch. Tie vďaka svojmu formátu môžu ponúknuť čitateľom inšpiratívne fotografie, avšak taká živá prehliadka prostredníctvom videa umožňuje viac. Divák má možnosť vidieť panoramatické zábery, ktoré podporujú lepšiu predstavivosť a môžu vytvárať lepšie súvislosti. Predovšetkým sa jedná o kombinácie farieb, vzorov, materiálov, štruktúr zachytených v priestore z rôznych uhlov pohľadu. Veľkým bonusom je samotný sprievod autora prezentovaným bývaním.

Foto: pexels.com

Zaujalo nás

Home tour s Elle Lindquist vás prevedie interiérom, v ktorom je obľúbený škandinávsky štýl s nádychom dánskeho konceptu hygge, čiže útulnej atmosféry.

Komu sa páči viac francúzsky romantický nádych interiéru s prvkami vintage a vidieckeho štýlu, pozrite si napríklad tento zaujímavý home tour.

Takisto nás zaujal tento minimalistický home tour vo vidieckom štýle, ktorý poukazuje na to, že aj s minimálnym množstvom bytových doplnkov môžete vyčarovať kúzelné miesto na bývanie.

 

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť