Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Zo života ženy: Má to vôbec význam? Nepochybuj!

Zdieľať

Niekedy nám bežné životné situácie ukážu oveľa viac ako si sami myslíme. V kolotoči bežných a pracovných úloh, dosahovaní cieľov, výstupov a výsledkov sa občas môžeme dostať do situácie, že nie vždy všetko ide podľa našich predstáv a potom môžeme strácať radosť z toho, čo robíme. Stáva sa to aj vám? Tiež si niekedy poviete, či má to vôbec význam, to, čo robím, čo chcem dosiahnuť?

Má to vôbec zmysel?

PochybovaniePrednedávnom som pochválila jednu pani, ktorá si založila profil na instragrame venujúci sa jej tvorbe. Bola celá nadšená, keď som olajkovala, prezdieľala a komentovala jej príspevky, teda jedným slovom pochválila, len rôznymi spôsobmi. Po krátkej dobe mi napísala svoju reakciu: „Ďakujem Vám veľmi pekne, veľmi si to vážim. Ja už sa sama niekedy pýtam, či to má celé vôbec zmysel. Profil som si založila len tak pre radosť, ale keď vidím, čo mi to daný program robí s mojimi fotografiami, videami, s ktorými sa ja natrápim, kým dosiahnem výsledok, aký chcem, stojí ma to neskutočne veľa síl aj času.“

Nerada ľudí nechávam bez odozvy, takže veľmi pohotovo mi napadla moja reakcia, a tak som jej teda odpísala: „Niekedy chcú niektoré veci čas, kým dozrieme do nejakého štádia uvedomenia, kým pochopíme, kým sa naučíme. Niektoré okolnosti neovplyvníme. Áno, technológie a programy sú síce ovládateľné, ale nie sú to ľudia, aby vedeli pochopiť. Avšak to, že niečo, čo robíme, robíme z lásky a zo srdca, to nám nikto nemôže vziať.“

Prečítajte si: Neboj sa, to  bude dobré 

Nepochybujme

radosťMilé žienky, nepochybujme o sebe, aj keď to občas nie je také ľahké, nepodľahnime tlaku, vonkajším okolnostiam a presvedčeniam iných. Nenechajme si vziať radosť z toho, čo nás naozaj teší! Píšem to aj sama pre seba, občas aj ja takto pochybujem, ale potom si uvedomím, že asi mi to má niečo dať, táto daná situácia, dané pochybovanie.

Aj samotné pochybovanie nás posúva. Môže byť výzvou a zároveň prekážkou, ktorú len treba prekonať. Možno sa len sami alebo s pomocou druhých utvrdíme v tom, že to, čo robíme, robíme dobre a najlepšie ako vieme alebo práve naopak, pochybovanie nás môže doviesť k tomu, aby sme pre vlastnú spokojnosť niečo zmenili.

Milé dámy, čo vy a pochybovanie? O čom pochybujete? Ako prežívate a riešite pochybovanie? Nechajte nám komentár pod príspevkom.

Obrázky: pexels.com

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť