Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Záhradná párty: Takto očaríte svojich hostí

Zdieľať

Čas grilovačiek a rodinných osláv je v plnom prúde. Je to príjemný pocit, keď sa zíde rodina, známi či priatelia a pri dobrom jedle a pití si užívajú pohodovú atmosféru na čerstvom vzduchu. Záhradná párty má oproti oslave v interiéri svoje špecifiká. Ak v blízkej dobe chystáte oslavu narodenín, výročia alebo nejakého iného sviatku či očakávate vzácnu návštevu, inšpirujte sa tipmi, ako to v exteriéri celé pripraviť, aby ste okrem skvelého pohostenia vytvorili príjemné prostredie, kde sa vy a vaši hostia budú skvele cítiť. 

Zvoľte si tému vašej oslavy

Ak plánujete záhradnú slávnosť alebo oslavu v záhrade či na terase, v prvom rade si premyslite, či ju chcete poňať v nejakom štýle. Od toho sa potom odvíja výber doplnkov, dekorácií, prípravy stolovania. Niekedy stačí obyčajný detail, napríklad stredový obrus, kvety vo váze, vyriešené svetelné prvky a hneď to má iný nádych. Napríklad, ako v tomto prípade na obrázku. Pridaním stredového obrusu s tropickým vzorom, ružovými plameniakmi ako dekoráciami na stole, ktoré môžu pridržať servítky na stole a ružovými balónmi pripevnenými o lampáše, získala táto záhradná oslava nádych tropickej garden párty. Zlaté taniere pri stolovaní podčiarkli slávnostnejšiu atmosféru.

Foto: pinterest.com/@freshideen.com

Aj minimum doplnkov dokáže divy

Ďalší nápad by sa dal nazvať „v jednoduchosti je krása“. Je dôkazom toho, že obyčajný biely obrus dokáže zázraky. A aj bufetové sedenie alebo tzv. pivné sety premení na krásny priestor pre vašu oslavu. Pompomy – hit nejednej oslavy dodajú vašej slávnosti šmrnc.

Foto: pinterest.com/@casavogue.globo.com

Improvizujte

Niekedy práve kombinácia toho, čo doma máte, môže vytvoriť niečo nové a zaujímavé. Len si treba dávať pozor na to, aby ste jednotlivé prvky príliš neprekombinovali. Ako inšpirácia vám možno poslúži práve tento nápad, kedy sa na obyčajný drevený stôl použije stredom organza alebo kúsok látky. Sedenie vyskladáte zo stoličiek, ktoré sú k dispozícii a zjednocujúcim prvkom budú jednotlivé časti stolovania – poháre, taniere, obrúsky.

Foto: pinterest.com/ @soaveintermezzo.tumblr.com

Sedenie tak trochu inak

Ak nemáte k dispozícii celú záhradnú zostavu na sedenie, tak improvizujte. Na to, aby ste sa vy a vaši hostia cítili príjemne, nepotrebujete klasický stôl a stoličky. Na spoločné posedenie skvele poslúži aj stôl z paliet a nízke sedenie v podobe podušiek alebo vankúšov na sedenie. A dokonca aj takéto sedenie môže byť slávnostné.

Foto: pinterest.com/@twinsdish.com

Nezabudnite na tienenie

Pokiaľ sa vaša oslava koná niekde v záhrade, na dvore alebo na terase, nezabudnite myslieť aj na tienenie. Nie každému vyhovuje sedenie na priamom slnku a zároveň pri vysokých teplotách vonku by ste si to nemuseli vôbec užiť. Využite prírodný tieň v podobe stromov a umiestnite sedenie v ich blízkosti alebo si pomôžte rôznymi pomocníkmi. Či už použijete slnečník alebo tieniacu sieť, je len na vás a na možnostiach miesta, kde chcete umiestniť slávnostné posedenie.

záhradná párty

Foto: pinterest.com/@karaspartyideas.com

Mohlo by vás zaujímať: 

Terasa pri dome: 7 vecí, na ktoré myslieť

Myslite aj na osvetlenie

Pokiaľ plánujete, že sa vaša oslava bude konať aj vo večerných hodinách, tak dopredu myslite na osvetlenie. Počas oslavy už na to nebude čas. Osvetlite hlavne miesta, kde sa podáva jedlo a nápoje. Použiť môžete svetelné reťaze, závesné lampáše, alebo led svietidlá, ktoré sú z bezpečnostného hľadiska vhodnejšími ako samotné sviečky. Rozmiestnite zdroje osvetlenia po stole a v okolí sedenia. Okrem praktickej stránky, ktoré osvetlenie prinesie, vytvoríte vďaka svetielkam kúzelnú atmosféru.

Foto: pinterest.com/@maria fernanda hoyos

Uľahčite si stolovanie

Ak sa chcete vyhnúť preplnenému stolu, potom je pre vás tento tip. Vytvorte si barový, príručný stôl, na ktorom si zhromaždíte doplnky k stolovaniu, nejaké drobné snacky, nádoby na pitie a podobne.

Foto: pinterest.com/@society19.com

U hostí zabodujete s prípravou baru aj v podobe rôznych domácich limonád. Stačia vám väčšie nádoby a môžete pripraviť domáce limonády rôzneho druhu. Počas oslavy si hostia doplnia svoj pitný režim, ako im to bude vyhovovať.

Foto: pinterest.com/ @greylikesweddings.com

A už len zopár zaujímavých tipov a trikov, ktoré sa vám osvedčia pri podávaní chladených nápojov. Napríklad takto jednoducho si pripravíte kvetinové ľadové gule na chladenie nápojov.

Alebo pri tvorbe ľadových kociek sa vyhrajte a pridajte kúsky ovocia, mäty alebo jedlých kvetov. V domácej limonáde to bude vyzerať zaujímavo a inak ako klasické ľadové kocky.

Foto: pinterest.com/ @livedan330.com

Inšpirovali sme vás? Ak áno, nechajte nám komentár, ktorý tip vás zaujal najviac.

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť