Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Záhradné dekorácie, ktoré vám spríjemnia chvíle v záhradke

Zdieľať

Človek je tvor kreatívny, inak tomu nie je ani pri záhradkárčení. Hľadáte inšpiráciu na záhradné dekorácie? Máme pre vás zopár milých tipov, ktorými sa môžete inšpirovať. Niektoré z nich dokonca aj sami vyrobiť. Či už použijete staré, nepoužívané predmety alebo si vyrobíte vlastnú zaujímavú záhradnú dekoráciu, prajeme vám príjemné chvíle strávené v záhradke.

Záhradka nemá byť priestorom na zhromažďovanie nepotrebných vecí na vyhodenie, práve naopak. Niektoré staré, nepoužívané veci môžu byť skvele zakomponované v záhradke, kde vám budú robiť radosť. Nápadov, ako si skrášliť záhradku, dvor, prípadne balkón je veľa. Stačí si vybrať, s čím budete pracovať a tvoriť. Môžete sa pustiť do starej, nepoužívanej veci a prerobiť ju na úžitkovú pomôcku v záhradke alebo príjemný detail, ktorý skrášli prázdny roh či ošúchané miesta.

Recykované záhradné dekorácie

Ak sa chcete pustiť do recyklácie starej veci, najprv si treba premyslieť, čo chcete využiť na renováciu. Či už sú to staré pneumatiky, do ktorých je výsadba kvetín už dlhšie známa alebo aj nepoužívaný kuchynský riad a podobne. Potom nasleduje hľadanie tipov a nápadov, čo s tým. Máte starý nepoužívaný riad? Tak si vyhľadáte inšpirácie napríklad na Pintereste. Stačí si už len vybrať a pustiť sa do renovácie. Ak je to niečo náročnejšie, je dobré si vyhľadať aj postup, aby sme pri spracovaní starej veci použili vhodné postupy (brúsenie, lakovanie, lepenie a podobne). Niekoľko zaujímavých nápadov sme našli aj my. Nech sa páči, inšpirujte sa, možno vás niečo zaujme.

Pneumatiky ako šálka

záhradná dekorácia

Nepoužívané misky a poháre ako huby

záhradné dekorácie

Výtvory z plechovky

Plechovky sa dajú všestranne využiť. Poslúžia ako kvetináče, svietniky alebo dekoračné postavičky.

záhradné dekorácie

Lyžičkové vážky

záhradná dekorácia

Nepoužívané hudobné nástroje

Staré koleso a kamenné ruže

záhradná dekorácia staré koleso

Opora na popínavé rastliny

Umenie v záhradke

Obľúbenými záhradnými dekoráciami sú aj rôzne závesné dekorácie, ako prírodný veniec či zvonkohra (ktorú si takisto viete vyrobiť aj sami). Umelecké duše sa môžu vyhrať s detailami a použiť vo svojej záhradke rôzne mozaikové tvary.

Mozaiky

Vence

Zvonkohra či macramé

Výsadba v terakotových alebo mix kvetináčoch

Maľované kamene

Zdroje foto: pinterest.com

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť