Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

5 tipov na zimné skrášlenie exteriéru

Zdieľať

V našich príbytkoch pomaly pribúda výzdoba. Avšak nezabudnime ani na exteriér. Či už je to balkón, terasa, zimná záhrada alebo priestor pred vchodovými dverami. Pozrite si s nami tipy na zimné dekorácie a skrášlenie exteriéru a inšpirujte sa.

Nápady, ako skrášliť exteriér nielen počas vianočného, ale celkovo zimného obdobia, je niekoľko. Vzhľadom na ročné obdobie sú síce možnosti kvetinovej výzdoby obmedzené, ale nájdu sa aj zimné alternatívy, ktoré vám v dnešnom článku prinesieme. Potom stačí už len troška fantázie, použitie vecí, ktoré by sme už inak nevyužili a výsledok je zaručený.

A bolo svetlo!

Skoré stmievanie nás vedie k tomu, že v našich príbytkoch rozsvecujeme svetlá skôr ako počas roka. Rozsvieťte aj svoj exteriér. Pomôžu vám k tomu lampáše rôznych veľkostí a tvarov, sviece a svetelné reťaze. Nás zaujali dva originálne nápady na využitie svetelnej reťaze. K prvému nápadu, ktorý pôsobí ako založené ohnisko, vám stačí poskladať polená akoby ste šli založiť oheň. Potom stačí už len obmotať svetelnou reťazou a zohrievať sa pohľadom na túto zimnú dekoráciu. V druhom prípade využijete plechovú krhlu, na ktorú stačí pripevniť svetelnú reťaz a krhlu zavesiť na voľné miesto. Krásne, čo poviete?

svetelná dekorácia

Dajte šancu starým veciam

Objavili ste po vianočnom upratovaní v garáži či v pivnici staré korčule alebo lyže? Nevyhadzujte ich a dajte im druhú šancu! Tieto športové pomôcky typické pre zimu môžu byť skvelou zimnou dekoráciou. Stačí ich vyčistiť, zavesiť alebo oprieť o stenu, doplniť vetvičkami ihličia, eukalyptu alebo imela a skrášlenie exteriéru bude zaručené.

zimné dekorácie

Tak málo stačí…

Pre zimu sú jednoznačne typické ihličnany. Umiestnite ich v nádobách a kvetináčoch, doplňte prútenými košíkmi a drevenými polenami, čím vytvoríte jednoduchú a minimalistickú zimnú dekoráciu.  Na zábradlie môžete zo živých vetvičiek pripraviť girlandu. Nechajte vyniknúť ihličie alebo podľa vkusu dekorujte girlandu ďalšími dekoráciami či svetielkami. Ak by ste predsa len chceli do svojej výzdoby v exteriéri zaradiť aj kvety, máme pre vás tip. Kráľovnou zimnej záhrady, vonkajších črepníkov a priedomí je jednoznačne čemerica. Vydrží aj mrazy a je krásna niekoľko týždňov. Odtiene sú rôzne, ale v krásnej snehobielej v kombinácii s ihličnanmi dodá vášmu exteriéru ten pravý zimný nádych.

zimný exteriér

Sane trocha inak

Využitie saní ako adventnej dekorácie sme mali už v tomto článku. Ako sane využiť v exteriéri inak, ako len na sánkovanie? Podobne ako lyže či korčule aj sane v kombinácii s ďalšími doplnkami – vetvičky, stojace a závesné lampáše, kožušiny dokonale skrášlia vašu zimnú terasu alebo priedomie. Ak sa počas zimy dočkáme snehu, pri jeho odpratávaní si môžete urobiť pauzu s horúcim nápojom v ruke. Sane vám poslúžia ako skvelý príručný stolík v exteriéri, na ktorom vás horúci nápoj počká.

skrášlenie exteriéru

Začnite už za oknom!

To, ako bude vyzerať váš zimný exteriér záleží aj od vášho interiéru. Okno je tým spájajúcim prvkom. Prepája príbytok s vonkajším svetom. Zaveste si do okna hviezdu, veniec alebo girlandu. Okná môžete aj vymaľovať zimnými motívmi. Existujú už rôzne šablóny, ktoré vám s tým pomôžu a takisto špeciálne fixy a perá, ktoré sa po čase dajú pekne zmyť. Prípadne si na okenný parapet vytvorte mestečko z porcelánových domčekov, alebo si vyložte obľúbené zimné dekorácie či svietniky. Ak máte možnosť a priestor môžete takto vyzdobené okno doplniť zvonku ihličnanmi, prútenými doplnkami alebo vyššie uvedenými tipmi – staré, nepoužívané lyže, korčule alebo sane.

zimná dekorácia

Ktorý nápad sa vám najviac páči? A ako to máte vy? Skrášľujete si exteriér? Nechajte nám komentár, budeme sa tešiť.

Foto: pinterest.com

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť