Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Nevyhadzujte korkové zátky! Vyrobte si z nich originálne doplnky

Zdieľať

Dopili ste fľašu vína? Nevyhadzujte korkovú zátku, nazbierajte ich trochu viac a potom zrecyklujte. Z tohto prírodného materiálu si môžete vyrobiť originálne kúsky, rôzne dekorácie, ale aj funkčných pomocníkov do domácnosti. Stačí troška času, šikovnosti a kreativity. Inšpirovať sa môžete aj nápadmi, ktoré sme si pre vás pripravili.

# Korková nástenka

Oznamy, odkazy, poznámky či nákupný zoznam. To všetko si môžete pripevniť na korkovú nástenku. Zvoľte si tvar nástenky podľa priestoru, kam ju plánujete zavesiť. Či už bude okrúhla alebo hranatá, určite splní svoj účel a vy už nezabudnete na dôležitý termín alebo nákupné položky.

korková nástenka

Foto: pinterest.com/@Karen Kavett

# Korkové rámy

Nevyhadzujte peniaze za nové, štýlové rámy na fotky. Vaše fotografie, pohľadnice, obrázky či plagáty zarámujte do korkových rámov. Je to originálny nápad, ako môžete zrecyklovať korok. Ak ste milovníkom prírodného štýlu v bývaní, takéto využitie prírodného materiálu v podobe originálneho bytového doplnku vás isto poteší.

Foto: pinterest.com/@etsy.com

# Korkové svietniky

K tomuto nápadu budete potrebovať jednu menšiu a jednu väčšiu, ideálne sklenenú nádobu. Menšiu vložte do väčšej, väčšiu vyplňte nazbieranými korkovými zátkami a do menšej nádoby vložte sviečku. Korkový svietnik máte hotový raz-dva a môžete si užívať romantickú atmosféru u vás doma.

Foto: pinterest.com/@today.com

# Korkový organizér

Chýba vám na kuchynskej linke organizér na varešky a kuchynské pomôcky? Vyrobte si stojan z korku. Vytvarovať ho môžete do tvaru valca alebo hranatú, fantázie sa medze nekladú. Pomôcť si môžete aj takým spôsobom, že prázdnu plechovku oblepíte s korkovými zátkami, ale skúsiť to môžete aj bez opory. Bude stačiť, ak zátky jednu po druhej budete spájať na koncoch pomocou tavnej pištole. Vyskladať si to môžete do akej výšky potrebujete.

Foto: pinterest.com/@Eu Capricho – luizagomes

# Korkový stojan

Korok je síce ľahký materiál, ale dá sa z neho vyrobiť aj veľmi praktický a pevný stojan na mobil, tablet či čítačku. Takto sa vám už nikdy nestane, že zabudnete, kde ste si nechali mobil. Bude na vás čakať v šikovnom a praktickom doplnku.

Foto: pinterest.com/@Daily Dose Of Sparkle

# Korkový stojan na svadbu

Chystáte svadbu? Budete určite potrebovať menovky. Nenechajte ich ležať len tak na stole, ale zasuňte ich do korkových stojanov. Ak ich ešte doplníte jemným kvietkom, krásna romantická dekorácia spríjemní atmosféru na vašej svadbe. Túto inšpiráciu však môžete využiť aj pri iných oslavách, ak si chcete dať záležať na slávnostnom stolovaní.

Foto: pinterest.com/@Designmag

# Korkový kvetináč

Vyrobte si z korku kvetináče. Sukulentom sa v takýchto obaloch na kvety bude dariť, pekne vyniknú a skrášlia váš interiér alebo exteriér.

Foto: pinterest.com/@Beckmen Vineyards

# Korok na cestách

Slúchadlá do uší už viac nebudete musieť hľadať po taškách a vo vreckách. Stačí malá vychytávka z korku a problém bude vyriešený.

Foto: pinterest.com/@wineonline.ca

Tak čo poviete? Ktorý nápad vás oslovil a vyskúšate ho aj vy?

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť