Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

13 tipov na knihy, ktoré práve čítajú inšpiratívne ženy

Zdieľať

Tipov na čítanie nikdy nie je dosť. S ktorou knihou sa momentálne cítia byť v dobrej spoločnosti respondentky z rozhovorov pre web Svet ženy? Opýtali sme sa ich na to a toto sú ich odpovede. Inšpiratívne, zaujímavé, určite si každý nájde to svoje. 

Akú knihu aktuálne čítate?

Daniela Dušek: Som človek, ktorý má naraz rozčítaných niekoľko kníh, avšak vždy sú to rôzne žánre. V obývačke mám knihu o detskej kresbe, v pracovni zase knihu z marketingovej oblasti a pri posteli mám položený rozčítaný román Kde raky spievajú. Priznám sa, že v momentálnej situácii sa mi však číta ťažšie, pretože román vôbec nezačal veselo. Takže si denne doprajem iba pár strán, no podľa recenzií, ktoré som na knihu dostala, sa mám naozaj na čo tešiť.

kde raky spievajú

Tip od Daniely Dušek

Katka Sedláková: Momentálne čítam Inspirace Baťa a Čajovna v Tokiu. Väčšinou mám rozčítané dve knihy naraz – jednu na sebarozvoj a druhú takú oddychovú. Striedam ich potom podľa nálady či miery únavy. Na knihu Inspirace Baťa som sa tešila už od januára. Je to súbor 99 životných zásad Tomáša Baťu, myšlienok a jednoduchých pravidiel pre šťastnejší život a budovanie seba samého. Vďaka univerzálne platnému obsahu a krásnemu decentnému grafickému prevedeniu je kniha skvelým darčekom pre každého. Čajovna v Tokiu ma oslovila krásnou obálkou a tým, že hlavnou hrdinkou je fotografka, ktorá sa dostáva na vysnívaný výlet do rozkvitnutého Japonska :).

Jeden z tipov od Katky Sedlákovej

Zuzana Gálová: Momentálne mám rozčítané tri knihy. Keďže je tu jar, prvá je pomerne aktuálna – Revolúcia jednej slamky od japonského autora Masanobu Fukuoka, ktorá je v podstate o „lenivom“ farmárčení. Avšak, keď sa do nej človek začíta, zistí, že ide o hlbšie posolstvo a autor propaguje spôsob, ako nebojovať s prírodou, ale naopak konať v súlade a harmónii. Ďalšou pozoruhodnou knihou, ktorú mám rozčítanú, je kniha od Anity Johnston – Ženy, ktoré jedia vo svite Luny. Kniha je zaujímavá tým, že hoci prvotne rieši vzťah žien k jedlu a vlastnému telu (prostredníctvom intuície, mýtov, rozprávok), tieto princípy sa dajú aplikovať na každú nezdravú závislosť, ktorá nám môže strpčovať život. Knihu by som určite odporučila niekomu, kto má problém s emočným jedením. A do tretice všetko dobré, alebo v mojom prípade – anglické. The End of Mr. Y od Scarlett Thomasovej je veľmi osobitá, iná kniha, v ktorej sa kombinuje fyzika, ľúbostné vzťahy a cestovanie v čase. Písaná je príjemnou angličtinou, s peknými výrazmi, takže ak si chce niekto obohatiť slovnú zásobu, vrelo odporúčam.

Jeden z tipov od Zuzany Gálovej

Mária Špilárová: Momentálne čítam knihu Netrápte sa pre maličkosti od Richarda Carlsona. Je to kniha, ktorá obsahuje tak jednoduché rady, na ktoré častokrát zabúdame. Každá kapitola má dve strany, sú krátke, ale výstižné. Naozaj si po každej poviem, aha jasné! Veď je to pravda! Nájdete tam odporúčania typu – neskáčte ľuďom do reči a nedokončujte za nich vety. Alebo položte si otázku: Bude o rok na tom záležať? Je to ako taký môj talizman, takmer stále ju nosím pri sebe a keď sa nutne potrebujem v nejakej situácii upokojiť, otvorím ju a nalistujem si tú správnu kapitolu.

Tip od Márie Špilárovej

Tip od Márie Špilárovej

Simona Felšőová: Kniha, ktorú aktuálne čítam je o meditácii a mindfulness (všímavosti): The Mind Illuminated: A Complete Meditation Guide Integrating Buddhist Wisdom and Brain Science for Greater Mindfulness. S myšlienkou začať meditovať som sa pohrávala už dlhšie. Zistila som, aké je skvelé a zároveň náročné sa nachvíľu zastaviť, napojiť na seba a nemyslieť na žiadne povinnosti a úlohy, iba vnímať svoje telo. Mindfulness (slovensky všímavosť) je schopnosť naplno vnímať prítomnosť, svoje emócie a pritom si držať odstup od neuvážených reakcií. Túto knihu by som v dnešnej uponáhľanej dobe plnej podnetov a stresu odporučila každému.

Tip od Simony Felšőovej

Hana Zavřelová: Momentálne som sa pustila do knihy od Gustava Flauberta – mám rozčítanú Pani Bovaryovú. V tomto konkrétnom vydaní sú ešte aj Bláznove pamäti a November, takže tie budú nasledovať hneď po nej. Zo súčasnej literatúry som predvčerom dočítala absolútne čerstvú novinku od Silvie Avallone – Priateľstvo.

Jeden z tipov od Hany Zavřelovej

Lenka Bartošová: Kniha, ktorú aktuálne čítam, je o renesančnom, talianskom maliarovi menom Giotto di Bondone. Preslávil sa freskami horného chrámu baziliky Sv. Františka v Assisi, ako aj freskou s názvom Klaňanie sa kráľov (v Padove), kde sa po prvýkrát objavuje betlehemská kométa a nie hviezda.

Tip od Lenky Bartošovej

Alexandra Drugdová: Aktuálne mám rozčítané dve knihy. Prvou je Pýcha a predsudok od Jane Austen. Je to taká moja každoročná klasika v tomto období. Vždy ma naplní pokojom a dobrou náladou. Druhou je IN Bloom od Clare Nolan. Kniha je plná kvetov, krásnych fotografií a aj praktických rád k ich pestovaniu.

Tip od Alexandry Drugdovej

Čo aktuálne čítate vy? Napíšte nám do komentára, budeme sa tešiť.

 

Zdroj obrázkov: knihcentrum.sk, amazon.com