Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Po roku na návšteve u kreatívnej dvojice Lucky a Tomáša z projektu Pekne Bývať

Zdieľať

Lucka a Tomáš prinášajú na svojom blogu @peknebyvat nápadité inšpirácie do domácnosti. Minulý rok sme s nimi robili rozhovor a takto po roku sa k nim vraciame opäť. Prezradili nám, čo sa im s odstupom času podarilo a zmenilo, nielen v bývaní, ale aj v osobnom živote. Samozrejme využili sme možnosť a opýtali sme sa tejto sympatickej kreatívnej dvojice na zopár tipov na dekorácie a darčeky. Želáme vám príjemné predvianočné čítanie. 

Takto pred rokom sme spolu robili rozhovor. Čo sa za ten rok u vás zmenilo?  

Ten rok uletel ako voda. Na jar sme sa trochu venovali našej “bordel izbe”. Vytvorili sme si v nej kreatívny kútik, priestor na odkladanie bicyklov, ale aj miesto pre hostí. Myslím, že sa nám to celkom podarilo.  

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bývanie | DIY inšpirácie (@peknebyvat)

Neskôr sme zútulňovali náš balkón a hľadali spôsob, ako na ňom vytvoriť odkladací priestor celoročne. Potom prišli na rad rôzne naše obľúbené obnovy nábytku, napríklad premaľovávanie komody v obývačke, skriniek a stoličiek. Ale už nič také výrazné. Zmeny sú fajn, ale nie tak často. Na určité obdobie sme zase spokojní, tak ako to máme aktuálne 

Ako sa vyvíjal váš blog @Pekne Bývať počas roka? 

Ostali sme verní našej najobľúbenejšej časti – vytváranie DIY videí na rôzne dekorácie a doplnky do domácnosti. Pustili sme sa aj do zložitejších vecí, ktoré si vyžadovali trochu viac času, materiálu a niekedy aj náradie, ktoré nepoužívame často. Ale my máme radi, keď môžeme skúšať nové veci, ktoré sme nikdy predtým nerobili, lebo aj vďaka tomu vieme našich followerov upozorniť, na čo si dať pozor, prípadne čo sa osvedčilo nám. 

Veľa sme vyrábali aj na našu svadbu, ktorú sa nám konečne podarilo zorganizovať. Robili sme si napríklad donut wall na šišky:

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bývanie | DIY inšpirácie (@peknebyvat)

Alebo pečiatky s našim iniciálkami:

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bývanie | DIY inšpirácie (@peknebyvat)

Akými zmenami prešlo vaše bývanie? Zmenil sa nejako váš štýl?  

Tento rok to bolo bez veľkých zmien. Pár kusov nábytku sa nám podarilo trochu oživiť, no inak sa žiadne výrazné zmeny nekonali. Stále sa nám páčia zemité farby, neutrálne a prírodné prvky, a to všetko v kombinácii so zelenou.  Uvidíme do kedy nám to vydrží.  

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bývanie | DIY inšpirácie (@peknebyvat)

Aké dekorácie u vás pribudli, čoho ste sa zbavili, čo ste napríklad zrecyklovali?  

Podarilo sa nám nájsť nové stoličky ku jedálenskému stolu do kuchyne. Sú z druhej ruky, ale boli vo výbornom stave, a tak sme ich premaľovali matnou čiernou farbou. Vyzerajú skvelo! Pri ich upcyklovaní sme zistili, že ide o starý model stoličiek z IKEI, čo nás veľmi potešilo. 

Medzi dekoráciami u nás nepribudlo toho veľa, ale za to rôzne nové izbové rastliny áno. Asi sme už dosiahli množstvo, ktoré je únosné pre náš 3-izbový byt, takže na teraz už kvetinárstva a záhradkárstva obchádzame na kilometer (smiech). Myslím, že ničoho sme sa nezbavovali, skôr sme hľadali spôsob, ako si aktuálne veci, hlavne rôzne druhy nábytku vieme ponechať, ale prispôsobiť ich aktuálnemu štýlu. Tak sme postupovali aj pri tejto komode.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bývanie | DIY inšpirácie (@peknebyvat)

Ktoré z vašich DIY by ste vyzdvihli?  

Mne osobne sa veľmi páčila premena malej skladacej stoličky, ktorú sme našli pri koši :). Bol to rýchly, spontánny nápad a myslím, že sa jej premena naozaj podarila. Doteraz nám skvelo slúži na balkóne: 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bývanie | DIY inšpirácie (@peknebyvat)

Čo ale patrí medzi mojej najobľúbenejšie kúsky, je určite táto tácka z garnižových krúžkov a šnúry na bielizeň. Človek by si asi na prvý pohľad nepovedal, že či sa niečo z takéhoto materiálu vôbec dá vyrobiť. O to viac mám z toho radosť a teší ma čo i len pohľad na ňu :).  

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bývanie | DIY inšpirácie (@peknebyvat)

Vaše reels sú veľmi populárne. V jednom z nich sa pýtate svojich sledovateľov, v ktorej izbe by sa u vás cítili najlepšie? Vy sa cítite v ktorej najlepšie :)?

Musím povedať, že všade. Snažíme sa vytvárať si to útulne v každej miestnosti, či v kuchyni keď varíme, v obývačke počas práce alebo keď si čítame pred spaním. Určite to má ešte nejaké nedostatky, ale to sa časom doladí.  

Ak by ste mali robiť live, tak s kým by to bolo a na akú tému? 

Jednu LIVE-ku aj aktuálne pripravujeme, ale bude v našej réžii. Budeme vyrábať vianočné ozdoby a ukážeme, pokúsime sa ukázať niekoľko jednoduchých spôsobov, ako na to. Veríme, že sa zapoja aj naši followeri a niečo si spolu vyrobíme.  

Ale keby sme si chceli niekoho pozvať, asi by sa mi páčilo rozprávať sa s podobnými kreatívnymi profilmi ako sme my, ako pristupujú k tvoreniu, čo ich inšpiruje, čo robia, keď majú tvorivú krízu (každému sa to stáva!) alebo ako začínali a podobne. To by mohlo byť aj inšpiratívne pre niekoho, kto si myslí, že nie je vôbec kreatívny.  

Máme tu advent a vianočný čas. Aký DIY tip by ste poradili čitateľkám webu Svet ženy? 

Poradili by sme, aby mali doma aspoň jednu rolku hnedého baliaceho papiera (alebo aspoň výkres) lebo s ním dokážu pripraviť rôzne vianočné dekorácie, ktoré naozaj vyzerajú dobre! A určite nezabudnúť na veľa svetielok, lampičiek a príjemných sviečok – tie dokážu divy (úsmev).

Poraďte 3 tipy na darčeky pre milovníkov bývania a dekorácií. 

Pekným darčekom sú podľa nás ručne robené šálky na kávičku pre všetkých milovníkov kávy, nejaká neutrálna vázička, biela alebo béžová, ktorá by sa mohla hodiť takmer do každej domácnosti. A určite potešia aj obliečky na vankúš, sójové sviečky alebo difúzer 

Ku koncu roka mnohí bilancujú. Vyberajú top momenty roka. Naznačte, ktoré sa určite objavia u vás,

Za nás je top moment roka naša svadba, ktorá sa nám po nekonečných presunoch konečne podarila zrealizovať. Veľmi často na ňu spomíname a na tú jedinečnú atmosféru určite tak rýchlo nezabudneme. Myslíme si, že sme na sa svadbe celý večer cítili veľmi dobre aj kvôli tomu, že sme tam mali veľa našich DIY tvorení a všetko zladené podobným štýlom ako u nás doma.  

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť