Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Tieto knihy odporúčajú inšpiratívne ženy

Zdieľať

Máte knihu, ktorá stojí za prečítanie? Sedem inšpiratívnych žien nám prezradilo, aké knihy by odporučili našim čitateľkám. Pozrite si nasledujúce tituly, ktoré by nemali uniknúť vašej pozornosti. Romantické príbehy, klasika, detektívky, ale aj odborná literatúra. To všetko nájdete v pripravenom výbere podľa respondentiek z rozhovorov pre web Svet ženy.

Akú knihu by ste našim čitateľkám odporučili?

Daniela Dušek: Odporučiť iba jednu knihu je pre mňa naozaj náročné, keďže svet kníh je mojou súčasťou od detstva a čítam veľa a rada. Nedávno som svojim sledovateľkám odporučila knihu Zimné kúzlo s vôňou škorice, ktorá je voľným pokračovaním knihy Pekáreň s vôňou škorice. Netušila som, že Zimné kúzlo má aj svojho predchodcu a vôbec mi to nevadilo. Knihu som prečítala do 24 hodín, pretože ma neskutočne vtiahla do deja, oddýchla som si pri nej a dostala veľkú chuť na škoricové slimáky. Pravdou je, že Škandinávia mi je blízka, možno práve preto som bola z knihy tak nadšená, ale trúfam si povedať, že kniha má úspech u každého, kto ju začne čítať. Hygge atmosféru z knihy budú mať čitatelia chuť mať aj doma, romantický príbeh ich zahreje a tá tretia vec, ktorú nechcem spomenúť, aby som niečo neprezradila, prinúti čitateľov zamyslieť sa nad krehkosťou života.

Tip od Daniely Dušek

Katarína Sedláková: Ťažko sa mi vyberá jedna :). Z tých nedávno dočítaných je to jednoznačne Žiť sa musí od psychológa Franka Talissa, ktorá otvára dvere do sveta psychoterapie a pomáha nám lepšie pochopiť seba aj ľudí okolo nás. Okrem nej určite odporúčam Atómové návyky (o tvorbe pozitívnych návykov a o malých zmenách s pozoruhodnými výsledkami), Nastavení mysli (o tom, že s rastovým nastavením dokážete takmer čokoľvek), Odpojte sa (o jednoduchosti a sile meditácie, ktorá vám zmení život), Nevyhorení (o tom, že nič netreba preháňať a bez duševného zdravia to nejde), 53 pokusov, ako byť lepší (o tom, čo si potrebujeme pripomenúť, aby sme mohli úspešne tvoriť svoje lepšie ja).

Jeden z tipov Kataríny Sedlákovej

Mária Špilárová: Mám rada detektívky, takže odporučila by som určite knihy od nórskeho autora Jo Nesbø, ale nemám konkrétnu knihu. Nečítam veľmi veľa, už dlhé roky vôbec nestíham. A keď už čítam, tak skôr motivačnú literatúru. Šlabikáre šťastia mám všetky.

Tip od Márie Špilárovej

Simona Felšőová: Kniha, ktorú mám rozčítanú, a ktorú odporúčam všetkými desiatimi je Boundaries: When to say yes, how to say no to take control of your life.

Tip od Simony Felšőovej

Hana Zavřelová: Nerada dávam všeobecné odporúčania, pretože som zistila, že dokonca aj ľuďom, s ktorými mi sedí 99 % kníh, pár mi ich nemusí sadnúť vôbec. Ale napríklad to Priateľstvo je naozaj dobrá kniha a mohla by osloviť pomerne dosť čitateľov. Z toho, čo som čítala za posledné týždne, by som asi ešte upozornila na staršiu knihu – Žítkovské bohyne – pretože ju vnímam ako takú pomerne univerzálne „páčivú“ ako to nazývam. A stále pripomínam, že by sme nemali zabúdať na klasiku. Myslím si, že má stále, čo ponúknuť a že tieto kvalitné knihy zvyšujú aj nároky čitateľov na literatúru, čo je fajn.

Jeden z tipov Hany Zavřelovej

Lenka Bartošová: Odporučila by som Životom na zelenú od oskarového herca Matthew McConaughey. Kniha sa veľmi ľahko číta, sú v nej veselé príhody z hercovho života, ale aj pasáže, ktoré nútia zamyslieť sa. Ako hovorí sám autor: „Je to kniha o tom, ako vo svete, ktorý nám zvyčajne hovorí nie, získať viac „áno“ a o tom, ako rozoznať, kedy by mohlo byť „nie“ vlastne preoblečeným „áno“.“

Tip od Lenky Bartošovej

Alexandra Drugdová: Všetkým milovníkom záhrad a kvetín by som odporučila prečítať si knihu A YEAR FULL OF FLOWERS od Sarah Raven, ktorá vás prevedie štyrmi ročnými obdobiami na záhrade. Nechýbajú v nej praktické rady a príbehy zo záhrady autorky.

Tip od Alexandry Drugdovej

Prečítajte si, ktoré knihy tieto inšpiratívne ženy aktuálne čítajú:

13 tipov na knihy, ktoré práve čítajú inšpiratívne ženy

Zdroj obrázkov: knihcentrum.sk, megaknihy.sk, amazon.com

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť